Prezydent miasta Sabina Nowosielska przekazała na ręce przedstawicielki seniorów symboliczny klucz do bram Kędzierzyna-Koźla. Tym samym wystartowały IX Miejskie Obchody Dni Seniora. Uroczystość miała miejsce podczas dzisiejszej sesji seniorów w budynku kozielskiego magistratu.

Z przedstawicielami środowisk skupiających starszych mieszkańców miasta spotkała się prezydent Sabina Nowosielska, przewodniczący rady miasta Andrzej Kopeć oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Ceglarek. Pierwszym tematem poruszonym przez przedstawicieli władz miasta był stan realizacji utworzenia na terenie Kędzierzyna-Koźla hospicjum.

– Rozmowy o powstaniu hospicjum w naszym mieście prowadzone były od 2006 roku. Nie wiem, dlaczego tak długo to trwało, rok temu powiedziałam państwu, że nie jestem jeszcze w stanie przedstawić konkretów w tym temacie. W tym roku jest inaczej, czekamy na budowlańców, którzy przystosowują budynek na potrzeby uruchomienia w nim hospicjum. Wszystko jest na dobrej drodze, o co dbają też nasi radni – mówiła do seniorów Sabina Nowosielska.

W dalszej kolejności prezydent miasta zreferowała zebranym najważniejsze działania i inicjatywy, które w ostatnich latach urząd podjął z myślą o starszych mieszkańcach Kędzierzyna-Koźla. Do głosu doszli także sami seniorzy. Dopytywali oni nie tylko o sprawy związane z polityką prosenioralną, ale przede wszystkim o zagadnienia związane z bieżącym funkcjonowaniem miasta.

Wreszcie prezydent miasta wraz z przewodniczącym rady miasta przekazali na ręce przedstawicielki środowiska symboliczny klucz do bram Kędzierzyna-Koźla. – Miasto jest wasze. Rządźcie przez te kilka dni, bawcie się, pokażcie młodym, że macie wiele energii – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Klucz trafił do rąk Janiny Kowalskiej, prezes stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej: – W imieniu wszystkich seniorów w mieście z radością przejmuję ten klucz. Proszę państwa, teraz my tu rządzimy!

Ciekawostką jest fakt, że w dzisiejszej sesji seniorów biorą też udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, którzy okazję posłuchać o bolączkach starszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla oraz czerpać z ich wiedzy i doświadczenia.

Skomentuj