Przedstawiciele koreańskiego koncernu w Kędzierzynie-Koźlu. Chcą zbudować fabrykę na Polu Południowym

17

W Centrum Obsługi Inwestora odbyło się kolejne spotkanie władz Kędzierzyna-Koźla z przedstawicielami firmy Foosung. Koreański potentat branży chemicznej jest zainteresowany jedną z działek na Polu Południowym.

Inwestor zapowiada budowę nowoczesnej fabryki komponentów wykorzystywanych do produkcji baterii zasilających samochody elektryczne. Wiceprezes Yongmin Kim przedstawił szczegóły dotyczące całego procesu inwestycyjnego oraz jego harmonogram. Prezydent Sabina Nowosielska zadeklarowała pełne wsparcie dla projektu, który może mieć ogromny wpływ na rozwój lokalnej gospodarki.

Obecnie firma Foosung jest na etapie kompletowania dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji.

17 KOMENTARZE

 1. Oby z tych rozmów wynikły jakieś konkrety, i jak najszybciej ruszyła inwestycja, pewnie pojawi się wiele miejsc pracy, a to jest też bardzo ważnym dla naszego miasta, i jego mieszkańców.

 2. Praca może będzie, ale czy godne wynagrodzenie, czy będziemy robić jak w Koreii za miskę ryżu? Premierkowi by to pasowało :)

  • Polak już jest mądry, za „miskę ryżu” na pewno nie będzie pracował, już zna swoją wartość. Szybciej Koreańczyk zamknie tę firmę, jeśli nie będzie godziwie płacił jej pracownikom.

 3. Koreaniec szybko sie zweryfikuje, bo jak zatrudni byle kogo to tez byle co my wyjdzie. Kilka stanowisk bedzie dobrze płatnych, o to nie ma się co martwic.
  Powodzenia dla tej inwestycji, oby sie udała i zakończyła otwarciem zakładu.

 4. Już K-Koźle jest miastem umarłym i jeszcze jedna inwestycja który zrobi z tego miasta Zgniliznę lub co gorzej Czernobyl.Pani prezydent nie dba o środowisko tylko o kieszenie swoich popleczników .Pani prezydent najwyższy czas aby panią zdjęto z tego stołka , bo niszczy pani nasze społeczeństwo.

 5. Akumulatory to się przydadzą. Będzie W co ŁADOWAĆ?

  A za miskę ryżu to pracują w Chinach, w tamtejszych OBOZACH KONCENTRACYJNYCH?
  Bo niestety, „kapitalistyczna-BOLSZEWIA” w Chinach coś takiego DALEJ PRAKTYKUJE?

  W Korei POŁUDNIOWEJ płacą normalnie. Natomiast w Północnej BOLSZEWICKI SYF?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj