Prezydent Sabina Nowosielska żąda od Janusza Kowalskiego przeprosin i 10 000 zł na hospicjum

19

Sprawa sprzedaży portu nieoczekiwanie stała jednym z głównych tematów kończącej się już kampanii wyborczej. Szczególnie dużo miejsca w swoich działaniach poświęcił mu Janusz Kowalski, kandydujący do Sejmu z list Zjednoczonej Prawicy, który podczas konferencji prasowych używał m.in. sformułowania „afera portowa” pod adresem prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. Kowalski żądał odpowiedzi na pytanie, kim jest inwestor, który przed dwoma laty kupił teren portu, stawiając jednocześnie ultimatum, że jeśli jej nie uzyska, doprowadzi do referendum odwołującego prezydent. Teraz ultimatum Januszowi Kowalskiemu stawia Sabina Nowosielska, żądając przeprosin i 10 000 zł na rzecz hospicjum.

„W ostatnim czasie jeden z kandydatów do Sejmu próbował wykorzystać moją osobę do swojej promocji. Jak mamy wierzyć, że przyszli posłowie będą naszymi godnymi zaufania przedstawicielami, skoro już w kampanii wyborczej postępują nieuczciwie? Nie można bezkarnie obrażać ludzi! Nie wolno dowolnie interpretować faktów pod z góry przyjętą tezę. Kampania wyborcza powinna być rzetelna i opierać się na prawdzie. Dlatego oczekuję przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu, które wczoraj przekazaliśmy opolskiej Caritas” – przekazała Sabina Nowosielska.

Poniżej treść wezwania, które Sabina Nowosielska skierowała do Janusza Kowalskiego:

Aktualizacja: Janusz Kowalski odniósł się pisma Sabiny Nowosielskiej. Poniżej zamieszczamy jego komentarz.

„To PO i Robert Węgrzyn zrobili w kampanii wyborczej z inwestycji portu w Koźlu przedmiot ataku na PiS. Przypomnę, że nawet Sejmik Wojewódzki podął na wniosek PO w tej sprawie kuriozalną uchwałę.

Prezydent Nowosielska od 2 lat milczy komu sprzedano w 2017 r. port w Koźlu. Kiedy powiedziałem sprawdzam i zadałem to pytanie, skierowałem wniosek do NIK i zapowiedziałem referendum ws odwołania pani prezydent nagle się medialnie uaktywniła i straszy mnie pozwem.

W Opolu skorumpowana władza SLD także 20 lat temu straszyła mnie procesami, ludzie SLD mi je wytaczali. Wygrałem z nimi i zapowiadam, że mam determinację, żeby odsunąć Nowosielską od władzy w Kędzierzynie-Koźlu. Zjednoczę cała opozycję i rozliczymy wspieraną przez PO panią prezydent. Żarty się skończyły!”

19 KOMENTARZE

    • Po co ta cała gorączka, niech terminale idzie do sądu jak ma problem. Widać nie pójdzie, bo nie ma z czym. Tak załatwia się w normalnym kraju. Dali d… z umową i szukają jeleni. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeśli ktoś twierdzi że: donosy, złą wolę „Komuś przeszkadza, że Kędzierzyn-Koźle się rozwija” itd. to niech poda fakty, nazwiska itd. Bez żadnych „ja wiem.” :) i idzie do sądu. Po co załatwiać poprzez lobbowanie sprawy. Jest właścicielem to niech dba o ten interes. Niech właściciel (właściciele) przestanie płakać bo „czarna moc nie pozwala.”

    • Przez dwa lata kkterminale miały stronę internetową z notoryczną adnotacją „strona w rozbudowie” i nic więcej. A tu nagle trzask-prask: Witrynka! Ale niczego konkretnego, dotyczącego włascicieli, strategii, dowiedzieć się nie można!

  1. Te janusze polityki są właśnie takie. W Opolu przepraszać ma, to oczywiście wyrok mu się nie podoba, innemu też się nie podoba, bo myślą że wszystko im wolno. A tu zonk i gleba.

  2. Stefan synu Bolka, razem z ojcem czepiacie się tego gdzie adwokat ma kancelarię, a nie zauważacie tego że kłamliwy janusz ma kolejną sprawę. Adwokat może mieć kancelarię na księżycu i co wam do tego capy.

  3. Pani Prezydent nie słyszała chyba swojego kolegi z POKO? Sławomir Neumann powiedział „Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***”

    • A kaczynski powiedzial: „Nikt nas nie przekona, ze czarne jest czarne, a biale jest biale”. I faktycznie nikt ich nie potrafi przekonac zeby nie niszczyli kraju. Powiedzial tez „Wegiel jest drogi, bo weglowodory sa drogie”. Ale takich idiotycznych wypowiedzi ma wiecej

Skomentuj