Prezydent i wiceprezydent spotkali się z pracownikami socjalnymi. Dziś obchodzą swoje święto.

4

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Święto jest znakomitą okazją do podziękowań za zaangażowanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Władze miasta szczególne słowa uznania skierowały do kadry Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”.

Pracownicy socjalni z Kędzierzyna-Koźla na co dzień niosą pomoc tym mieszkańcom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych oraz niepełnosprawnych. Zapewniają swoim podopiecznym podstawowe warunki do życia: organizują im pomoc finansową, rzeczową, terapeutyczną, a nie raz są dla nich także wsparciem psychicznym.

Najlepsze życzenia dla dyrektor Agaty Morkis i wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej złożyli prezydent Sabina Nowosielska oraz jej zastępca Wojciech Jagiełło. Przedstawiciele samorządu spotkali się również z Anną Brągiel, dyrektorką Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”, aby również jej i kadrze placówki przekazać najlepsze życzenia w ten szczególny dzień.

– Jestem pełna podziwu dla zaangażowania w pomoc i wsparcie niesione każdego dnia dla osób niepełnosprawnych i najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Od pracowników socjalnych wymaga to nie tylko poświęcenia i dojrzałości, ale także odporności i hartu ducha – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska.

4 KOMENTARZE

  1. Niejednokrotnie na łamach KK24 ukazywano problemy starszych i schorowanych ludzi. Niejednokrotnie ujawniano zwłoki starszych i samotnych ludzi. Nikt im nie pomagał. Więc co świętują ci biurokraci. Że najczęściej pomagają patolom jak pijusy ,kryminaliści czy ciawusy zamiast rzeczywiście potrzebującym? Wstyd.

    • Serdecznie witam podszywacza lub podszywaczkę !

      W pełni zgadzam się z tym zdaniem.

      Miło byłoby byś pisał lub pisała pod własnym nickiem. :-))

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj