Przebudowy alei Jana Pawła II ciąg dalszy. Miasto szykuje się do rozpoczęcia inwestycji

4

Ostatni należący do gminy odcinek al. Jana Pawła II doczeka się w tym roku przebudowy. Ten etap prac będzie realizowany pomiędzy ul. Wojska Polskiego i al. Lisa/al. Armii Krajowej. Remont przejdzie część nawierzchni, do skrzyżowania z ul. Kosmonautów, a na całej długości odcinka powstanie także ścieżka rowerowa.

Inwestycja obejmie swoim zakresem m.in. rozbudowę zdegradowanej jezdni na długości 228 m, przebudowę dwóch kolizyjnych skrzyżowań – z ul. Wojska Polskiego wraz z budową nowej sygnalizacji świetlnej oraz z ul. Kosmonautów. Integralną częścią zadania będą także prace polegające na przebudowie ponad 20-letnich chodników na nawierzchnię z kostki brukowej na całej długości drogi, budowie asfaltowej ścieżki rowerowej, przebudowie niedoświetlonych przejść dla pieszych, które zostaną rozdzielone tzw. azylami oraz wyposażone dodatkowo w pas informacyjny dla niewidomych. Modernizacja obejmie także stare sodowe oświetlenie uliczne. Uporządkowaniu ulegnie również tzw. mała architektura (ławki, kosze na śmieci) oraz zieleń miejska.

Zadanie, którego wartość została oszacowana na kwotę ok. 6 mln zł uzyska wsparcie ze środków budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja znajduje się na liście wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania kwotą ponad 2,5 mln zł.

Źródło: urząd miasta

4 KOMENTARZE

  1. Czytam o azylach, ale jeśli to ma być taki za przeproszeniem „azyl” jak naprzeciwko Manhattanu, na którym można zginąć, to dziękuję. Zdarzało się, że na ten tzw. azyl wjeżdżały rozpędzone samochody – ciężarówki , demolując sygnalizację. Cud, że nikt nie zginął. Chyba, że te nowe azyle będą zabezpieczone zaporami przeciwczołgowymi. Wiele osób boi się tam przechodzić i obserwować wokoło rozpędzone samochody.

  2. Święta racja Kozlak. Ale dobrze ze będzie remont. Dziura w drodze przy wyjeździe z pływalni jest od dobrego roku. Ciekawi mnie tylko to że nawierzchnia od obwodnicy w stronę Blachownia byka robiona kilka lat temu razem kanalizacja a przy małym deszczyk na wysokości bloku Jana Pawła II 48 i biedronki jest morze na drodze, nie wspominając o przystanku pod sp19. Wszędzie stoi woda, nie idzie przejść chodnikiem nie będąc spluskany przez samochody jadące czasami nawet 20km na godz. Pozatym od sp 19 jest brak chodnika w stronę Blachownia.

  3. Możesz nam wytłumaczyć o co Ci chodzi?Piszesz,że na azyl wjeżdżały rozpędzone ciężarówki, krytycznie odnosząc się do budowy takowych.Chcesz zasugerować że to wina wybudowanych azyli.Czy tak sobie ot po prostu piszesz,bo twierdzisz że gdy czegoś nie skrytykujesz od rana, to cały dzień w plecy?

Skomentuj