Profesor Jan Żaryn spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. ZDJĘCIA

9

Blisko sto osób wzięło udział w piątkowej prelekcji profesora Jana Żaryna. Znany historyk i senator opowiadał o okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości, a także odniósł się do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych.

Spotkanie zorganizował kędzierzyński senator Grzegorz Peczkis. W jego pierwszej części zgromadzeni w sali kinowej kozielskiego domu kultury mogli usłyszeć o rywalizacji Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego, która towarzyszyła odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

W drugiej części uczestnicy spotkania mieli okazję zadawać zaproszonemu gościowi pytania dotyczące tematyki wykładu oraz aktualnej sytuacji w kraju. Podczas dyskusji głos zabrał Witold Listowski, prezes Stowarzyszenia Kresowian Kędzierzyn-Koźle, który podziękował parlamentarzystom za przyjęcie przez Sejm ustawy o penalizacji banderyzmu.

9 KOMENTARZE

  1. Na spotkaniu nie byłem . Nie wypowiem się na ten temat , bo nie chcę . Może i było dobre? , ale widząc tych obecnych . To się bardzo cieszę że nie było tam młodzieży . Tak więc klapa na 100% dla tych co zaprosili tego tego „uczonego”

Skomentuj