Przed nami długi majowy weekend. Policja przypomina, że maseczki nadal obowiązują

4

Zbliżający się długi majowy weekend na pewno będzie inny. Już sam fakt panującej od ponad roku epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków.

Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zachowujmy należytą odległość i stosujmy się do obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach.

Z uwagi na obostrzenia wprowadzone ze względu na stan epidemii, ruch na drogach Opolszczyzny jest mniejszy. Spodziewamy się jednak, związanego z majówką, zwiększenia ilości podróżujących. Może się to niestety wiązać z większą ilości zdarzeń drogowych.

Jednak żeby nasza podróż upłynęła szczęśliwie i bezpiecznie trzeba pamiętać o paru rzeczach:

 • do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość oraz brawura. Dlatego, przede wszystkim, dostosujmy prędkość do warunków i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń,
 • wbrew obiegowej opinii, do największej ilości wypadków dochodzi, gdy warunki na drodze są dobre, a ruch niewielki. Ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. W drodze bądźmy wypoczęci i skoncentrowani,
 • dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Dlatego zawsze powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność i nie zapominać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Jako kierowca stosuj się do tych zasad:

 • w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,
 • przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, zachęcamy również do posiadania apteczki i kamizelek odblaskowych) oraz potrzebne dokumenty (prawo jazdy),
 • po dwóch lub trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu czy na stacji paliw. Nie zapominajmy przy tym o nakazach związanych z panującą epidemią koronawirusa.

4 KOMENTARZE

 1. Coś ostatnio redakcja w swych artykułach porusza temat policji. Czyżby miało to być pokazanie społeczeństwu jak policja jest dobra ? Lecz niestety wizerunek nadal jest taki sam . To znaczy karać ludzi za bele co zamiast w niektórych przypadkach pouczać. A tam gdzie trzeba ich nie ma lub udają że nie widzą. No tak byle do emerytury i w nic się nie mieszać. W nocy zamiast patrolować lepiej pospać gdzieś w ukryciu. A przede wszystkim służą rządzącym a nie społeczeństwu taka jest policja ! Chronią Kaczyńskiego, Rydzyka itd.

 2. Dziękujemy Panu Redaktorowi za artykuł przypominający, oraz policji która nam pomaga i pilnuje w prawidłowej egzystencji i funkcjonowaniu w społeczeństwie.

 3. To zdjęcie wygląda, jakby szykował się niezły w******l :D
  Nie budzi respektu, tylko obrzydzenie.. Ale te barwy i śmieszne czapeczki już bardzo długo nie kojarzą się z czymś pozytywnym. Raczej z kłopotami. Minimum od roku.

Skomentuj