Przed nami dwudniowe święto w Reńskiej Wsi. W weekend V Jarmark Urbanowy

0

Już po raz piąty mieszkańcy Reńskiej Wsi oraz okolic spotkają się na Jarmarku Urbanowym. Impreza rozpocznie się już w sobotę, ale część główna uroczystości zaplanowana jest na niedzielę.

Coroczny odpust w parafii św. Urbana w Reńskiej Wsi jest okazją do dobrej zabawy, ale też zapoznania się z kulturą i zwyczajami ludzi, którzy przed laty zamieszkiwali okoliczne miejscowości. Piąta edycja Jarmarku Urbanowego rozpocznie się w sobotę od zabawy tanecznej z zespołem Criss (start o godzinie 19 na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury).

Część główna wydarzenia odbędzie się w niedzielę. O godzinie 11 mieszkańcy spotkają się na uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Reńskiej Wsi. Następnie zabawa przeniesie się na teren GOK.

Jak co roku na miejscu rozstawią się rzemieślnicy, którzy przeprowadzą warsztaty dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie też obozu rycerskiego i pokazowych walk oraz zabaw. Tradycyjnie już podczas jarmarku szansę na zaprezentowanie swoich talentów dostaną młodzi artyści z terenu gminy i okolic. Po południu przed publicznością wystąpią: Paulina Llosa oraz zespół Doxxx. Organizatorami imprezy są miejscowa parafia, Stowarzyszenie Rozwoju Reńskiej Wsi oraz DFK Reńska Wieś, a współorganizatorami starostwo powiatowe i miejscowe sołectwo.

Szczegóły imprezy na plakacie:

Skomentuj