Przedłuża się wybór firmy, która ma wybudować obwodnicę północną. Jest nowy termin

0

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedłużył termin składania ofert na zaprojektowanie i budowę obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla.

Planowo oferty od firm zainteresowanych realizacją inwestycji miały być przyjmowane do 19 lutego. Dwa tygodnie temu GDDKiA podjęła decyzję o przesunięciu terminu na 19 marca. Wcześniej do zarządcy drogi napłynęło ponad 300 pytań dotyczących inwestycji i zapisów znajdujących się w dokumentacji.

Droga o długości 14,6 kilometrów rozpocznie się na wysokości ostrego zakrętu na obwodnicy przy osiedlu Piastów (w miejscu tym powstanie rondo) i poprowadzi aż do Ujazdu. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi blisko 300 milionów złotych. W ramach prac powstaną nowe mosty nad Kłodnicą i Kanałem Gliwickim oraz kilka wiaduktów.

Firma, która zwycięży w postępowaniu będzie miała maksymalnie 38 miesięcy na wykonanie projektu inwestycji oraz jej realizację (w przypadku prac budowlanych do terminu nie wlicza się miesięcy zimowych, od 15 grudnia do 15 marca). Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla ma powstać do 2022 roku.

Skomentuj