Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 408 później niż zakładano. Zarządca unieważnił przetarg

2

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu unieważnił pierwszy przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 408 na odcinku Bierawa – Korzonek. Postępowanie najprawdopodobniej zostanie powtórzone, ale oznacza to przesunięcie terminu remontu.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 408 na odcinku od Kędzierzyna-Koźla do granicy z województwem śląskim została podzielona na kilka etapów. Po wyremontowaniu odcinka z Brzeziec do Starego Koźla, zarządca postanowił zająć się trasą z Bierawy do Korzonka. Remont miał rozpocząć się wczesną jesienią, ale dziś wiadomo już, że zostanie przełożony w czasie.

Po otwarciu ofert okazało się, że najniższa złożona propozycja opiewa na kwotę ponad 14 milionów złotych, podczas gdy Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierzał przeznaczyć na prace około 10 milionów złotych. Przetarg został unieważniony, a jego powtórzenie najprawdopodobniej nastąpi za kilka tygodni – obecnie trwa szczyt sezonu dla firm budowlanych, które w tym czasie windują ceny swoich usług.

W dalszej kolejności zarządca drogi zamierza wyremontować odcinek od Kędzierzyna-Koźla do Brzeziec.

2 KOMENTARZE

  1. W mojej opini remontowanie po tak krotkim kawalku jest kompletnie bezsensowne. Tak czy siak musi byc wyznaczony objazd a cala opolska czesc nawierzchni jest w dziurach lub koleinach. Jak zamkna to niech raz a do porzadku i wyremontuja z 10km a nie po 1 lub po 2km. A przy odpowiedniej ilosci sprzetu taki remont powinien trwac tylko nieznacznie dluzej.

  2. Co za daremny tytuł. To nie budowlańcy cenią się wysoko, a takie są koszta wykonanych tego typu usług budowlwnych. Ja wiem, że najlepiej jakby za darmo robili, bo i po co im kasa. Niestety, ale cały czas ten sposób myślenia pokutuje zbierając żniwo najtańszych ofert przetargowych, itp.
    Kogo obchodzi ile kto ma na co pieniędzy ? Usługa jest wyconiona na określoną wartość i tyle. Bo to tak, jakby chcieć kupić nowy samochód mając przeznaczony na ten cel np. 15 tyś. i mieć pretensje do dilerów, dlaczego się tak cenią i sprzedają nowe auta za owiele więcej. Zastanówcie się następnym razem, zanim dacie idiotyczny tytuł artykułu…

Skomentuj