Przedsiębiorcy z Kędzierzyna-Koźla mogą liczyć na ulgi podatkowe oraz nienaliczanie czynszów

11

Pandemia koronawirusa poważnie zagroziła nie tylko naszemu zdrowiu, życiu społecznemu, ale również gospodarce. Wpływ wirusa COVID-19 na rynek widać nie tylko na światowych giełdach, ale odczuwa go także mały i lokalny biznes. W tych trudnych chwilach miasto wspiera swoich przedsiębiorców.

Decyzją prezydent Sabiny Nowosielskiej firmy z Kędzierzyna-Koźla będą mogły skorzystać z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz zobowiązań cywilnoprawnych wobec gminy. Chodzi o możliwość złożenia wniosku o zmniejszenie, odroczenie, rozłożenie na raty czynszów za lokale wynajmowane od gminy lub umorzenie zaległości z tego tytułu, możliwość złożenia wniosku o odroczenie, rozłożenie na raty lub umorzenie zaległości dotyczących podatków od nieruchomości oraz nienaliczanie czynszów za stoiska przemysłowe w hali „Manhatan”.

Szczegółowe informacje dostępne NA STRONIE (kliknij, aby przejść).

11 KOMENTARZE

 1. A co to w mieście jest tylko Manhatan ?
  Zamykajcie lepiej ten Urząd Miasta !!!!
  Zaraz tam będzie tragedia epidemii !!!!!
  Wszyscy pójdą na kwarantannę z rodzinami !!! I kto za to odpowie ?!?

  • pewnie, że tak można w necie znaleźć listę tych którym prezydent robi prezenty (niektórym rok po roku), to jest normalna procedura.

 2. Tytuł stwierdza „Przedsiębiorcy z Kędzierzyna-Koźla mogą liczyć na ulgi podatkowe oraz nienaliczanie czynszów,” a dotyczy to jedynie przedsiębiorców z hali „Manhatan”. Są jeszcze inni przedsiębiorcy w Kędzierzynie-Koźlu. Czy po dzisiejszej sesji rady miasta oni również będą mieli taką samą możliwość jak przedsiębiorcy z hali „Manhatan” ???!!!

 3. A jak to się ma do targu, gdzie pobiera się bez zmian opłate targowa w wyskości 40 zł dziennie oraz opłaty za wynajem stoisk. Jakie Lobby spowodowało ze stoiska na Manhatan zostały zwolnione od razu a na targu nie . Cos tu zle pachnie, bo jesli pomagamy to wszystkim firma z KK, a teraz pytanie czy z opłat zwolniono równiez podmioty które wynajmuja stoiska które działalnośc maja zarejstwowaą poza KK

 4. Decyzja Nowosielskiej, czym ona może decydować, przecież to ta sama banda którą wszędzie było słychać i widać, mam nadzieję że społeczeństwo Kędzierzyna Koźla w końcu przejzy na oczy, a to pytanie do nas wszystkich, co mamy za nasze podatki podatki firm w ostatnich 25 latach, dziury i koleiny zasypany piękny basen który znajdował się w parku wśród pięknej zieleni, a teraz bajorko w strefie zakaźnej na terenie ZAK, to jeszcze wysyłajmy do senatorium rencistów do Czarnobyla, trzeba protestować i pogonić to towarzystwo walczyć jak z korona.

 5. Jak to się ma do targowiska w Koźlu? Również płacimy nie małe czynsze za wynajem wiat. Czy będzie możliwość i dla nas złożyć wniosek o odroczenie lub umorzenie zaległości?

 6. Jestem przedsiębiorcą. Od miasta nic mi nie przysługuje, a politycy caly czas myślą nad tarczą. Mam taki sam problem jak wszyscy, ale szczerze mowiac… heh jak bylem młodszy nie bylem wstanie się wyprowadzic od rodzicow, pensja byla na takim poziomie, ze nawet nie moglem o tym pomyslec, na mieszkanie od miasata nie moglem sie zalapac bo bylem za bogaty. Mieszkania dostawiali glownie cwaniacy, ktorzy meldowali cala rodzine w jednym mieszkaniu. Gdy potrzebowalem pracownika, PUP nie byl wstanie mi pomoc. Nie jestem przyzwyczajony do pomocy od panstwa i miasta. Od lat sluzba zdrowia podupada, syna leczylem prywatnie, bo publicznie ciagnelo by sie to latami. Na emeryture tez nie licze, bo znajac zycie jak dozyje, emerytury będą formą jakiegos dodatku. Juz teraz emerytury to zart. Wiec: przedsiebiorco! Czlowieku! Licz na siebie! Wladza ma Cie w d…

 7. Zmieniono treść artykułu :))) Już dotyczy wszystkich przedsiębiorców w Kędzierzynie-Koźlu. :)))

 8. Wszyscy płacą zgodnie z rachunkiem bo mzbk nie widzi możliwości obniżki . Tak to wygląda . U nas nie na wirusa jesteśmy zielona wyspa i tu w mieście możliwości wszytko działa bez problemu. Tylko że w maju już nic nie zostanie. Dlaczego mantahan zwolniono a targowiska nie. przecież jest równość podmiotów. A ciekawe czy już mzbk wyznaczyło odległości od klienta opisane w rozporządzeniu MZ. No nie bo mzbk nic nie widzi. Gdzie jest płyn do dezynfekcji i otwarte toalety

Skomentuj