Prezydent Sabina Nowosielska przyznała stypendia najlepszym sportowcom z Kędzierzyna-Koźla

1

Swoje sukcesy przypieczętowali już pucharami i medalami. Dodatkową nagrodą jest wsparcie ze strony miasta. 22 utalentowanych sportowców z Kędzierzyna-Koźla otrzymało stypendia przyznane przez prezydent Sabinę Nowosielską. Wszyscy wyróżnieni w minionym roku osiągnęli wysokie wyniki na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych dyscyplin oraz klubów. Laureatami zostali parabadmintoniści, badmintoniści, pływacy, zapaśnicy, siatkarze, lekkoatleci, a nawet reprezentanci kajakarstwa, baseballa i jazdy na deskorolce. Wszyscy docenieni sportowcy w zeszłym sezonie wyróżnili się wyjątkowymi osiągnięciami. Przyznane stypendia umożliwią im dalsze treningi i starty na kolejnych dużych imprezach.

 • Lista stypendystów:

Lekkoatletka:
1. Jakub Korejba

Zapasy:
1. Grzegorz Hildebrand
2. Kevin Metel

Kajakarstwo:
1. Kamila Chałat
2. Alevtyna Surhutanova

Pływanie ZD:
1. Szymon Gromada

Badminton, parabadminton:
1. Bartłomiej Mróz
2. Łukasz Dąbrowski
3. Julia Bolibrzuch
4. Zuzanna Jerzyk
5. Dominika Kwaśnik
6. Mikołaj Szymanowski
7. Julia Wójcik
8. Igor Jasek
9. Karol Budny
10. Wojciech Budny
11. Tymoteusz Cybulski

Jazda na deskorolce:
1. Jakub Lewczak

Baseball:
1. Marek Smętek
2. Rafał Smętek

Piłka siatkowa plażowa
1. Dawid Banasiak
2. Aleksander Kopania

1 KOMENTARZ

 1. Jakby to były pieniądze p. Nowosielskiej to prosze bardzo…. Ale to są nasze społeczne… Juz wystarczy że pisory trwonią naszą kasę na swe rzekomo społeczne obiecanki przedwyborcze.
  Czemu o tym KK24 niwe informuje na swoich łamach ? ……
  15 lutego 2023 r. weszła w życie ustawa z dnia 8 lutego 2023 r. o zmianie ustawy z 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 295).
  Wspomniana wyżej ustawa wprowadziła na okres od 1 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. nowy mechanizm mający na celu ograniczenie wzrostu cen ciepła dla odbiorców uprawnionych, o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2022 r. (dalej zwanymi „odbiorcami uprawnionymi”). Przewiduje on, że wzrost cen ciepła nie może być wyższy niż 40 proc. w stosunku do cen obowiązujących na dzień 30 września 2022 r.
  Co istotne, jeżeli wyliczona według nowych przez Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu cena okaże się niższa, niż płacona przez odbiorców uprawnionych od początku 2023 r, to ich rachunki zostaną skorygowane wstecz.
  Poza tym 29 marca 2023 r. na mocy wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdzona została zmiana do taryfy dla ciepła w przypadku Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu.
  Nowe ceny i stawki wprowadzone zostały od 14 kwietnia 2023 r. Zmiana taryfy nastąpiła ze względu na spadek ceny gazu. Podpisana została umowa kompleksowa dostarczania paliwa gazowego dla klientów biznesowych po cenie opartej na cenie gazu z Towarowej Giełdy Energii.
  W tej sytuacji ceny od 01.04.2023 r. do 30.04.2023 r. dla osiedli: Śródmieście, Piastów, Pogorzelec i Azoty pozostaną bez zmian, natomiast dla Koźla i Blachowni nastąpi spadek średnich cen o około 40%.
  Pomimo to MZBK K-Koźle nadal nic z tym nie zrobiło czyli mieszkańcy placą nadal więcej bo sa oszukiwani….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj