Protestujący okrążyli kościoły i zebrali się pod biurami poselskimi. Kilkaset osób na ulicach

98

Drugi dzień protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Kędzierzynie-Koźlu. Kilkaset osób przeszło pod biura poselskie i okrążyło kościoły.

Protestujący zgromadzili się na placu przed dworcem w Śródmieściu, skąd tłum z transparentami przeszedł pod biuro poselskie Katarzyny Czochary przy alei Jana Pawła II, następnie zawrócił i udał się w kierunku kościoła św. Mikołaja. Ludzie okrążyli kościół, po czym wrócili na aleję Jana Pawła II i skierowali się w kierunku Pogorzelca, gdzie także zgrupowali się wokół kościoła św. Eugeniusza de Mazenod. Następnie znów wrócili do Śródmieścia. Finał manifestacji miał miejsce przed biurem poseł Violetty Porowskiej przy ulicy Grunwaldzkiej. Przez cały czas demonstracji towarzyszyły znacznie siły policji.

Protest choć głośny, przebiegł w miarę spokojnie, nie doszło do eskalacji agresji. Policja była jednak przygotowana na każdą ewentualność, o czym świadczy mobilizacja pod biurem przy Grunwaldzkiej, gdzie funkcjonariusze mieli w pogotowiu tarcze.

Manifestanci zaczęli się rozchodzić już około godz. 18.30. Podobne protesty odbywają się w całej Polsce.

98 KOMENTARZE

 1. kościół katolicki zawsze był przeciwnikiem postępu i wolnej myśli. Kopernik, Galileusz, Newton – ci to byli solą w oku tępych klerykałów! Postęp cywilizacyjny jest nieunikniony, a religie nie mają żadnych, najmniejszych szans w starciu nauką. Przyszłe pokolenia będą miały niezły ubaw z tego, coście tu sobie i innym odjaniepawlili.

  • Kopernik był kanonikiem panie/pani „wyuczony/a”. Jesli zabijanie niepełnosprawnych dzieci jest dla tej lewackiej dziczy postępem, to do końca świata już blisko…

   • Był też uczonym, który obalił ówcześnie obowiązującą ptolemejską koncepcję świata; twoi przodkowie nie mogli ogarnąć tej zagadki a gdyby wtedy aborcja byłaby dozwolona to być może dziś nie musiałbyś publicznie się upokarzać

  • „31 października 1992 roku Watykan przedstawił oficjalne stanowisko w tzw. sprawie Galileusza, astronoma skazanego przez trybunał inkwizycyjny w 1633 roku. Jan Paweł II uznał, że Kościół popełnił błąd, potępiając włoskiego uczonego.”

   Ciemnotą łatwiej sterować !

  • Na szczęście dla szanownego Pana jego mamusia zdecydowała się go urodzić. Mimo że to takie anachroniczne i nienowoczesne… Jeden z prawicowych publicystów posługuje się takim oto stwierdzeniem – ” Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach sądzi że wymyślił coś nowego w dziedzinie filozofii i etyki – znaczy to tylko tyle że jest niepoczytalny…” Pozdrawiam i zalecam panować nad egocentryzmem.

 2. Nic tylko „pogratulować” Pani Prezydent za taką sytuację. A za jakieś 8 do 12 dni nastąpi lawinowy przyrost zakażeń i co wówczas zrobią nasze szanowne głowy miasta? A to jest bardzo proste. Zamkną place zabaw, bo przecież 2 mamy i 2 lub 3 dzieci na jednym placu zabaw to już zagrożenie epidemiologiczne. Do tego rykoszetem dostanie się zewnętrznym siłowniom, z podobną argumentacją. A patrząc na fotki powyżej to jasno widać, iż znaczny procent stanowią nastolatki, które po pierwsze mogą wyjść z domów po 16-tej, a po drugie trzeba zrobić kilkanaście selfików bez maseczek. I na koniec zamiast papugować protesty z innych miast, może nasze szanowne władze powinny wykazać się…hmmm….rozwagą?

  • W Polsce nie ma zgodnego z prawem nakazu noszenia maseczki przez osoby zdrowe czy gromadzenia się. Radzę się doedukować bo
   „Ignorantia iuris nocet”.

