Przedszkolaki na sportowo uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości. ZDJĘCIA

0

We wtorek, 22 maja Publicznym Przedszkolu nr 21 odbyła się IV Mini Olimpiada Sportowa Maluszków. Wzięły w niej udział drużyny: z przedszkola nr 12, 13 i dwie z przedszkola nr 21. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zmagania sportowe przebiegały w klimacie biało-czerwonych barw.

Po krótkim powitaniu przez wicedyrektor placówki Alinę Kubiak, przedszkolaki zaproszono do wspólnej rozgrzewki, po której zapoznano ich z trzema przygotowanymi konkurencjami. Nad wszystkim czuwał znany wszystkim smok wawelski, który bronił dostępu do zamku i zgromadzonych tam kosztowności – w tym wypadku medali i pucharów. Zadaniem dzieci było zaliczenie wszystkich konkurencji i zdobycie punktów, za które smok wpuści je do Krakowa i odda nagrody.

Pierwsze zadanie polegało na sprawdzeniu celności – maluchy rzucały woreczkami do wyznaczonych otworów. Drugie zadanie było nieco trudniejsze – skoki w workach – trzeba było wykazać się dobrą koordynacją ruchową. Na koniec pozostała jazda konna, przedszkolaki przemieszczały się na gumowych koniach do wyznaczonych miejsc. Każdy zawodnik dał z siebie wszystko, by jego drużyna odniosła sukces. To zaprocentowało, wszyscy okazali się zwycięzcami.

Tu nastąpiła najbardziej emocjonująca chwila dla każdego laureata – wręczanie medali, pucharów i dyplomów. Radość na twarzach dzieci była ogromna. Po dekoracji, wszystkich zgromadzonych zaproszono na mały, słodki poczęstunek, a ponieważ sportowcy nadal mieli mnóstwo energii, również do dalszych zabaw ruchowych.

Skomentuj