Prokuratorskie dochodzenie w sprawie próby podpalenia mężczyzny w Rogach

0

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi dochodzenie w sprawie wczorajszego zajścia w budynku przy ulicy Głównej w Koźlu Rogach. Nietrzeźwy mężczyzna polał swojego kolegę benzyną i groził, że go spali. W ostatniej chwili jego zamiary udaremnili policjanci.

O sprawie jako pierwsi poinformowaliśmy wczoraj na naszym portalu. Czytaj więcej: „Oblał mnie benzyną i chce podpalić!”. Mrożące krew w żyłach wezwanie z Rogów

Dochodzenie w sprawie wczorajszego zajścia w Rogach prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

– Musimy oceniać czyn pod kątem zamiaru i kwalifikacji prawnej. Na razie jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do dalszych czynności w sprawie – ucina spekulacje prokurator Eugeniusz Węgrzyk.

Za próbą podpalenia stoi 59-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. To osoba bardzo dobrze znana organom ścigania. W chwili zdarzenia mężczyzna miał znajdowac się w amoku alkoholowym, w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Niedoszłą ofiarą był 60-letni kolega agresora – to osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim. 60-latek został uratowany w ostatniej chwili przez policjantów, którzy obezwładnili napastnika.

Skomentuj