  • Spokojnie. Dzieciarnia uczy się życia, skończą szkółki i wyjadą z miasta możliwości na zachód.
   Holandia, Niemcy, Francja czekają by ich wnętrze wzbogacić i uwrażliwić „kulturowo.”
   Tam rodowici mieszkańcy mają tego dość.
   Hiszpania i Portugalia nie, bo w ich wieku jest 50% bezrobocie.
   Proza życia zrobi swoje.

 3. Tak właśnie ma wyglądać nieposłuszeństwo obywatelskie. Żadnego rozlewu krwi i przemocy, niech tylko płoną i walą się ich dobytki z ludzkiej krzywdy zgromadzone, ich instytucje i symbole. Państwo wyprowadzi uzbrojoną armię przeciw nieuzbrojonym cywilom – niechaj wtedy zapłoną koktajle płynnym ogniem. Źle było w tęczowych kolorach? To teraz niech jest czarno, szaro i mgliście.

  • Przestań się ośmieszać człowieku. Córkę to ci obłapiają pewnie jej koledzy. Co ma Jarosław do tego. Proponuję mniej antypolskiego tvnuPO24 a więcej myślenia. Jak można popierać wulgarną dzicz.

 4. Nic wam nie da ten wasz skowyt, patriarchalni, zakompleksieni stulejkarze. Żeńska część ludzkich istot, której tak bardzo się boicie i nienawidzicie, mimo że od zawsze przez was i waszą kulturę tłamszona i gnębiona, oto wstaje z kolan. Nigdy wam nie odpuścimy i nigdy się przed wami nie ugniemy.

 5. Dlaczego brak jest informacji, iż kilka uczestniczek protestu po godz. 18.00 jednak weszło do kościoła św. Mikołaja i zakłóciło przebieg mszy św. prezentując karton z napisem „To jest wojna”? Zdarzenie to wymusiło interwencję policji (uczestniczki protestu zostały wylegitymowane).

 6. Młodzieży w Was ostatnia nadzieja nad obroną przed CIEMNOGRODEM, zaściankiem.
  PiSowcy pierwsi do rozwodów, bicia żon po mszy, a pewnie też od aborcji nie stronią.

  Niech młodym ten gnom nie będzie życia ustawiał, gońcie tę zakłamaną bandę. Przecież to dyktator, kraj leży w RUINIE !!! Jak mogliście tak dać się wciągnąć w bagno pisowskich kłamstw o sile i potędze. Starzy za PiS głosowali, a za miesiąc dwa nie będą mieli gdzie umierać, nikt rurki z O2 nie poda. Waszych 13 i 14 to nie zobaczycie, taka będzie sprawiedliwość.

  Będzie upadek prawie z samego szczytu, bo dzięki wielu ludziom Naczelnik nie szczytował.

  • Upadek to już był platfusów i lewaków. Do władzy już nie wrócą. Wtedy to był raj w kraju jak nie potrafili dla ludzi nic zrobić. Było państwo krętaczy, zlodzieji. Elity miał raj. Albo robiłeś w pieluchy jeszcze, że tego nie pamiętasz albo rżniesz głupa.

   • Czy gdzieś pisałem o prehistorii?? Przed PO nie było Polski, ten kraj w 2015 dopiero wstał z kolan i stał się niepodległy, ten rok to początek wspaniałej historii Polski. A po 5 latach cudu tyle ludzi jest niezadowolonych, bardzo mnie to dziwi, a Ty dalej czyń jak w Twym nicku.

 7. jak rozumiem, osoby na zdjęciach po stwierdzeniu zarażenia covid nie będą leczone z państwowych pieniędzy, gdyż na własne ryzyko zignorowały ostrzeżenia, a tym samy zgodziły się na eutanazję własnej osoby.

 8. W 1993 roku sejm uchwalił ustawę, na mocy której zabieg aborcji można legalnie wykonać w Polsce jedynie w trzech wypadkach:
  Kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki. Wówczas nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
  Kiedy badania wykazują, że istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
  Kiedy ciąża powstała w wyniku gwałtu bądź innego czynu zabronionego. Wówczas zabieg może być przeprowadzony do dwunastego tygodnia ciąży.

  Dopiero teraz do mnie dotarło, że w przypadku zagrożenia życia kobiety lub uszkodzonego płodu nie obowiązują ograniczenia ze względu na wiek płodu.
  Czyli nawet w dziewiątym miesiącu ciąży!

