Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego z Kędzierzyna-Koźla znów wyszli protestować

103

W sobotę o godzinie 17 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się protest Strajku Kobiet. To kolejny dzień manifestacji po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującej aborcji w przypadku wady letalnej lub upośledzenia płodu.

Demonstranci ponownie zgromadzili się przy dworcu kolejowym. Pomimo mniejszej frekwencji, uczestnicy protestu przygotowali megafon, transparenty i flagę. Na miejscu pojawili się również policjanci, którzy zabezpieczali wydarzenie. Po kilkunastu minutach, manifestujący ruszyli w kierunku ronda Solidarności, gdzie wykonali okrążenie i wrócili pod dworzec.

103 KOMENTARZE

 1. 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍❤️👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 2. W jakim celu ten portal lansuje osoby ryzykujące zdrowiem i życiem swoim i bliskich? A może, wzorem warszawki „spacerowicze” na tym dworcu polują na młodych chłopców?

 3. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  ❤️❤️❤️BRAWO WY! ❤️❤️❤️

 4. Przestańcie już się ośmieszać. Spotkania towarzyskie w oparach smogu sobie urządzają. Już nie wiedzą jak zaistnieć w tym Pacanowie.

 5. Rozumiem że ksiądz może mieć spaczony pogląd na świat bo całe życie czyta jedną książkę i myśli że w książce napisanej 2000 lat temu są odpowiedzi na pytania które zadajemy sobie w XXIw ale czy normalny rozumny człowiek mógłby powiedzieć swojej córce że powinna urodzić dziecko bez mózgu i rąk bo będzie wtedy lepszym człowiekiem?

 6. reżimowy kundelku jesteś tylko zahukanym niewolnikiem,włóż kaganiec i wracaj na smycz PiSokomuchów ,nikogo nie pobchodzi twoja opinia niewolnika.

 7. Droga redakcjo, może jakies zdjęcie ze zniszczonego przez osoby będące zwolennikami zabijania chorych dzieci banera prolife przy alei Jana Pawła II??to się już nie liczy??

 8. dlaczego nie napiszecie, ze są to po prostu protesty osób, które chcą łamania naszej konstytucji, która chroni KAŻDE życie, a nie przeciwko zaostrzaniu jakiegokolwiek prawa?? Gdzie są np pan Godyla czy pani lansprezidą w koszulkach KONSTYTUCJA??

 9. Dzisiaj jakieś debile z urzędu miasta roznosiły na oss. Piastów jakies koperty. Jest 21 wiek, a jakieś dupki pukają mi o 19 w sobotę do drzwi w czasie pandemii, to chore.

 10. Czy ktoś z was, kto jest za aborcja rozmawiał choć raz z rodzicami dzieci niepełnosprawnych ?
  I zapytał co by zrobiło , jak by wiedziało że urodzi takie dziecko ?
  Po co ktoś tu daje serduszka ?
  Serce to życie .
  Serce bez życia tak nie wyglada .

  • Andrzejku, brawo! tylko że fajnie by było mieć możliwość wyboru, to po pierwsze, po drugie to ogromna różnica między dzieckiem niepełnosprawnym a dzieckiem, które umiera krótko po porodzie bo o taką niepełnosprawność chodzi protestującym. Poczytaj troszkę o tym.

 11. Było maksymalnie 20 osób, ale wielki mi „spacerek” koń, by się uśmiał.
  Groteska panie przewodniczący kędzierzyńsko-kozielskiego peło i pytają dlaczego pan na tym”spacerowaniu” tam nie był.
  Zresztą ta dwudziestka to same małolaty. Starsze osobniki mają chyba cykora i wysyłają młodzież na „spacerowanie”.

 12. Weźcie już nie piszcie o tych niepełnosprytnych dziewczętach.Znajdźcie sobie inny temat na tym portalu.Rozumiem że na wiosce KK nic się nie dzieje,ale bez przesady.Napiszcie o czymś poważniejszym,np.jak Policja nachodzi otwarte mimo obostrzeń siłownie i wzywa wszystkich których spisuje do siebie,a policjantom którzy na te siłownie uczęszczali zakazuje ich odwiedzania i grozi postępowaniem.Chociaż nie ma takiego prawa i niczego nie może im zarzucić bo są tam i trenują legalnie.
  Napiszcie z czym borykają się ich właściciele.To jest prawdziwy temat

 13. Popieram ! Każdy ma i powinien mieć prawo. Więc dlatego mają mieć tylko takowe prawo zwolennicy tzw. prawa do życia – czyli przeciwnicy usuwania ciąży, a kobiety tego prawa są pozbawiane ? Dziwnym trafem, dopóki PIS nie zarządzał wszystko było zgodne z konstytucją i nie zmieniano tej ustawy. PIS zaczął rządzić i już niezgodne z konstytucją. Czy tak naprawdę jest że jest niezgodne? Czyżby lobby ,które stoi za Kaczyńskim: pewni hierarchowie kościelni, Rydzyk, Anna Bielecka prezes tajemniczej fundacji PWP – Polska Wielki Projekt. Tajne spotkania na ulicy Wilczej no i nie zapomnijmy ulicy Srebrnej… Ludzie otwórzcie oczy !
  Hipokryci zarządzają państwem.

