Przedszkolaki w krainie papierowych postaci. Kolejny etap „Wykopków talentów”

0

W Publicznym Przedszkolu nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się warsztaty dla najmłodszych realizowane przez Miejski Ośrodek Kultury projektu „Wykopki talentów” dofinansowanego w ramach projektu Edukacja Kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-1018.

Dzieci z przedszkola nr 21 uczestniczyły w warsztatach teatralnych związanych z realizacją projektu „Wykopki talentów”. Przedszkolaki uczyły się nie tylko tworzyć fantazyjne postacie z papieru, ale też je ożywiać. Lalki zrobione rękami dzieci okazywały radość, smutek, wzruszenie. Dzieciom taka forma zabawy sprawiała wiele radości. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem Anny Gabrysz, aktorki lalkarki, która udowadniała, że pacynkę można zrobić ze wszystkiego i każdy przedmiot może stać się świetną zabawką.

– W czasach, gdzie w świecie dziecka królują tablety i komputery, a rodzice są ciągle zapracowani, rola pacynki jest niezwykle istotna. Rodzicom wydaje się, że proste rzeczy nie wystarczą i trzeba je zaspakajać nowościami elektronicznymi, zabawkowymi. Czasem mniej znaczy więcej i powinniśmy dawać okazję naszym dzieciom do rozwijania wyobraźni. Kiedy mają podane wszystko na tacy, nie mają możliwości myślenia. Wystarczy nawet kawałek papieru i pokazanie im, że cokolwiek zrobią, będzie dobrze, a ich fantazja może nas miło zaskoczyć. Ma to wpływ nie tylko na zabawę i relację z rodzicami, ale również w przyszłości na naukę – mówi Anna Gabrysz.

Następnym etapem projektu są warsztaty plastyczne z Moniką Pander, nauczycielką przedszkola nr 21. Podsumowaniem inicjatywy będzie przedstawienie teatralne dla przedszkolaków w DK „Koźle” oraz  „Zdrowa giełda”.

Skomentuj