Problematyczne altany zniknęły ze strefy przy Kośnego. Trafiły do przedszkoli, gdzie będą służyć najmłodszym

15

Dwa drewniane domki zniknęły wczoraj z największej strefy rekreacyjno-sportowej przy ul. Kośnego na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich. Jest to efektem dewastacji oraz złego zachowania ich użytkowników, na które skarżyli się mieszkańcy osiedla.

Kilka lat temu Urząd Miasta wymienił altany na nowe, jednak te szybo zaczęły być niszczone. Blaty zostały popisane i przypalone ogniem, pomalowano je sprayem, nie oszczędzono nawet dachu, którego fragment został oderwany.

Użytkownicy placu zabaw dla najmłodszych skarżyli się na przekleństwa, palenie papierosów oraz na spożywanie alkoholu w altanach w godzinach wieczornych. Teren placu został objęty monitoringiem, a cały obiekt jest zamykany obecnie o godz. 22 Zanim podjęto decyzję o przeniesieniu altan, Rada Osiedla Piastów-Powstańców Śląskich kilkukrotnie rozmawiała z młodzieżą w sprawie poprawy zachowania. Zaproponowano także, aby młodzież samodzielnie odnowiła altany, jednak prośby rady pozostały bez echa, a na całej strefie dochodziło do kolejnych aktów wandalizmu o czym pisaliśmy tutaj.

W związku z tym podjęto decyzję o przekazaniu altan to przedszkoli 24 i 26, gdzie będą służyły najmłodszym do zabawy oraz prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Zanim najmłodsi zaczną z nich korzystać, altany zostaną odnowione przy wsparciu rodziców przedszkolaków. Zarówno na monitorowany teren rekreacyjno-sportowy, jak i na teren przedszkolny, zostaną teraz skierowane dodatkowe patrole służb mundurowych.

15 KOMENTARZE

 1. Co to za idiotyczny tytuł artykułu. Altany robiły problem komuś, że są problematyczne? Problematyczna to była zbieranina tych wandali. Chyba o tym jest artykuł. Przecież monitoring tam jest to ciężko przyjechać i zrobić porządek z tymi gnojkami jak się widzi, że coś dewastują? Chyba, że sobie atrapy jakieś postawili, zamiast normalnych kamer. Po co forsę wydawać na to wszystki jak nie ma z tego kompletnie żadnego pożytku. To teraz smerfy będą tam chodzić jak już altan nie ma? A gdzie byli przez te wszystkie lata. Oni wolą się dowalić do normalnych ludzi za jakieś głupoty, bo tak jest im łatwiej. Człowiek zwróci gnojowi uwagę, jak widzi, że coś dewastuje to do niego smerfy przyjadą z pretensjami, że krzyknął kilka razy do takiego matoła żeby czegoś nie niszczył, bo do tej mózgownicy nic nie dociera, jak się grzecznie powie. Jeszcze bardziej niech tym gówniarzom pobłażają. Młokosy czują się bezkarni i widać efekty. Ten motłoch non stop się tam zbierał i coś popalał pod tymi wiatami i popijał. Takich dorosłych udają. Słyszy się tam non stop głośne przekleństwa mimo, że ludzie małymi dziećmi tamtędy chodzą albo ćwiczą. I jeszcze ta pseudo muza z samymi wulgaryzmami. Jeszcze bardziej niech się z nimi pieszczą, to będzie coraz gorzej. Żadnych zahamowań to cymbalstwo nie ma. Wyrastają takie imbecyle, co nie potrafią nic zrobić oprócz klikania w smartfon i tych przekleństw. Problem chyba z podtarciem tyłka mają, czy zrobieniem zakupów. Najwyższy czas się za nich wziąć. Niech pokrywają szkody za te dewastacje. Ciekawe czy u siebie w chałupie też wszystko niszczą? Za dobrze mają w tych czasach i we łbie im się przewraca. Jak zaczną niszczyć boiska, czy przyżądy do ćwiczeń to też je będziecie demontować, żeby normalni ludzie nie mogli z nich korzystać? Chyba lepiej ukarać wandali. Dowalić wysoką grzywnę i niech pokrywają szkody. Potem jak jest gorąco i wali słońce, to nie ma kawałka cienia, żeby usiąść na chwilę, jak człowiek chce poćwiczyć trochę. To wszystko jest tak bezmyślnie robione, że się w dyni nie mieści. Przynajmniej by jakichś drzew nasadzili większych przy tych drabinkach i przyżądach do ćwiczeń, żeby choć trochę tego cienia było, jak człowiek chce odetchnąć w trakcie ćwiczeń. I kilka ławek powinni tam dostawić.

 2. „Zanim podjęto decyzję o przeniesieniu altan, Rada Osiedla Piastów-Powstańców Śląskich kilkukrotnie rozmawiała z młodzieżą w sprawie poprawy zachowania. Zaproponowano także, aby młodzież samodzielnie odnowiła altany, jednak prośby rady pozostały bez echa, a na całej strefie dochodziło do kolejnych aktów wandalizmu o czym pisaliśmy tutaj.” Nic takiego nie miało miejsca, co więcej pojawiające się patrole nie widziały w owych zachowaniach niczego złego. Może gdyby chwalebna i wielmożna rada osiedla faktycznie podjęła by się rozmowy choćby z jakimś przedstawicielem młodzieży, przyniosło by to efekt, ale oczywiście lepiej pójść na skróty i pozbyć się miejsca, gdzie nie raz i nie dwa byłem świadkiem jak rodzice przebywali ze swoimi pociechami albo nastolatkowie odrabiali prace domowe do szkoły. Całe szczęście, że w miejsce tych altan niebawem powstanie kolejne rondo, ścieżka rowerowa i zostaną posadzone kwiaty. Ewentualnie postawią kolejną solankę. To miasto zmierza tylko w jednym kierunku i chyba nie muszę mówić w jakim, bo każdy kto patrzy trochę szerzej i wygląda czasem poza telewizor się domyśli.

 3. Idiotyzm teraz będą niszczyć miejsca które nie zostały do tego stworzone XD Dzieciaki będą siedzieć i pisać po klatkach świetny pomysł, gratulacje. A te domki były dla wielu osób bardzo sentymentalnym miejscem.

 4. I bardzo dobrze,najwyższy czas bo i tak nigdy nie było można tam usiąść,bo banda wulgarnych gnoi przeklinała i piła alkohol ,i paliła fajki,Pytam się gdzie są rodzice tych gnoi jaka to jest młodzież rubta co chceta wychowywani w myśl Owsiaka

 5. Przepraszam szanownych mieszkańców ale czy to nie ich dzieciaki lub sąsiadów z klatki czy bloku niszczą tą infraktusture wypoczynkową? Czy problemem było spisać nazwiska , imiona i zaisc do szkoły na pogadankę? Sami jesteście sobie winni bezstresowym wychowaniem tych bandziorów,nikt nie wziął pały i nie sprał dupska, nie zadzwonił po policję czy straż miejską. Odwracanie głowy, zamykanie drzwi a później lament że nie ma, się zepsuło. Pozdrawiam.

  • Świetny pomysł Realisto. Wiesz, jeszcze nie wszystkie urządzenia zostały zniszczone. Wobec tego pokaż tym odwracającym głowę od problemu jak należy postąpić. Weź, spisz nazwiska, imiona, zajdź do szkoły na pogadankę. Zgłoś na policję, czy straż miejską. Możesz nawet wrzucić filmik na YT jak sobie z tym radzisz. Zapraszam i pozdrawiam.

 6. Te dzieciaki od kogoś biorą przykład. Jeśli Wy DOROŚLI sami rzucacie wulgaryzmami na lewo i prawo (nawet w tych komentarzach) bez żadnych konsekwencji, to w ten sposób pokazujecie im że mają prawo to robić tak jak Wy, którzy nazywacie siebie DOROSŁYMI. Te dzieci nie mają właściwych wzorców i uważam że tu trzeba by było się sprawie przyjrzeć. Samo zabranie altan nie rozwiązuje sprawy tylko zamiata problem pod dywan. Czy tak powinniśmy postępować z naszymi dziećmi?

  • Niby gdzie tu wulgaryzmy,pewnie jeszcze trzeba ich pochwalić,w autobusach trzymają brudne buty na siedzeniach i nikt nie zwrócił uwagi gówniarzom bo si boją odezwać,a patologia z tym rosnie

 7. Noooooooooo KURDE w mordę jeża!😳! Widzę że na forum jakby się uaktywniły osoby co to chcą KURNA bić dzieci 😕

  A może jeszcze chleją i biją kobiety 🙄 – jak Ich określa pewien znamy patriota niemiecki – czyli wódz oraz prawdomówny przywódca tzw. szlachty PeŁo-wskiej🤭

  Chociaż NAWET światowa ludzkość mówi, że ten oszust, to w życiu słowa prawdy nie PO-wiedział. 😜 Mimo, że prawie przysięgał iż wynalazł w Odrze rtęć 🤣

  Ale wracając do uciech i zabaw towarzyskich naszej CUDOWNEJ młodzieży miasteczka NIEmożliwości, 🥳 to chyba rację ma również @Sznycel.

  Bo teraz te ukochane dzieciny 🧐😜 będą chyba se ćwiczyć tężyznę fizyczną oraz mieć osiągi intelektualno-kulturalne, prawdopodobnie na tężniach 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj