Przebudowa drogi wojewódzkiej w Starym Koźlu na finiszu. Tak teraz wygląda. ZDJĘCIA

0

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie zamknięta będzie droga wojewódzka nr 408 na odcinku od Brzeziec do Starego Koźla.

Przebudowa nieco ponad dwukilometrowego odcinka drogi to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie na terenie naszego powiatu. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i od początku wzbudzały spore kontrowersje.

Pod koniec roku wykonawca praca wstrzymał je z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Sęk w tym, że zerwana została nawierzchnia drogi, odsłaniając ogromne dziury.

Już po wznowieniu remontu pojawiła się informacja o całkowitym zamknięciu drogi na przebudowywanym odcinku. W praktyce oznaczałoby to ogromne kłopoty dla pracowników dojeżdżających nią do zakładów w Azotach. Po kilkudniowym zamieszaniu okazało się jednak, że końcowy fragment remontowanego odcinka pozostanie przejezdny.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, z końcem czerwca droga ma zostać ponownie otwarta na całej długości. Nie oznacza to jednak zakończenia remontu.

– Planujemy, że zamknięcie drogi potrwa do końca czerwca. W tym terminie wykonane zostaną najważniejsze prace, a w dalszej kolejności poprowadzimy roboty, które nie będą wymagały aż tak dużych utrudnień dla kierowców – opowiada Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Remont odcinka o długości 2,2 kilometra kosztował zarządcę blisko 7,4 milionów złotych. W kolejnych latach prace mają być kontynuowane.

Skomentuj