Przebadali trzeźwość ponad 200 kierujących. Jeden z nich wsiadł za kółko na podwójnym gazie i bez prawa jazdy

2

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. To jedno z wielu działań organizowanych przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 200 kierujących. Jeden z nich był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W poniedziałek (4 października) w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego prowadzili w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim  akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem wczorajszych działań było zbadanie trzeźwości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego i wyeliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali trzeźwość ponad 200 kierujących. Jeden z nich wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Około godziny 8:00 na drodze krajowej nr 45 w Długomiłowicach policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę chryslera. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

– Przypominamy – nie ma pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Obniżona koncentracja, zaburzenia wzrokowe i opóźniona reakcja bardzo szybko mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne to nie wszystko. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych kierowców, mają często tragiczny w skutkach finał – informują policjanci.

2 KOMENTARZE

  1. Trzeźwy poranek to ewidentnie łapanka na skacowanych kierowców,którzy juz normalnie reagują ale alkomat coś tam pokaże.Wieczorem trzech piw nie można wypic bo człek jest posra… że go rano złapią i potraktują jak bandziora.
    Wieczorem i w nocy jeżdżą największe pijusy.

Skomentuj