Problemy z remontem drogi wojewódzkiej w Starym Koźlu. Otwarcie później niż planowano

4

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu przesunął termin otwarcia remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 408 w Starym Koźlu.

To kolejne komplikacje związane z remontem, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Pod koniec marca wykonawca prac zamknął drogę na odcinku od Starego Koźla do zjazdu w kierunku Azotów. Utrudnienia miały potrwać do końca czerwca. Dziś wiadomo już, że terminu nie uda się dotrzymać.

– Wykonawca poinformował nas, że potrzebuje więcej czasu, aby przeprowadzić najważniejsze prace. Otwarcie drogi w Starym Koźlu nastąpi około 10 lipca. Po tym terminie prowadzone roboty niewymagające zamykania trasy – informuje Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Wart ponad 7 milionów złotych remont odcinka o długości 2,2 kilometra jest pierwszym etapem kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 408. Zgodnie z zapowiedziami zarządcy drogi, prace będą kontynuowane w kolejnych latach.

4 KOMENTARZE

  1. Oj pismaki pismaki niedawno pisaliscie ze już kończą i co wtedy nikt nie wiedział że prace się przeciągną? To tak nagle wyszło?
    To co będą kary?

  2. i dalej wszytko wali na Azoty przez miasto. W ciągu ostatniego miesiąca były trzy dni kiedy skrzyżowanie Miłej z Jana Pawła było całkowicie puste rano (m.in. wczoraj). Dlaczego? Bo sygnalizacja byłą wyłączona! Kiedy jest włączona to żeby wyjechać z miłej trzeba czekać przynajmniej 2 zmiany świateł, a potem część tego korka przenosi się na skrzyżowanie z Damrota! czy nie można wyłączyć tej sygnalizacji na czas przebudowy Jana Pawła? Ewidentnie utrudnia ruch!

  3. Ktoś chyba świetny biznes na tym remoncie zrobił… Podobno mają być również remontowane kolejne odcinki w kierunku Gliwic, w tym tempie to chyba potrwa co najmniej z 10 lat. Może warto byłoby przyjrzeć się bliżej temu „remontowi”…

Skomentuj