Prezydent z wizytą w Miejscu Kłodnickim. Mieszkańcy chcą sygnalizacji świetlnej

0

W ramach corocznych spotkań z mieszkańcami prezydent Sabina Nowosielska odwiedziła wczoraj Miejsce Kłodnickie. Zebranie zdominowały tematy związane z infrastrukturą oraz bezpieczeństwem.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmów na temat budżetu obywatelskiego oraz omówienia miejskich inwestycji. Najważniejszym zadaniem przewidzianym do realizacji na terenie Miejsca Kłodnickiego będzie remont remizy OSP. Prezydent Sabina Nowosielska zapewniła miejscowych druhów, że miasto będzie konsultowało roboty z samymi zainteresowanymi. Dodało też, że miejscowa straż jest pierwsza w kolejce do zakupu nowego wozu.

Problemem, który w ostatnich miesiącach szczególnie mocno dał się we znaki mieszkańcom, jest remont drogi powiatowej z Zalesia Śląskiego do Kędzierzyna-Koźla. Zamknięcie przejazdów przez Cisową i Lenartowice znacznie wydłużyło drogę do centrum.

– To inwestycja realizowana przez starostwo powiatowe, nie mamy na nią wpływu. My również czekamy na oddanie drogi do użytku, bo będziemy mogli ruszyć wtedy z budową kanalizacji na ulicy Przyjaźni – mówiła do zebranych Sabina Nowosielska.

Mieszkańcy osiedla od lat borykają się z problemem ciężarówek, które, skracając sobie drogę, przejeżdżają pod ich oknami oraz nagminnego łamania dopuszczalnej prędkości na przebiegającej przez centrum osiedla drodze powiatowej. Dotychczas podejmowane działania nie przyniosły efektu. Jeden z uczestników spotkania zaproponował, by w centrum osiedla zamontować automatyczną sygnalizację świetlną z monitoringiem, która włączy czerwone, gdy pojazd dojeżdżający do niej będzie poruszał się z nadmierną prędkością. Prezydent Nowosielska obiecała przedłożyć zaproponowane rozwiązanie staroście powiatu.

Mieszkańcy dopytywali też o planowaną budowę obwodnicy północnej pod kątem możliwości budowy dojazdu do obwodnicy od strony osiedla oraz możliwość podciągnięcia miejskiej sieci ciepłowniczej do osiedla oraz mniejsze inwestycje i remonty. Na zakończenie z mieszkańcami spotkał się starszy sierżant Jakub Lipiński.

Skomentuj