 9. To jest temat zastępczy chcą nas znowu pozamykać w domu i żeby gospodarka całkiem padła a szykuję się coś jeszcze bardziej złego będą ludzi przymuszać do różnych rzeczy wolności nie będzie wirus ich dobrze nauczył jak ograniczać ludzi posłusznych pozamykać w domach itp. Robić co chcą bez zgody ludzi, a to ludzie powinni decydować co chcą a czego nie chcą a nie władza zawsze i wszędzie tylko władza jest ważna nikt się nie liczy.

 10. Nie jestem zwolennikiem protestów ulicznych, ale są sytuacje kiedy nie ma już innych możliwości. Tak obecnie to wyjątkowo trudna decyzja w czasie pandemii – na to z pewnością liczyli ci którzy chcieliby zmiany dotychczasowego kompromisu. W pełni popieram demonstrujących bo tak jak kiedyś Solidarność nielegalnie demonstrowała tak dziś trzeba niestety wychodzić na ulice. Ale uwaga na prowokatorów, ktoś udając poparcie dla protestów może celowo wszczynać burdy, dewastować otoczenie po to by w wiadomych mediach ukazać wszystko w „odpowiedni” sposób.

 11. Jedna z pań (chyba zwolenniczka PO) niosła plakat z napisem „Pocałujcie mnie w PISdę”.
  Pewnie jako zwolenniczka lewicy napisała by „POcałujcie mnie w PISdę”

 12. Ludzie, czy wam kompletnie odbiło? Co wy chcecie od kościołów? Czy w Trybunale Konstytucyjnym siedzą księża i biskupi? Żeby protestować, to trzeba wiedzieć gdzie…

 13. Początek końca rządów panów purpuratów i upadek kościoła jako instytucji !!!!! PiS trzęsie sie jak galareta na imieninach ( brzydkiej ) Krystyny P.
  Już widzę jak panowie z Pisu siedzą w ławach sądowych i jeden na drugiego zwala winę , szlochając !!!!🦾

 14. Propaganda TVN24 i lokalnego radia Park padła na żyzny grunt ludzkiej głupoty. Przeraża jedynie fakt że lokalne władze jawnie angażują się po stronie zdziczałej tłuszczy.

 15. Gównateria gdyby w Polsce była możliwość aborcji 50 % tych gówniarzy nie chodziło by po tej świętej ziemi.Małolaty mają się za dobrze we łbach im się poprzewracało.A policja cacka się z nimi jak z jajkiem.
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami o ograniczeniach wszyscy powinni otrzymać mandaty razem z prominentami.
  Nie jestem za komuną mam już swoje 60 + coś na tym świecie przeżyłem, ale za ich czasów już dawno by te rozróby rozpieprzyli pałkami lub wodą z sikawek.

  • Nie przeszkadzają wam chłopaczki pedofile w sutannach, którzy zamienili kościół w świątynie własnych, grzesznych uciech ? Nie przeszkadza wam ich pazerność, pijaństwo, obżarstwo i całkowita bezkarność? Nie przeszkadza wam, że żyją w sprzeczności z tym co głoszą? To jesteście takimi samymi hipokrytami jak oni……………….

 16. mam pytanie do wszystkich katolików: czy gdyby ministranci zachodzili w ciążę, światli Biskupi uznali by aborcję za sakrament waszego miłosiernego kościoła?

 17. W zdecydowanej większości uczestniczkami tych nieodpowiedzialnych (pandemia) i niepotrzebnych manifestacji są uczennice ogólniaków. Kto i w jakim celu robi im w głowie sieczkę i zamęt i przekonuje do przyjęcia obcych i dziwnych ideologii? Dziewczęta świetnie się bawią nie rozumiejąc ani zapisów ustawy, ani ryzyka dla siebie i innych. Kto nimi tak manipuluje i gdzie są odpowiedzialni ich rodzice?

  • Naoglądali się antypolskiej pseudostacji tvnPO24 i mamy efekty. Szczucie i ujadanie od 5 lat jak to jest źle a jak było dobrze za platfiutków. Szkoda, że tylko dla elit a nie dla zwykłych ludzi.

 18. Niech idioci i idiotki zarażają się na własne życzenie. To nieuniknione. Wyginą, bo tego chyba chcą i będzie spokój. Ilu jednak niewinnych członków swoich rodzin POciągną za sobą? Może zaprosić policję z Francji? Sytuacja do tego dojrzała. A może nasze służb zrobią z tyli lewatywami wreszcie porządek?

Skomentuj