Próba oszustwa w Kędzierzynie-Koźlu. Kobieta podszywała się pod pracownicę banku

0

Zachowajcie ostrożność i sprawdźcie czy ktoś nie chce oszukać Waszych bliskich Do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla ponownie wydzwaniają oszuści.

We wtorek rano funkcjonariusze z Kędzierzyna-Koźla zostali powiadomieni przez mieszkankę, że dzwoniła do niej osoba, która podszywała się pod pracownika banku. Oszustka poinformowała kobietę, że włamano się na jej konto, z którego przestępcy próbują wykraść pieniądze. Zgłaszająca podejrzewając, że rozmawia z oszustką rozłączyła się.

Policjanci apelują:

Pamiętajcie, że policjanci nigdy nie informują o swoich działaniach. Nie proszą również o przelanie lub przekazanie pieniędzy. Przypominamy również, że przestępcy coraz częściej wykorzystują numery z infolinii różnych instytucji, by się pod nie podszyć i uwiarygodnić, że są ich pracownikami.

Co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów?

– w momencie, kiedy ktoś będzie chciał Cię oszukać, podając się przez telefon, za członka rodziny lub funkcjonariusza – zakończ jak najszybciej tą rozmowę! Nie wdawaj się w dyskusję z oszustem,
– nie przekazuj pieniędzy obcym,
– nie informuj nikogo o ilości pieniędzy oraz miejscu w którym je przechowujesz,
– w szczególności pamiętaj o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto,
– zadzwoń do swoich bliskich i upewnij się, że nikt nie próbuje ich oszukać

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj