Przed „Wodnym oKKiem” powstaje ogród edukacyjny. Widać już zarysy alejek i skalniaków. ZDJĘCIA

14

Centrum Ochrony Bioróżnorodności  przy „Wodnym oKKu” nabiera kształtów. Widać już zarysy alejek, oczka wodnego, skalników i centralnego placu, gdzie będą odbywać się zajęcia edukacyjne.

Teren ten po zakończeniu prac budowlanych intensywnie się zazieleni tysiącami roślin, które będą sprzyjały spacerowaniu i obcowaniu z przyrodą.

14 KOMENTARZE

 1. Nie można zamiast czegoś takiego „zazielenić” kilku szaro-burych blokowisk? Piękny skalniak „za miliony” powstanie w azotach, mieszkańcy koźla, pogorzelca, śródmieścia, piastów… będą jeździć autobusem za 5zł żeby go pooglądać… Będziemy mieli zielone azoty, zielone ronda, zielone skrzyżowania i szare podwórka pod blokami?

 2. Nie można zamiast czegoś takiego „zazielenić” kilku szaro-burych blokowisk? Piękny skalniak „za miliony” powstanie w azotach, mieszkańcy koźla, pogorzelca, śródmieścia, piastów… będą jeździć autobusem za 5zł żeby go pooglądać… Będziemy mieli zielone azoty, zielone ronda, zielone skrzyżowania i szare podwórka pod blokami? Zielone azoty, szary plac defilad na rynku, ktory w całym normalnym świecie jest wizytówką miasta, gdzie tu jest logika???

 3. Pani prezydent proponuje zainwestować w kosze na śmieci większej ilości i w maszyny do odbioru opakowań plastikowych jak to ma miejsce w jakieś jednej gminie w Polsce .

 4. już widzę tłumy ludzi, którzy będą się ustawiać w kolejce aby to cudo oglądać ! Na takim zadupiu. A kasy na przepusty pod wiaduktem na Kozielskiej dla rowerzystów i pieszych ni ma !

 5. które będą sprzyjały spacerowaniu i obcowaniu z przyrodą.W atmosferze wyziewów z ZAK. W huku sprężarek Airproducts oaza ciszy i spokoju
  przyjemnego wypoczynku

 6. Faktycznie pięknie skalniaki, betonik, krzaczki, benzenik, „ekologia” i inne śmieszne inicjatywy.
  Depopulacja Opolszczyzny i miasta możliwości czyli Kędzierzyna-Koźla ma się pięknie. Samorząd PO-KO nic z tym nie robi. :)))

  „Coraz mniej mieszkańców – niekorzystny trend na Opolszczyźnie – NIK o przeciwdziałaniu depopulacji Opolszczyzny.” z 18 września 2020r.

  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/depopulacja-opolszczyzny.html

Skomentuj