Projekt lady i dżentelmen. Młodzi mieszkańcy szkolili się z dr Ireną Kamińską-Radomską

1

Młodzież z kędzierzyńsko-kozielskich szkół spotkała się w Domu Kultury „Chemik” z mentorką programu „Projekt Lady” dr Ireną Kamińską-Radomską. Uczniowie w ramach obchodzonego w naszym mieście Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dowiedzieli się, co znaczy być prawdziwą damą i dżentelmenem.

Drugi dzień Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to kolejne interesujące wydarzenia w naszym mieście. W DK „Chemik” uczniowie ze szkół średnich i podstawowych brali udział w warsztatach, na których mieli okazję nauczyć się poprawności w codziennym zachowaniu.

– Dziś mamy równie istotny i ważny dzień obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości. Pani dr Irena Kamińska-Radomska będzie mówić o tym, jak zostać damą i dżentelmenem. Gdybyśmy chcieli zapytać, czy bycie damą i dżentelmenem wpisuje się w przedsiębiorczość, to zdecydowania odpowiadam, że tak. Kultura osobista obowiązuje w biznesie, w kontaktach międzynarodowych, w relacjach z pracownikami, z szefem. Niby wszyscy zasady kultury znamy, niemniej jednak bywają sytuacje, że nie wiemy, jak się zachować. Właśnie te zasady poznamy na dzisiejszym wykładzie i pogłębimy swoją wiedzę – mówi Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, organizatora obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym mieście.

Spotkanie dla młodzieży „Jak zostać damą i dżentelmenem” poprowadziła dr Irena Kamińska-Radomska, wykładowca, trener i założyciel firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland, mentorka programu „Projekt Lady”.

Kiedyś elity finansowe to były również elity kulturalne, teraz jest różnie. Osoby majętne nie mają większej umiejętności z zakresu kultury, niż osoby które są na bardzo niskim szczeblu w hierarchii społecznej. Tak więc elity muszą się tworzyć, aby było ich więcej. Obecnie doskonalenie siebie zastępuje nam dążenie do sukcesu. W każdej przestrzeni, nawet cyberprzestrzeni, musimy zachowywać elegancję, bo właśnie w świecie wirtualnym najłatwiej popełnić błędy – mówi dr Irena Kamińska-Radomska.

Młodzi ludzie brali czynny udział w warsztatach, co dzięki interakcji dawało prowadzącej wiele możliwości przekazywania swojej wiedzy.

Takie dni jak dzisiaj są bardzo potrzebne młodym ludziom. Muszą mieć okazję zapoznać się nie tylko z zakładami pracy, technikami wytwarzania, ale także z działaniami, które prowadzą do znalezienia wymarzonej pracy. Rozmowy kwalifikacyjne, odpowiednie ubranie i to, jak należy interpersonalnie podchodzić do innych pracowników, to są te ważne elementy, które uczniowie poznają dzięki takim inicjatywom, jak ta dzisiejsza – mówi Rafał Czub, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Bycie dżentelmenem, czyli posiadanie umiejętności odpowiedniego zachowania, jest bardzo ważną umiejętnością. Jeżeli ja zachowuje się dobrze, zmienia się również sposób postrzegania mojej osoby. Wysłuchanie dzisiejszego wykładu na pewno pomoże mi zmienić złe nawyki w zachowaniu i wykreować nowe, poprawne – mówi Jan Budzowski, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

1 KOMENTARZ

Skomentuj