Komitet Wyborczy Wyborców Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska oficjalnie rozpoczął kampanię przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Konwencję zorganizowano w kozielskim Domu Kultury. Wzięli w niej udział niemal wszyscy kandydaci komitetu do rady powiatu i miasta oraz kandydatka na prezydenta Sabina Nowosielska. Komitet tworzą kandydaci skupieni wokół urzędującej prezydent Kędzierzyna-Koźla oraz Platforma Obywatelska. Tworzą listy we wszystkich okręgach na terenie miasta i powiatu. Na sali można było też zobaczyć kandydatów do sejmiku województwa. Obok Sabiny Nowosielskiej twarzą komitetu jest starosta Małgorzata Tudaj. Dream team to określenie, które wielokrotnie padło podczas konwencji.

– Komitet łączy osoby niezależne, które współpracowały ze sobą w radzie miasta i w radzie powiatu z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. Nie jesteśmy jednak komitetem politycznym. To bardzo ważne, aby mieć niezależność. Dziś przestawiamy dream team, drużynę marzeń – mówiła Sabina Nowosielska. – Wierzę, że z takimi radnymi zmienimy nasze miasto i powiat (…) Jestem dumna, że przez ostatnie cztery lata mogłam współpracować z taką radą miasta. Dzięki naszym wspólnym działaniom dużo udało nam się zmienić, ale to wciąż za mało. Przez cztery lata nie da się zrobić wszystkiego. Efekty są, a kolejne będą niedługo – zapewniała.

Sabina Nowosielska przedstawiła także główne punkty swojego programu wyborczego. To między innymi dalszy rozwój programów zdrowotnych, dokończenie budowy hospicjum, budowa nowych mieszkań, inwestycje w bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, zwiększenie dopłat do ekologicznych źródeł ciepła, kontynuacja budowy monitoringu miejskiego, budowa przejścia pod wiaduktem kolejowym w Śródmieściu, rozwój bazy sportowej czy też partnerstwo na rzecz zagospodarowania dawnej jednostki wojskowej w Koźlu.

– Przyszły mi do głowy dwa hasła wyborcze sprzed lat. Pierwsze to „zgoda buduje”, ten kandydat akurat przegrał, za to hasło drugiego, tego, który wygrał, to „Kędzierzyn-Koźle jest najważniejszy”. Myślę, że te dwa hasła powinny nam przyświecać. Z tą myślą przystępujemy do wyborów – podsumował Michał Nowak, radny miejski i przewodniczący PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwsza tura wyborów samorządowych niemal dokładnie za miesiąc – 21 października.

33 KOMENTARZE

 1. Chciałbym znać ich myśli czy tak naprawdę chcą temu miastu pomóc czy też mają w oczach $$ tylko . Każdy człowiek który sie załapuje do polityki powinien w niej być tylko jedną kadencje z tego pierwsze dwa lata za darmo i wykazywać sie wywiązaniem z obietnic dopiero po tym okresie mieć płacone a jak nic nie zrobi to automatycznie wypad .

 2. Życzę Komitetowi Pani Nowosielskiej powodzenia w uczciwej walce o głody wyborców. Ale stwierdzeniez, że to grupa osób niezależnych jest mocno chybione. Na lustach Pani Prezydent są Jej Zastęocy, podwładni z Urzędu Miasta i jednostek podległych nagistratowi i rodziny tych osób. Użycie w tym kontekście słowa „niezależni” jest chyba nadużyciem definicji tego słowa. Nie kole mnie to jednak w oczt, tak samo jsk to, że część tych niezależnych kandydatów to żelaźni przybiczni poprzeddniego Prezydenta. W wyborach każdy ma prawo startować bez względu ba pobódki. Życzę każdemu najlepszego wyniku ale apeluję o nie nadużtwanie wzniosłych haseł.

 3. Czyli „Benzenowa Panienka” znalazła ekipę do skończenia remontu mostu w Kłodnicy i budowy aquaparku a już się martwiłem. Patrząc na twarze sami specjaliści wysokiej klasy. Brawo Wy!

 4. aby rozwiać wątpliwości wyborcy, proszę o listę w/w kandydatów którzy zajmują kierownicze stanowiska w mieście, powiecie i jednostkach im podległych

 5. jeszcze miałem wątpliwości ale teraz zobaczyłem i podjąłem decyzję że nie zagłosuję na tą rodzinę. Zawsze mówiłem że … to najgorsze co może być ale teraz widzę że może być jeszcze gorzej.

 6. dużo, dużo , dużo osób z kierownictwa z powiatu i miasta oraz jednostek podległych.

  duże ryzyko zabetonowanie miasta dla wybranych powiązanych osób- brak zmian – brak rozwoju

 7. To była najsłabsza władza w mieście od lat. Praktycznie żadnych inwestycji, a te które są zaczęte okazały się wielką klapą. Mało merytorycznych ludzi, zero specjalistów. Zmiana władzy jest koniecznością, bo to były stracone 4 lata – bez wizji, bez planów i koncepcji dla miasta. Samymi szerokimi uśmiechami zdziałać się nic nie da. Skuteczność równa zeru!

