Problemy z oświetleniem przy ulicy Archimedesa. Droga i chodniki pogrążone w ciemnościach

4

Ciemnością spowita jest ulica, miejsca parkingowe i chodniki. W rejonie ulicy Archimedesa po zmroku nie działało oświetlenie uliczne.

W Kędzierzynie-Koźlu latarnie na terenach publicznych należą do urzędu miasta oraz energetycznej spółki Tauron – łącznie jest ich około 6 tys.

Problemy z oświetleniem przy ulicy Archimedesa trwały kilka dni. O problemie poinformowali nas mieszkańcy. W pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci, a w przeszłości dochodziło do aktów wandalizmu i zniszczenia samochodów. Brak oświetlenia sprawia, że ludzie czują się mniej bezpiecznie.

– Od kilku dni nie działa oświetlenie. W nocy ulica, jak i chodnik pozostają całkowicie ciemne. Często, niedaleko bloków bawią się dzieci oraz spacerują ludzie z psami. W ubiegłych latach dochodziło do uszkodzeń zaparkowanych samochodów – informuje pani Agnieszka.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, latarnie objęte awarią przy ulicy Archimedesa są własnością Tauronu. Spółka została poinformowana o problemie i naprawiła niedziałający system oświetlenia.

4 KOMENTARZE

  1. Oj tam, oj tam 😕. To nie są żadne problemy – kaine probleme – z tym oświetleniem 😉 To są tylko oszczędności w miasteczku NIEmożliwości 🤭

    Zresztą nie tylko z zużyciem prądu. To samo jest z tym spierniczonym inteligentnym przejściem dla pieszych w Koźlu.

    No i oczywiście SUPER oszczędności z odśnieżaniem chodników czy gminnych uliczek 😆
    A jak się to komuś nie PO-doba i nie odpowiada taka sytuacja, to co najwyżej może skończyć 😜 ukochanej…. no tej…. ZRESZTĄ wicie rozumiecie – komu możeta se skoczyć 😎

  2. Widzę że w K-K komentarze tylko dobre o UM Nowosielskiej.
    Czyli według UM Nowosielskiej Tauron oświetla miasto za darmo.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj