Protestujący na ulicach Kędzierzyna-Koźla kontra policja. Wylegitymowano 50 osób, kilka dostało mandaty

21

Mieszkanki Kędzierzyna-Koźla, które wsparła męska część miasta, wyszły wczoraj na ulice, dosadnie manifestując swoją złość wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Przeszły przez centrum miasta, blokując przejazd pojazdom i skandując hasła, także wulgarne, pod adresem partii rządzącej. Podczas protestu interweniowała policja.

– Jesteśmy od tego, aby stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Nasze wczorajsze działania zostały podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno uczestników protestu, jak i osób postronnych. Wobec osób rażąco łamiących przepisy, funkcjonariusze podejmowali interwencję – mówi komisarz Magdalena Nakoneczna z kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Wylegitymowano ponad 50 osób, część z nich pouczono, a kilka osób ukarano mandatami za różnego rodzaju wykroczenia. Wobec kilkudziesięciu osób zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające, mogące skutkować skierowaniem sprawy do sądu.

– Rozumiemy osoby, które chcą wyrazić swoje poglądy. Jednakże apelujemy, by nie łamać przy tym prawa. Pamiętajmy również o tym, aby w obliczu pandemii, stale rosnących zachorowań, nie narażać siebie oraz innych na ryzyko zarażenia się. Stosujmy się do wprowadzonych obostrzeń, które mają na celu ograniczenie liczby zachorowań – dodaje komisarz.

Kolejny protest ma rozpocząć się dziś o 17.00 pod dworcem PKP.

21 KOMENTARZE

  1. księża, którzy dają opłatek gołą ręką też co niedziela dostają na każdej mszy mandat za to że nie stosują się do zasad dystansu i zwiększają rozprzestrzenianie się wirusa?

    • skupić się trzeba na zdzierstwie podatkowym, rozdawnictwem, zapaści gospodarczej! Tylko to są ważne tematy,m a nie te wasze światopoglądowe bzdury!

  2. Czemu nikt nie protestuje jak nieustannie podnoszone są i dokładane nowe podatki, tylko w tak nieistotnej właściwie sprawie?! Jak zwykle emocje, a brak racjonalnego spojrzenia na to co się dzieje.

  3. Obowiązkowe szczepienia, przymus noszenia kagańca, galopujące ceny no i całkowity zakaz aborcji ( nie dla aborcji na życzenie). Trochę by nas się zebrało przeciw nierządowi.

  4. Wstyd, same przekleństwa. Władza nasza, oczywiście prezydent Kędzierzyna – Koźla podpisuje się pod tym szlamem. Rozumiem pokojowe nastawienie ale to to pochód awartuniczy. Byłam, słyszałam i całkowite dno społeczeństwa.

Skomentuj