Przed nami upalny weekend. Policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą

3

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Woda, nawet ta pozornie spokojna, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Policjanci przypominają o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi.

Woda to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także zagrożenia. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że chętnie wypoczywamy na akwenach.

Aby nasz wypoczynek był bezpieczny korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu, który zaburza ocenę własnych możliwości. Często skłania również do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która może doprowadzić do tragedii.

Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same.

Nie zabierajmy ze sobą na plażę rzeczy wartościowych, pozostawione bez nadzoru mogą być łatwym łupem dla złodzieja. Gdy wchodzimy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób.

Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim osoby są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki. Pamiętajmy, to czy wypoczynek nad wodą będzie dla nas bezpieczny zależy w dużej mierze od nas samych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

3 KOMENTARZE

  1. A my apelujemy aby policja wzięła się do pracy. W dzień ich jest sporo a po 15ej ubywa a szczególnie po 22ej już ich nie widać. Ot dwa lub trzy zmechanizowane patrole na całe miasto a pieszych w ogóle brak. Nie wspomnę o dzielnicowych którzy siedzą głównie za biurkiem…

Skomentuj