Przedszkolaki spędziły wyjątkowy dzień w szkole. „Dziewiętnastka” odkrywała przed dziećmi niezwykły świat wiedzy

0

Dzieci robiły doświadczenia, szyły na maszynie, poznały niezwykły świat instrumentów muzycznych i mogły poczuć, jak wygląda życie w szkole. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 zorganizowała Akademię Przedszkolaka, czyli wyjątkowy dzień podczas którego w szkole rządziły dzieci przedszkolne.

Akademia Przedszkolaka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 to coroczna tradycja, która zrodziła się po to, aby oswoić dzieci z faktem, że już niedługo staną się uczniami szkoły podstawowej. Dzieci przeprowadzono przez fascynujący świat nauki i zabawy zgodnie z tezą „Im więcej zabawy, tym więcej nauki”. W czasie zajęć przedszkolaki rozwijały swoje pasje w pracowniach: przyrodniczej, krawieckiej, w której dzieci szyły poduszki, językowej, plastycznej, matematycznej, muzycznej, czy sportowej.

Obserwujemy co dzieci lubią najbardziej i na podstawie tej wiedzy staramy się dostosować oferty przedstawiane rodzicom. Dzieci są otwarte i świetnie przygotowane przez przedszkola. Najważniejsze dla nas jest to, że dobrze czują się w szkole – mówi Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.

 

Skomentuj