Przed „Wodnym oKKiem” powstało wyjątkowe miejsce. Otwarcie Centrum Bioróżnorodności. WIDEO

16

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Kędzierzynie-Koźlu otwarto Centrum Bioróżnorodności. To zielona oaza przed kompleksem basenów „Wodne oKKo” z chronioną roślinnością, amfiteatrem do prowadzenia lekcji w terenie, skalniakami, a nawet małym stawem. Obiekt jest już dostępny dla mieszkańców. Relacja wideo:

16 KOMENTARZE

 1. Normalnie skandal. Pani Prezydent jednak nie lubi Koźla. Pieniądze na przedstawioną w materiale filmowym KK24 inwestycje miały pochodzić z puli etapu I na rewitalizację po byłym lodowisku. Zresztą proszę obejrzeć ten materiał:https://www.youtube.com/watch?v=WLoMBiRoSzY
  Wywiad z Panią Prezydent („TVM Zielono mi”) dotyczył rewitalizacji jedynych takich w Polsce ,a nawet na skalę europejską plantów kozielskich w kwocie ponad 6 milionów złotych etap II. Co zostało zrobione oprócz nawierzchni ścieżek i nie wielkiej ilości ławek (mnie niż było). Koszt tych zabiegów wyniósł coś około 2,5 miliona złotych. Praktycznie nic się nie zmieniło, a miało być tak pięknie jak to z entuzjazmem przedstawiła Pani Prezydent. Jak widać tylko na przykładzie obu filmików więcej samych ławek jest przy OKKu i w Parku Pojednania niż na plantach kozielskich. Przecież to jakaś kpina Władz. Wszelkie inwestycje to w Azotach i Kędzierzyn. Jak np.przebudowa Alei Jana Pawła II co wyeliminowało ciężki ruch z centrum Kędzierzyna. Włodarze chcą także zrobić zieleńce na Kędzierzyńskich garażach czy podwórzach i to chyba z części pieniędzy pochodzących na planty. Tu muszę skrytykować do końca nieprzemyślane inwestycje jak : rynek kozielski wyglądem przypomina plac defilad z niewielką ilością chabazi – bo to nie zieleń. Jak już wspominałem wyżej inwestycja na plantach (niewielka ilość ławek czy ohydny plac zabaw) – tu nie wspomnę o muszli koncertowej. Podobnie jest z ogrodem różanym przy Urzędzie Stanu Cywilnego ul. Piramowicza.
  Część ulic Starego Miasta zrobiona ,a część szkoda gadać. Dziury w jezdni czy rozwalone chodniki.
  Dalej ciężki tranzyt przejeżdża przez ulice Starego Miasta Racławicka i 24 kwietnia pomimo istniejącej obwodnicy i dróg alternatywnych. Nadal brak patroli nocnych w tym pieszych. Brak monitoringu ulic Sądowa-Racławicka-Dunajewskiego chociaż często nocami zbłąkani zwłaszcza po… głośno się zachowują. Można tak wymieniać lecz Władza to po prostu ma gdzieś. Tylko nie rozumiem czemu dosyć ładnie zrobiono w Azotach gdzie raczej niewielu mieszkańców z tego obiektu skorzysta tym bardziej obok ZAK Kędzierzyn z benzenem w tle. A j/w wspomniałem zabytkowe i niepowtarzalne planty Włodarze potraktowali po macoszemu zresztą jak wszystko w Koźlu. Pani Prezydent proszę nie zapominać że Pani jest dla Nas mieszkańców, a nie odwrotnie. Do tego dla wszystkich z całego miasta Kędzierzyn-Koźle, A nie tylko Kędzierzyna czy Azot ! Dlatego apeluje o rozważne wydawanie publicznych pieniędzy i mądre decyzje nie szkodzące mieszkańcom i miastu w tym ich różnicowaniu.

 2. No ładne jest ale czy potrzebne akurat w tym miejscu. Jest tu kompleks sportowo-rekracyjny i taki mógł pozostać. Myślę że gdyby zrobić coś podobnego jak orlik w koźlu z lodowiskiem bardziej by się przydało mieszkańcom. Ale jeśli nie można było inaczej to na pewno jest ładniej jak było.

 3. Piękny skwer skrzynek rozdzielczych. Nie dało się tego lepiej zrobić? Jest XXI wiek i mnóstwo wzorów wtapiających się w otoczenie. Urzędniczy beton ich nie zna?

 4. Fajny eksperyment. Zobaczymy, które rośliny przetrwają w tym zanieczyszczonym powietrzu.
  A tak na marginesie w wielu krajach sadzą przy takich zakładach rośliny wrażliwe na zanieczyszczenia aby pokazać, że zakład jest przyjazny dla środowiska. Zobaczymy jak będzie u nas.

 5. Ech elito, posłuchajcie sobie w domach tego reportażu, obiekt może i piękny ale miejsce do relaksu i edukacji to jakaś kpina, wyjące sprężarki i kompresory w tle huczą że głowę ma rozerwać, no powiem szczerze brawo, brawisimo.

 6. Może nie wszyscy wiedzą gdzie mieszka nasza Pani prezydent, właśnie w dzielnicy Azoty. I bardzo dobrze bo od czasu nastania prezydentury zaczęło się coś dziać na tym osiedlu. Czekamy na prezydenta z innej dzielnicy
  bo wiadomo „koszula bliższa ciału” tak było i będzie ,oby to były udane inwestycje i służyły wszystkim.

Skomentuj