Promują rodzicielstwo zastępcze i dobrze się bawią. Trwa festyn na Pogorzelcu

1

Trwa festyn rodzinny przy parafii na Pogorzelcu połączony z Powiatowym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali ksiądz proboszcz Krzysztof Jurewicz oraz prezydent miasta Sabina Nowosielska i starosta Małgorzata Tudaj. Festyn na Pogorzelcu odbył się po raz trzeci i trzeci raz połączono go z Powiatowym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Po ubiegłorocznej edycji imprezy aż cztery nowe rodziny postanowiły przyjąć pod swoją opiekę dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą dorastać z biologicznymi rodzicami.

O zaletach rodzicielstwa zastępczego przekonywały Marzena Nikiel z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu oraz dyrektor Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu Ewa Miller.

– Nasze życie rodzinne wcale nie jest takie trudne, kiedy się lubi to, co lubią nasze dzieci. A dzieci lubią grać, śpiewać, tańczyć i uprawiać sport. Jeśli opiekunowie i rodzice również są pasjonatami, to o wiele łatwiej wychowuje się dzieci – mówił Gerard Wilczek, prezes stowarzyszenia rodzin zastępczych „Dobra Rodzina”.

Jeszcze dzisiaj na festynowej scenie koncert gwiazdy wieczoru – o godz. 19.30 wystąpi Joszko Broda. O godz. 21 zaś potańcówka z zespołem DOXX.

1 KOMENTARZ

Skomentuj