Przed nami ostatni weekend wakacji. Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole

0

Większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy z ruchu drogowego i prewencji zostanie skierowana do służby w najbliższy weekend. Mundurowi przygotowują się na wzmożony ruch na naszych drogach, który związany jest z powrotami z wakacyjnego wypoczynku.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, podczas którego wielu z nas planuje wyjazdy. Ważnym jest, żeby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Na drogach Opolszczyzny pojawi się więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze wyposażeni w mierniki prędkości, nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz alkomaty będą walczyć z piratami drogowymi. Funkcjonariusze sprawdzać będą przede wszystkim trzeźwość kierowców, prędkość z jaką się poruszają, a także czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci. Uwaga policjantów skierowana będzie również na kierujących motocyklami.

Żeby podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:
– nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu,
– przed podróżą staraj się wypocząć,
– w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,
– przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę), potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny),
– przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do aktualnie panujących warunków drogowych, dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,
– pamiętaj o zastosowaniu zasady ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami – oni nie zawsze są widoczni na drogach.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj