„Promyczek” przeniesie się do byłego gimnazjum. Będzie remont dwóch pięter

0

Miasto szuka firmy, która zaadaptuje dwa piętra byłego gimnazjum przy ulicy Piotra Skargi na nową siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”.

Obecnie „Promyczek” gnieździ się w pomieszczeniach znajdujących się w budynku żłobka przy ulicy Piotra Skargi. Ciasnota to największa bolączka placówki, która zajmuje się rehabilitacją osób niepełnosprawnych umysłowo. Niebawem ten problem zniknie.

„Promyczek” z budynku żłobka zostanie przeniesiony do gmachu pobliskiego byłego gimnazjum. Będzie miał do dyspozycji aż dwa piętra.

– „Promyczek” będzie miał o wiele lepsze warunki lokalowe. Znacząco zwiększy się ilość miejsca. Jest to placówka świadcząca wyjątkowy rodzaj opieki – mówił na jednej z ostatnich konferencji władz miasta wiceprezydent Wojciech Jagiełło.

Na czas remontu „Promyczek” będzie działać w Zespole Szkół nr 1 na osiedlu Piastów. Prace będą prowadzone także w pomieszczeniach zwolnionych przez placówkę, gdzie wróci żłobek. To umożliwi stworzenie w nim aż 50 dodatkowych miejsc. Na ten cel miasto pozyskało zewnętrzne finansowanie.

Oferty w przetargu na wykonanie prac adaptacyjnych urząd przyjmował do dzisiaj. Firma, która wygra postępowanie, będzie miała 150 dni na zrealizowanie prac.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj