Problem z przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 408

1

Zarząd Dróg Wojewódzkich przymierza się do kontynuacji przebudowy drogi z Kędzierzyna-Koźla do Gliwic. Tym razem na celowniku znalazł się odcinek od Bierawy do Korzonka. Po otworzeniu ofert przetargowych okazało się jednak, że propozycje złożone przez firmy mocno rozmijają się z oczekiwaniami zarządcy drogi wojewódzkiej nr 408.

Łącząca dwa województwa droga od lat znajduje się w fatalnym stanie. Jej przebudowa prowadzona jest etapami, a cała inwestycja będzie trwała kilka lat. W 2016 roku rozpoczęto prace na odcinku o długości 2,2 km od Brzeziec do Starego Koźla. Roboty mocno skomplikowały życie mieszkańcom Starego Koźla oraz osobom dojeżdżającym do pracy w zakładach na terenie osiedla Azoty.

Zarządca drogi zdecydował, że w kolejnym etapie przebudowywany będzie odcinek o długości 2,7 km z Bierawy do Korzonka. Przetarg miał zostać rozstrzygnięty jeszcze przed wakacjami, a prace miałyby rozpocząć się jesienią. Zarządca drogi zakładał, że zadanie pochłonie około 10 milionów złotych tymczasem najniższa złożona oferta opływała na kwotę o ponad 4 miliony wyższą.

– Decyzję odnośnie dalszego losu inwestycji podejmie zarząd województwa opolskiego, który może dołożyć pieniądze, bądź podjąć kolejną próbę znalezienia wykonawcy inwestycji – informuje Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Unieważnienie przetargu i rozpisanie kolejnego postępowania będzie skutkowało odłożeniem w czasie robót o kilka tygodni.

1 KOMENTARZ

Skomentuj