Prezydent Sabina Nowosielska przyśpieszyła powrót z urlopu. Jest już w Europie i wraca do domu

26

W ostatnim czasie rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa następuje w tempie, którego jeszcze niedawno nikt nie był sobie w stanie nawet wyobrazić. Gwałtowna eskalacja epidemii miała miejsce w trakcie urlopu prezydent Sabiny Nowosielskiej. Udało jej się jednak przebukować bilety lotnicze i jest już w Europie.

Sabina Nowosielska wraz z mężem spędzała urlop w Ameryce Południowej. Wczoraj w związku z licznymi pytaniami wynikającymi z nieobecności prezydent głos zabrały jej córki. W opublikowanym oświadczeniu stwierdzają m.in.: „Przykro nam patrzeć jak wylewa się fala krytyki w stronę mamy. Zaistniała sytuacja jest niesamowicie stresująca zarówno dla rodziców, dla nas córek jak i dla wszystkich naszych bliskich. Rodzice co roku jeżdżą na dłuższy urlop w okresie zimowym, obecny wyjazd planowali od prawie roku. Jeszcze tydzień temu nikt nie był w stanie przewidzieć, że Europa stanie się centrum pandemii”.

Jak dziś udało nam się dowiedzieć, prezydent zdołała przebukować bilety na wcześniejszy termin i jest już w Paryżu, skąd poleci do Berlina, a następnie, najprawdopodobniej drogą lądową, dotrze do Polski.

Jak każdy Polak obecnie wracający z zagranicy, prezydent bez względu na stan zdrowia zostanie poddana kwarantannie domowej na okres dwóch tygodni.

26 KOMENTARZE

 1. Wiadomość dnia. Wszyscy mieszkańcy czekamy z niecierpliwością na ” naszą zatroskaną o mieszkańców panią prezyden”.

 2. Po co prezydent , której w takim momencie nie ma , nie potrzebujemy jej ,nie potrafiła przewidzieć ? Egoistka , szkoda kasy wystarcza zastępcy , żenada

 3. Nawiedzone pajace które jeżdżą wokół posesji białym Fordem focusem na prudnickich rejestracjach któryś raz z kolei wiecie co panowie wy albo się nadajecie do prokuratury aby się tłumaczyć za wasze nietypowe zachowanie albo do psychiatryka. Dobra wiadomość dla was i dla mnie jest taka że pozwoliliście się nagrać na kamery tylko tyle wam powiem. Moim zdaniem tak się zachowują nie wiem złodzieje którzy chcą okrasc kogoś że któryś raz z kolei jadą po tej samej ulicy i posesji.

 4. Dla pewności proponuję jeszcze zwiedzić Rzym i Barcelonę. Zebrać więcej pomysłów na walkę z wirusem którego w lutym nie sposób było przewidzieć.

 5. Sabina wracaj , bo ten cały sekretarz i zastępcy / nauczyciele -rozp …
  to miasto !!! Zamknijcie ten urząd i te biedne dziewczyny do domu !!!!!!
  Ku…. gdzie te chłopy maja jaja ?!? Chyba w kurniku !!!!!

 6. Ludzie, czy nie rozumiecie że jak wyjeżdżała chyba w połowie lutego to był „spokój ” .Spójrzcie ile zrobiła w KK a nie plujcie jadem.

 7. dziwne tłumaczenie. w niedzielę było ogłoszone że jest stan zagrożenia. włodarze wiedzieli wcześniej. jako prezydentka widząc i słysząc co się święci to skracam wyjazd i tyle. teraz jest wystawiona na pośmiewisko całej polszy

 8. Obrzydliwe wpisy,niektórych „zatroskanych” mieszkanców naszego miasta! W obliczu ,wrecz narodowej tragedii,znaleźli sobie niektórzy ,obiekt do wylewania pomyj!!Nie trafia do nich,że urlop Prezydent,rozpoczęła pod koniec lutego.Wówczas ,według polityków i lekarzy,nie było ŻADNEGO zagrożenia,przypadku zakażenia itp.Tysiące inny ludzi wyjechało na urlop,ale jakim prawem Ona???Jakim prawem inni ??Wszyscy niemal nabijali się z Włoch,nikt nie przewidział obecnej sytuacji w Polsce.Szczyt „odwagi” skryć twarz,,przybrać ksywę i walić,bezpodstawnie,byle ugryźć!!Bardzo smutne!!

 9. Do Teresa…Co Ty opowiadasz?? Jak nikt nie wiedział, nie trzeba być lekarzem aby przewidzieć że prędzej czy później wirus dotrze do Polski, wystarczy przynajmniej ćwierć mózgu aby to ogarnąć!! Ja nie widziałam męża od stycznia, mieszka za granicą i odwołałam Swój wyjazd pod koniec lutego, on też tutaj nie przyjeżdża bo trzeba być odpowiedzialnym!! A osoba na takim stanowisku, powinna wybiegać daleko w przód, a nie dbać tylko o siebie. Szkoły zostały zamnięte tydzień temu, już dawno mogłą wrócić, ale widocznie nie czuła takiej potrzeby. Zapamiętamy tą postawę przy następnych wyborach!

 10. Gdyby nie sprawne dzizałania rządu nic yśmy nie wiedzieli, co siędzieje, jak postepować, Miasto NIE FUNKJONUJE, NIE DAJE ŻADNEGO WSPARCIA, po co nam taka władza ? apowiedzieli sesję nadzwyczajną i co ?Odwołali, niech sięludzie sami martwią o siebie. Ciekawe jaką pomoc mają bezdomni, czy ludzie ubodzy,miasto im pomaga czy zostali pozostawienie sami soie bo nie słysze komunikatów w tym zakresie.

 11. Ja przez dwa tygodnie nie będę miała przychodu, musiałam zamknąć swoją działalność, nie będę miała pieniędzy na ZUS, czynsz i inne opłaty, moje dzieci za chwilę będą chodziły głodne, dwa tygodnie przez zarobku to jest koszmar, nie dźwignę się z tego :(:(

 12. do wkurzonego! Nie pracuje,nie chcę awansów!!Mam swoje zdanie na temat tych,co to szukaja wkoło winnych obecnego stanu rzeczy!Wszyscy przewidzieli,nigdzie nie wyjechali,tylko Prezydent naszego miasta!W świetle spec ustawy, o wszystkim decyduje Rzad. Nikt nie ma nic do gadania.Co miała nam dać sesja Rady Miasta?W jakim momencie miasto nie funkcjonuje,jakos nie czuję.Co ma zrobic lokalna władza dla „wkurzonego”?Jest grupa woloontariuszy,lokale deklaruja dowóz jedzenia,przychodnie czynne,woda jest,lodówki pelne,sklepy podstawowe czynne,apteki też.Ja,żadnego wsparcia nie potrzebuję.Podstawowe sprawy,te ważne,można w urzedach załatwić.!

  • Teresa. Nie, nie pracujesz. Ale środki publiczne wydębiasz w ramach „wolontariatu”. Awansów też nie potrzebujesz. Ale przytulić się do władzy musisz, bo inaczej żyć nie umiesz. Czy to jako sekretarz, czy rzecznik prasowy – za tą jakże „chwalebną” pracę już ci podziękowano. Teraz ino prezesura w UTW została. Póki co. Zatem pazurami trzeba się trzymać mocno i pazurów używać, jeśli tylko cień krytyki spadnie na prezydencię. Walcz jak lew. Używaj jadu. Przyczep się jak pijawka i nie puszczaj. Obrzucaj błotem. I krzycz, że to inni hejtują. Bo kto karmił będzie? Uschniesz inaczej.
   Żal.

 13. Ależ niech się już tak nie śpieszy. Nie musi wracać. Przecież bez niej spokojniej w urzędzie. Znowu będzie panika, napięcie i nerwówka.

 14. Przestańcie jaczyć i zostawcie już panią prezydent, popatrzcie na tych wszystkich lekarzy którzy byli na lodowcach w Austrii czy Włoszech a teraz chcąc szybko odrobić wyjazd przyjmują ludzie prywatnych gabinetach lub szpitalach bez kwarantanny po powrocie i siejąc zarazę

  • No no tak jak ten pacjent 0 ze Strzelec, doktorek z lokalną elytą byznesa (czytaj Janusze). Ja jak w Ischgl na nartach śmigałem to omijałem Polaków by się nie zarazić kaczyzmem, to gorsze od SARS-Covid.

Skomentuj