Przedszkolaki poczuły przedsmak bycia uczniem. „Dziewiętnastka” zorganizowała dzień otwarty

1

Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dziecka ważnym krokiem. Doskonale wiedzą o tym nauczyciele szkół i przedszkoli. Właśnie dla tego zorganizowano dla przedszkolaków wycieczkę do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19, aby poznały szkołę, nauczycieli i uczniów.

Nauczyciele i dyrekcja PSP 19, aby pomóc dzieciom, przyszłym uczniom, każdego roku organizują spotkania i dni otwarte, w czasie których można „posmakować” nauki i zabawy w szkole. W tym roku, ze względu na pandemię chęci poznawcze przyszłych pierwszoklasistów zostały zrealizowane na początku czerwca .

Dzieci z przedszkola nr 22, 24 i 26 odbyły podróż po szkole. Maluchy zostały miło przyjęte przez uczniów, którzy są absolwentami tych przedszkoli. Bardzo chętnie przyszli pierwszoklasiści zamieniali się miejscami w ławkach z uczniami. Zadawali swoim starszym kolegom pytania, min.: „czy w szkole tylko trzeba się uczyć?”, „czy dzieci wychodzą na podwórko?”

Mali goście, oprócz sal lekcyjnych, odwiedziły świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, salę do zajęć relaksacyjnych, salę zabaw oraz stołówkę szkolną. Po podróży po szkole przedszkolaki zostały zaproszone na jadalnię, poczęstunek był dla nich miłą niespodzianką.

Przed opuszczeniem murów szkoły przedszkolaki podzieliły się swoimi wrażeniami i przedstawiły pomysły na upiększenie szkoły. Urocza Zuzia zaproponowała, żeby windę pomalować na różowo, a sympatyczny Adaś, aby wybudować basen. Jeszcze jedną propozycję miała Ania, chciała namalować tęczę, słońce i kwiaty – dodaje Bożena Łotecka.

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie wy jesteście normalni kazać dzieciom chodzić w maskach a jeszcze je chcecie szczepić nie wiadomo czym?! Obudźcie się śpiochy!

Skomentuj