Przebudowa targowiska przy ulicy Damrota będzie kosztować prawie 3 mln zł

2
Tak targowisko będzie wyglądać po remoncie.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę targowiska przy ulicy Damrota.

Do przetargu zgłosiło się dwóch chętnych: firma z Kędzierzyna-Koźla oraz konsorcjum dwóch firm z Niezdrowic. To właśnie one wygrały przetarg, składając ofertę opiewającą na 2,78 mln. Konkurencja proponowała 2,98 mln zł. Wykonawca inwestycji ma za zadanie wykonać projekt wykonawczy budowlany w oparciu o dokumentację projektową będącą już w posiadaniu urzędu miasta oraz zrealizować prace.

Targowisko przy Damrota, choć ma wielu wiernych klientów, jest w opłakanym stanie. Gruntownego remontu nie było tam przez dziesięciolecia. Modernizacja zapowiadana jest od dawna, jednak dopiero w obecnej kadencji samorządu udało się doprowadzić ją do fazy realizacji. Na inwestycję miastu udało się zdobyć dotację unijną w wysokości ponad miliona złotych.

Prace ruszą w kolejnych tygodniach i powinny zakończyć się w ostatnim kwartale przyszłego roku. Na ich czas targowisko zostanie przeniesione w miejsce tymczasowe. Co ważne, na zmodernizowanym placu dwie trzecie miejsc będzie przeznaczonych dla ogrodników i rolników sprzedających swoje produkty, pozostałe stoiska zajmą handlowcy z innych branż. Targowisko zachowa więc swój obecny charakter.

2 KOMENTARZE

  1. 3mln zlotych wyrzuconych w błoto, wystarczy dac kostke lub wylać asfalt i zadbać o dobre odprowadzenie wody, a te śmieszne i niepraktyczne stoiska totalna glupota. Szkoda, że za takie rzeczy bierze sie osoba która nigdy nie miała nic wspólnego z handlem obwoźnym ..

Skomentuj