Próchnica, choroby dziąseł, nadwrażliwość zębów. Uniknij ich dzięki higienizacji w Stomatologii Cybulscy

0

Z czasem nasze zęby przestają być gładkie, pojawiają się na nich naloty, osady i niejednokrotnie towarzyszy temu brzydki zapach z ust. Wszystko to jest efektem m.in. kamienia, który zostaje na naszych zębach, a regularnie nieusuwany może prowadzić do stanów zapalnych dziąseł, nadwrażliwości, próchnicy i konieczności leczenia stomatologicznego.

O tym, że można tego uniknąć, o tytule higienistki roku oraz o nowoczesnych i bezbolesnych zabiegach higienizacji, opowiadają Anna Wąs oraz Marta Hylińska z gabinetu Stomatologia Cybulscy.

– Podobno zabiegi higienizacji w państwa gabinecie wykonuje najlepsza higienistka w Polsce?

– W zeszłym roku wzięłam udział w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i rzeczywiście udało mi się zdobyć tytuł Higienistki 2019 roku. To duże wyróżnienie, ale też zobowiązanie by nie spoczywać na laurach, dalej się uczyć, szkolić i zdobywać nowe umiejętności. Co do zabiegów higienizacji, to wykonuje je wspaniały zespół dyplomowanych higienistek stomatologicznych, które mają wieloletnie doświadczenie – wyjaśnia Marta Hylińska.

– Na czym polega tzw. higienizacja?

– Tak w dużym skrócie higienizacja to zabiegi, które pomagają w ochronie zębów przed szkodliwym działaniem osadów i kamienia nazębnego. Procedura profesjonalnej higienizacji składa się z trzech części:

Skalingu – czyli oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego (ultradźwiękami)

Piaskowania – czyli usunięcia osadów

Fluoryzacji – mającej zabezpieczyć zęby poprzez pokrycie ich powierzchni fluorem

W zależności od potrzeb, pacjent może skorzystać ze wszystkich lub tylko z jednego zabiegu. Jednak zdecydowanie najlepsze efekty daje wykonanie wszystkich trzech procedur w tym samym czasie. Przemawia za tym też argument finansowy, ponieważ możemy skorzystać wtedy z atrakcyjnej promocji.

Ogólnie higienizacja jest podstawową formą profilaktyki, pomaga w pozbyciu się przykrego zapachu z ust, a lekarz dzięki niej może łatwiej zauważyć nawet najmniejsze ubytki. Higienizacja daje też efekt estetyczny, ponieważ zęby stają się gładkie i bardzo często dzięki pozbyciu się nalotów odzyskują swój właściwy kolor.

Bezbolesna higienizacja – najnowszy sprzęt

– Niedawno rozszerzyliśmy naszą ofertę o zabiegi całkowicie bezbolesnej higienizacji, do których wykorzystujemy specjalnie urządzenie. Zabieg z wykorzystaniem Vectora Paro jest trochę droższy, ale dzięki niemu pacjent nie będzie odczuwał żadnego dyskomfortu. W szczególności polecamy go osobom z chorobami przyzębia, z implantami, koronami oraz dla pacjentów w fazie podtrzymującej leczenie periodontologiczne.

Higienizacja u dzieci

– Lepiej czyścić zamiast leczyć. To hasło do serca powinni sobie wziąć wszyscy rodzice. Dzieci naprawdę bezproblemowo znoszą zabiegi higienizacji, które są nieporównywalnie przyjemniejsze od borowania. Oczywiście zapraszamy na regularne kontrole u naszego stomatologa dziecięcego, ale jeśli tylko zauważymy u naszego dziecka, że jego zęby zmieniły kolor i pojawiły się  na nich osady, to nie czekajmy zbyt długo. To znak, że już czas na wykonanie zabiegu higienizacji, stawiajmy na profilaktykę – podkreśla Anna Wąs.

– Jak często powinno wykonywać się zabiegi higienizacji?

– Wszystko zależy od tego jak codziennie dbamy o właściwą higienę jamy ustnej, czy nitkujemy zęby, czy pijemy herbatę, kawę, palimy papierosy i od tego jak często jemy słodycze. Znaczenie może mieć też nasz indywidualny skład śliny. Najczęściej nasi pacjenci wykonują taką procedurę oczyszczania i zabezpieczenia zębów przed próchnicą dwa razy w roku.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszą rejestracją ( tel. 693600601 , tel. 774844601 ) oraz do śledzenia naszej firmy w mediach społecznościowych
https://www.facebook.com/StomatologiaCybulscy

Zabiegi higienizacji wykonują Marta Hylińska, Monika Parysek (Grobelny), Anna Wąs, Agnieszka Wieja, Agnieszka Wszołek.

Stomatologia Cybulscy
KREATORZY UŚMIECHU
Plac Jana Surzyckiego 6
47-224 Kędzierzyn Koźle
Tel. 693600601
Tel. 774844601

Materiał promocyjny