Prezydent Sabina Nowosielska wśród sygnatariuszy listu do przewodniczącej komisji europejskiej

69

Samorządowcy z Polski i Węgier skierowali list do szefowej Komisji Europejskiej. Wyrażają poparcie dla ochrony zasady praworządności i dokładnego nadzoru nad funduszami unijnymi. Burmistrzowie i prezydenci miast proponują również przekazanie unijnych środków samorządom. 

Pod listem do tej pory podpisało się niemal 300 samorządowców, w tym Sabina Nowosielska prezydent Kędzierzyna-Koźla.

69 KOMENTARZE

  • tak ciągle razem wojują, mają aż 2 szable, to tak jak 2 nagie miecze

   z tym, że to Polska jest na sznurku węgierskiego satrapy, w sumie nie żal mi na to patrzeć, jak to państwo się stacza… najważniejsze, że suweren jest zadowolony,

   Silna, Samotna, Suwerenna

   • Skoro tobie „w sumie nie żal mi na to patrzeć, jak to państwo się stacza…” to po co wypowiadasz się POKOmonie. :)))

 1. Muszę zacząć od – nie popieram PIS-u żeby było jasne! Za pieniądze wolą oddać swą dusze. Co jest ważniejsze w życiu, zasady czyli załatwianie wszelkich spraw wewnątrz państwa (niewywlekanie brudów na zewnątrz) czy pieniądze ? Wchodząc do Unii Europejskiej miało być tylko wzajemna pomoc w sferach finansowych czyli likwidacja różnic i barier międzypaństwowych. Niestety od jakiegoś czasu U.E. wchodzi nam z butami do kraju i chcą nami rządzić. A na to My społeczeństwo nie powinniśmy się godzić. W samej U.E. nie ma praworządności co widać po krajach (wewnątrz) Francji czy Niemiec. Chcieli byśmy zaczęli uznawać i przestrzegać praw dla odmieńców z kolorowej flagi – pytam się dlaczego ? Do tego chcą podrzucić nam niechcianych przybyszów z Azji i Afryki. Następnie wtrącają się i pouczają w sprawach przestrzegania Naszego prawa. Jeszcze raz powtórzę są to sprawy wewnątrz krajowe i to my społeczeństwo mamy je sami rozwiązać – nikt za Nas tego nie zrobi. Natomiast Pani Prezydent powinna zajmować się sprawami miasta czyli problemów mieszkańców ,a nie politykowaniem. Jeśli Pani chce politykę uprawiać to proszę ustąpić ze stanowiska Prezydenta Miasta!

  • Lech Kaczyński vel kalkstein podpisał traktst lizboński, gdzie ue jest ponad naszym prawem i ich prawo jest nadrzednę w naszym kraju, dalej konstytucja, ustawa i rozporządzenie. Więc wiecie komu podziekować :)

 2. Nowosielska niech się lepiej zajmie Miastem Możliwości. Nie potrafi na własnym podwórku załatwić sprawy z syfiastym powietrzem, a martwi się sprawami na które nie ma wpływu. Obłudna paniusia.

 3. Warto zapamiętać nazwiska tych współczesnych targowiczan, którzy za kasę są w stanie sprzedać podmiotowość i niezależność własnego państwa.

  • Państwo to na początku było nasze, ale wy zrobiliście z niego 51stan, którym kieruje gubernator z siedzibą w Warszawie. A kto sprowadził do Polski obce szwadrony, które nie podlegają polskiemu prawu? Do zabezpieczenia naszych granic jest NATO a nie Jankesi, którzy też mają wiele na sumieniu. Ale najbardziej śmieszne jest to, że robiąc obcym lody jeszcze do tego doplacacie. I kto tutaj jest zdrajcą panie ksywa zagaj?!

 4. Brawo pani prezydent. Precz z pisowską Targowicą. Zdrajcy Polski którzy zabiorą nam miliony by ocalić własne stołki za cenę łamania własnej konstytucji

  • No tak, znany piewca po i nowosielskiej się odezwał.
   Proszę odpowiedzieć na 2 pytania: w jaki sposób ci „zdrajcy” ocalą swoje stołki wetując budżet i co to jest ta praworządność??

   • W taki sposób że jak UE zabierze nam kasę to naród tych bałwanów pogoni. Dlatego tak walczą by nie było sposobu zabierania kasy.
    Praworządność to jest postępowanie zgodne z prawem. Człowiek z maturą a nawet ukończoną podstawówką to wie.

  • Następny wypełzł z nory, który przyklaskuje jak gwiazda matołkowa się lansuje. Precz z platpędzlami. Targowicę to miałeś za ryżego i rządów jego poddanych. Naogląda się koleś antypolskiej pseudostacji, naczyta niemieckich wybiórczych, niuskwików itp. brukowców i myśli, że wszystkie rozumy pozjadał.

  • Pasza doucz się z historii!
   Kto dał takie prawo do podpisywania listu do unii „Naszej Pani Prezydent” czy to nie jest łamanie praworządności.
   Ja nie odczuwał łamania praworządności przez nasz Rzad problem mają byli SB-cy którzy tracą przywileje i robią smród w UE.
   Niemiecka praworządność już była od 39r a od 45r była sowiecka
   jeszcze nam tylko trzeba praworządności UE i skończy się tak jak zawsze!

  • Ale za co brawo ? za autograf ? Jaki miała wpływ na treść tego wątpliwej jakości apelu. Jakie to ma przełożeniena funkcjonowanie miasta, w którym nie jest idealnie, a za rządzenie miastem Pani Prezydent bierze pensję. Jak woli politykę wyższego szczebla to niech zdaurząd i ubiega się o inne funkcje.Poza tym czy podpisywanie tego typu treści w imieniu miasta nie powinno być konsultowane z mieszkańcami ?

 5. Podpisała debilny list i jeszcze się tym chwali? Na co liczy? Na miejsce na listach do parlamentu? W miasteczku się nie sprawdza, a chce emerytury w sejmie? Kompromitacja goni kompromitację. Najpierw obrona macic, potem Boże Narodzenie, a teraz to. Chyba nadmiar benzenu to sprawił.

 6. D. Tusk: Uważałbym to za bardzo ryzykowny i krok w niewłaściwym kierunku. Pieniądze, które w budżecie przeznaczamy na różne kwestie nie powinny podlegać KRYTERIOM CZYSTO POLITYCZNYM.

  Śmiać się czy płakać. Mam wątpliwości, czy to się dzieje naprawdę. Czy miasto już wykorzystało wszystkie możliwości i nie ma tu już nic do zrobienia?

 7. Dajcie spokoj, zaraz odezwą się córeczki pani prezydent herbu Niemożliwość.A co na to psiapsiółki Sabci, razem na barykadach,razem na imprezach?

 8. No i budżet uchwalony!
  To teraz ci wszyscy włodarze miast, powiatów i wsi tak zatroskani o pieniądze powinni wystosować jakiś wspólny list do premiera z gratulacjami. Czyż nie ?!

 9. Polska po raz kolejny wygrała batalię w Brukseli, przy wsparciu partnerów z Węgier. Czesi i Słowacy ja i cała reszta zdradzili.

  • Kościuszko targowiczan powywieszał. A tych co uciekli powywieszał symbolicznie, wieszając ich portrety na szubienicach.
   Masz szczęście, że mamy „demokrację”.

 10. Gdyby Saba nie podpisała się pod tym listem-apelem, to Polska i Węgry nic by nie dostały i jeszcze wyrzuciliby oba kraje z UE. Danke i Shalom aleichem. Sabci is the best.

 11. Jak pani prezydent nie wstyd? Znowu popełniona gafa i niewypał polityczny.
  Powinna się pani teraz uderzyć w swoją pierś i powiedzieć jedno słowo przepraszam za to co zrobiłam, przepraszam za ośmieszenie naszego miasta, przepraszam za głupotę i za udział w hucpie politycznej.
  Polska pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego razem z premierem bratniego Narodu Węgier odniosła sukces. Dzięki determinacji obu przywódców zdarzył się kolejny sukces Polski i Węgier w UE w Brukseli. Natomiast apelik podpisany przez panią prezydent był niepotrzebny i jest już nieaktualny i powinien trafić do kosza. Taki to jest efekt podpisania owego apelu przez prezydent K-K.

Skomentuj