Profesor Jerzy Bralczyk gościem tegorocznych Targów Książki nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu

0

Już po raz drugi w mieście odbędą się Targi Książki nad Odrą. Przez dwa dni, 25 i 26 maja, na miłośników książek, zarówno tych małych jak i dużych, będzie czekać wiele spotkań z pisarzami, stoisk wydawniczych, ale i innych wydarzeń.

Inauguracja targów rozpocznie się o godz. 10. na kozielskim Rynku. To będzie główne miejsce spotkań, warsztatów oraz stoisk z książkami. Ale w nazwie wydarzenia pojawia się również Odra, więc nie zabraknie ich także nad naszą rzeką.

– W tym roku będziemy inaugurować akcję „Płynne czytanie”. To literackie rejsy po Odrze. Każdego dnia targów o 12.30 będziemy wypływać z przystani „Szkwał”. Będzie płynne czytanie literatury, znakomici goście i świetna muzyka – zapowiada Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wśród gości targów nie zabraknie m.in. prof. Jerzego Bralczyka, Zbigniewa Górniaka, Lecha Majewskiego, Jarosława Makowskiego, Ewy Kassali, Cezarego Harasimowicza czy Jarosława Kreta.

Na zakończenie targów w specjalnym koncercie pt. „Śpiewamy i czytamy dla mamy” wystąpią dzieci z naszego miasta i Mateusz Ziółko wraz z zespołem.

Skomentuj