Prośba o pomoc dla ofiar pożaru w Bierawie. Ruszyła zbiórka

14

Można pomóc ofiarom pożaru w Bierawie. Urząd gminy podał numer konta, na który można wpłacać pieniądze. Zostaną one przeznaczone na odbudowę domu. Prośba wójta Krzysztofa Ficonia:

W dniu 25 listopada 2019 r. w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego w Bierawie przy ulicy Kościelnej, mieszkań zostało pozbawionych 5 rodzin, w tym 3 rodziny z małymi dziećmi oraz jedna osoba w podeszłym wieku. Rodziny obecnie zamieszkują w lokalach zastępczych lub tymczasowo u rodzin.

Straty poniesione w wyniku tego zdarzenia losowego są ogromne. Zniszczeniu uległ cały dach budynku oraz wszystkie mieszkania. Rodziny straciły dorobek całego życia. W jednej chwili zostali pozbawieni nie tylko dachu nad głową, ale również podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Powrót rodzin do swoich mieszkań przez długi czas będzie niemożliwy.

Gmina Bierawa podjęła działania organizacyjne mające na celu pomoc poszkodowanym. Jednak potrzeby są bardzo duże. Sama odbudowa dachu to koszt ok. 250 tys. zł. Straty materialne poniesione przez poszkodowanych przekraczają ich możliwości finansowe.

W związku z powyższym apelujemy i prosimy wszystkich, którzy mają  możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych tym nieszczęściem.

Zebrane środki zostaną przeznaczone głównie na zakup materiałów budowlanych, odbudowę dachu, jak i pomoc rodzinom w powrocie do życia
w godnych warunkach.

Pomoc finansową można przekazać na rachunek bankowy:  76 8882 1016 2002 0026 0185 0001 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych w pożarze”.

Wójt Gminy

Krzysztof  Ficoń

 

14 KOMENTARZE

 1. Ja co roku place ubezpieczenie za nieruchomosc. Kosztuje mnie to troche ale mam pewnosc ze w razie czego nie zostane z niczym. Przez to kupie sobie w roku mniej wodki, papierosow czy jedzenia ale cos za cos. Polecam wszystkim takie rozwiazanie bo ja na pewno nie bede sie nikomu dokladal tylko dlateo ze sie nie ubezpieczyl. Pomoc dorazna jak najbardziej ale nie remont chalupy

  • a skąd wiesz czy się nie ubezpieczyli. Zerknij na swoje ubezpieczenie i zastanów się czy wszystkie straty i dodatkowe koszty (jakie zawsze w takich sytuacjach powstają)Ci pokryje – bo na pewno nie.
   Nie chcesz pomóc nie pomagaj, ale swoje debilne komentarze zachowaj dla siebie, razem z pomocą, której nie zamierzasz okazywać komukolwiek. Zamiast tego kup se fajki i wódkę.

  • WM, z całego serca życzę ci, żeby nigdy, przenigdy nie musiał korzystać z tego ubezpieczenia. Bo wtedy nagle się okaże, że ubezpieczalnia znajdzie ci tysiąc powodów na to, żeby nic nie wypłacić albo jakieś psie grosze. Owszem, dopóki płacisz składki, zyskujesz coś na kształt spokoju psychicznego, ale jakby coś się stało, to zobaczysz, jak cię potraktuje ubezpieczalnia, zwłaszcza oszuści i złodzieje z allianza, od których radzę się trzymać z daleka.

 2. Ludzie !!!! ile jeszcze musi wydarzyć się tragedii aż zrozumiecie że lepiej kupić sobie polisę za 100 – 200zł/rok.
  każdy myśli ,że mnie to nie spotka , po co się ubezpieczać ? a tu ciach i jest nieszczęście.

 3. Podany numer konta w artykule powyżej dotyczy Caritas Parafialnego w Bierawie.
  Wszystkie dobrowolne wpłaty prosimy tam kierować . Za okazaną pomoc dziękujemy !

 4. najpierw sam się tam udaj nauczyć pisać. Guzik kogokolwiek obchodzi co robisz. Jak się chcesz pozwierzać to do lustra pogadaj albo pamiętnik napisz. To drugie po nauce pisania.

 5. Na caritas nie mam zamiaru wpłacać, kościółek sobie z tego procent sobie weźmie, cos tam sypnie poszkodowanym i już… jest jakies inne konto, co jest typowo od tych ludzi? Wole nawet numer konta od osób którym zdarzyła się ta tragedia, a wpłacić mam zamiar.

 6. WY nawet w obliczu ludzkiej tragedii potraficie się kłócić. Banda debili nie chcecie pomagać to nie pomagajcie ale zamknijcie się już

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj