Przedszkolaki będą rozdawać patriotyczne upominki. Ulicami Koźla przejdzie parada wolności

4

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do świętowania postanowiły się przyłączyć również wszystkie miejskie szkoły i przedszkola. Zrealizują one specjalne projekty edukacyjne przygotowane na tę okazję. Pierwszym wydarzeniem, które je zainauguruje, będzie piątkowa „Parada wolności przedszkolaków”.

Przemarsz rozpocznie się o godz. 10.15 na kozielskim Rynku. Maluchy wraz z wychowawcami przejdą ulicami miasta, na których będą rozdawać spotkanym mieszkańcom własnoręcznie wykonane flagi, chorągiewki i inne biało-czerwone gadżety. Nawiązują one do nadchodzącego Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, który będziemy obchodzić 2 maja, a o którego istnieniu wie wciąż mało osób.

Projekty realizowane w szkołach i przedszkolach będą obfitować w wiele przedsięwzięć: od warsztatów, konkursów po turnieje sportowe. Szczegóły znajdują się w dokumentach, które można pobrać poniżej. Finałowym akcentem akcji będzie wspólny koncert dzieci z wszystkich miejskich placówek oświatowych w listopadzie.

Źródło: urząd miasta

4 KOMENTARZE

Skomentuj