 14. Za to wszelkiej maści pokemony, lewaki i polityczne niedobitki rodem z PRL-u pod przewodnictwem spacerującej po ulicach i publicznie przeklinającej rynsztokowym językiem osoby płci żeńskiej sprawią, że sprawią jak się dorwią do koryt, to od razu popłynie miód i mleko oraz zapanuje wszelka szczęśliwość, a koronowirus ze strachu przeniesie się na księżyc i będzie wtedy pod ich przewodnictwem cacy.

  • Czemu bredzisz ? Używasz nie zastanawiając się typowych sloganów cytat : pokemony, lewaki i polityczne niedobitki rodem z PRL-u… Ty wiesz o czym ty bredzisz ? Jesteś zaślepiony nie dostrzegąc realiów. Nie umiesz już rozróżnić uczciwości od nieuczciwości, dobroci od zła i nienawiści itd. Wszędzie widzisz tylko rozjuszone złe kobiety które klną na potęgę i niszczą co popadnie. A widziałeś je tu w Naszym mieście by tak robiły ? Media które uważasz za uczciwe (TVP) kreują rzeczywistość według ideologi partii którą popierasz. Tam już nie ma neutralnego podejścia do tematu to czysta propaganda. Analizując treść twojej wypowiedzi to jesteś rozjuszony i nie cierpisz wszystkich przeciwników którzy inaczej patrzą na świat. Ja kobiety popieram w ich walce ! Lecz nie poprę lesbijek i gejów. Takie jest moje zdanie. A jeśli chodzi o koryto to na razie rządzący spijają społeczną serwatkę którą się nie chcą podzielić ale pokwikują swym zwolennikom by nie dopuszczali innych. Także otwórz oczy i spójrz na rzeczywistość !

 15. Bywa, że dziewczyna, kobieta u lekarza potwierdza ciążę, a potem…..samoistne poronienie. Będzie tłumaczyć się, że nie usuwała?? I dlaczego? Czy nie wystarczy ból, którego doświadczy?
  Następnym krokiem oszołomów będą środki antykoncepcyjne, utrudnienia w uzyskaniu rozwodu, Wisłocka do kosza.
  Jesteśmy ludźmi, mamy prawo wyboru. Z pewnością kobiety nie będą wybierać zawsze aborcji, jak sugerują zaślepieńcy.
  Wybór, a nie zamordyzm.

 16. Szczepionek brak więc Jarozbaw wyciągnął temat zastępczy. To pokazuje po raz kolejny jakim jest strategiem i myślicielem. Przewidział wszystko, to jest nasza przyszłość, jasne światełko i gorące słońce, a nie taka jakaś letnia woda w kranie jak za peło. Mam rację?

 17. A kto zadba o tych zmarzniętych protestujących pod naszym dworcem ? Może by tak jakąś gorącą herbatkę … Przyszli tłumnie i stoją na tym mrozie.Gdzie nasze lokalne ,, gwiazdy ” ? Jak by przyszły,to zaraz by się dla nich gorąca herbata znalazła i coś jeszcze.

  • Wczoraj był taki odór w powietrzu, że królewa śmieszka ze swoimi poddanymi wolała zostać w swoim zamku niż fatygować się na to rykowisko. Jeszcze pewnie będzie pare imprez żeby się lansować.

 18. Oby tak dalej, walczcie o swoje prawa kobiety! Nie dopuśćmy aby PIS stworzył państwo policyjno-kościelne, bo za niedługo wszyscy przeciwnicy władzy wylądują w pisowskich katowniach.

  • Przestań fantazjować. Niedopuścić to możesz żeby nie popuścić. Wystarczy, że w Matołkowie żądzą platfusy i mamy dziadostwo od lat. POpaprańcy mogą tylko kwiczeć razem z lewizną. W tym są najlepsi.

   • Jakby tu rządził PIS to już dawno miasto byłoby spisane na straty i straszyło pustymi blokowiskami jak Prypeć. Na prezydenta pewnie by się zgłosił Janusz Kowalski który tak wiele zrobił dla tego miasta podczas swojej obecnej kadencji w sejmie że aż nie wiem co przytoczyć. TYLE tych interwencji było w NASZEJ sprawie. Oczywiście tak jak obiecywał sprawa zanieczyszczenia powietrza (w tym benzenu) oraz inwestycji w porcie jest rozwiązana i teraz Kędzierzyn-Koźle znów jest potężne.

    • Wróżbita Maciej pewnie to przewidział. Na straty to jest spisana ta pipidówa odkąd królewna śmieszka tu panuje wraz ze swoimi dworzanami.

 19. Za co ludzie zatrudnieni w czystym regionie biorą pieniądze? Miasto tonie w śmieciach, kubły przepełnione, a śmieciarzy ani widu, ani słychu. Królowa Benzen City wie o tym, czy nie?

  • Ta pseudofirma to w ogóle jest jakaś niedorobiona. Do podnoszenie cen to pierwsi a syf zalega. Kiedyś były dwie inne firmy w mieście i nie było takiego burdelu. Nie wiem po co to zmieniali. Oni chyba sami nie wiedzą, po co mają przyjeżdzać i kiedy.

Skomentuj