  • Tomaszu skoro nie widzisz żadnych inwestycji i zmian w mieści to musiałeś długo nie wychodzić z domu.Jeśli jesteś w stanie sobie przypomnieć poprzedniego prezydenta naszego miasta to były stracone 4 lata.

   • Wszystkie inwestycje rozpoczęto w zeszłym roku, z obawy przed pezrpadniecie pieniędzy z funduszy unijnych. Teraz przed wyborami eozkopano całe miasto bo trzeba pokazać że coś się robi. A przez 4 lata nic… Zero inwestorów, jakiś krzaczek, jakieś drzewko i roślinki na rondzie. O sprawie benzenu wszyscy zapomnieli, bo jest lato. Czekam na tą kiełbasę przedwyborcza o złapaniu sprawcy. Miasto oczujnikować ale po cholerne mi dane o pyłaxh, jak ja chce wiedzieć kto nas codziennie truje.

 8. Dla miasta waro- hasło pani Nowosielskiej które zobaczyłem na banerach szczerze mnie rozśmieszyło. Tak się składa że Pani Nowosielska była moja przelożoną w czasie mojej pracy w UM. Pamietam jak chciała abyśmy jako jej pracownicy uwierzyli w CHOCHLIKA który grasował w urzedzie miasta. To on był odpowiedzialny niejako za wszystkie błędy pani prezydent. Dlaczego mam być oszukany i znowu zagłosować na Nowosielską? Ani jednej inwestycji w miescie, ani jednego miejsca pracy. Ujazd się rozwija, a Kedzierzyn wyludnia. Zwalniam panią pani Sabino z pracy! Nie oddam ponownie głosu. Niedam sie już nabrać! Cieszę się ze bedzie mogła sie pani realizować zawodowo gdzie indziej niż w UM. Naprzykład jako Specjalistke od BENZENU w powietrzu, lub EXPERTA od nasadzania roślinek. Wystawiam pani negatywną ocene pracowniczą jako urzedznikowi samorzadowemu.

   • Nie wiem co znaczy 11 maja 2017? 11listopada to święto niepodległości. Odszedłem 1-go maja, w święto pracy. Nie bawię sie już w podległość pani Sabinie i jej świty od tego czasu. Podpisałem się imieniem i nazwiskiem. Z świadczenia pracy dla um pamiętam jedno. Ogromną arogancje władzy samorządowej. Chochlika tez dobrze pamiętam. Nie pamiętam pecha. A jeżeli chodzi o upadki i wzloty to komitet Nowosielskiej znaczy dla Kędzierzyna tylko kłopoty. Takie wyborcze hasełko;)…i chohlik benc! Ostre l4

 9. Ciekawe czy komitet wynajął salę w MOKu komercyjnie czy jako urzędującej prezydent należała się za darmo. Znając podejście pani prezydent – pewnie za darmo! Pani Nowosielska jest majętną kobietą, a i pewnie przygotowała sobie jakieś cieplutkie gniazdko w radzie nadzorczej – stawiam na KPP lub czysty region. A i bez tego będzie miała za co żyć, w końcu w samym 2014 roku na jej konto wpłynęło ponad 900 tys. zł (GA + ZAKSA). Tyle też miasto łożyło corocznie na ZAKSĘ (bez związku finansowego), a przez ostatnie trzy lata ponad 2 miliony zł rocznie. Cóż za hojność. Miasto rozkopane jakby zasieki przed wjazdem ruskich, aqua park za 20 mln zł niedokończony (23 mln zł wydał Racibórz). O wizytówce miasta czyli Rynku kozielskim nawet nie wspomnę. Chodniki takie, że nogi można połamać, brud, miejski szalet w krzaczkach, nie przypominam sobie inwestycji zwiększającej zatrudnienie w mieście. Ze starostą jest się w stanie dogadać każdy, no chyba, że starosta nie będzie miał na to najmniejszej ochoty. Wantuła dogadywał się z Widłakeim, dał mu dotację na remont budynku na przystani szkwał (tego żółtego z miejscami hotelowymi). Remont za dwieście tysięcy zrobił teść zastępcy pana Wantuły. Po remoncie budynek stał pusty a miał być spokojną przystanią dla kajakarzy, którzy mogliby tam spędzić noc. Obecnie służy jako baza noclegowa dla pracowników ze wschodu – przynajmniej zarabia.
  Kończąc wywód – miasto straciło ostatnich osiem lat na niewłaściwych włodarzy. Nie będę nikomu narzucał na kogo ma głosować, ale chciałbym, żeby znał swojego kandydata i wiedział kogo reprezentuje. Ja chciałbym, aby była to ktoś kto reprezentuje władzę centralną, ale nie oszukujmy się – na opolszczyźnie?! Ludzie zawsze głosowali na PO, bo autochtoni, ludzie światle oświeceni i w ogóle. Oby to nie było kolejnych pięć lat straconych dla miasta.

 10. Chyba wszystkie twarze na tych zdjeciach to osoby dla ktorych Pani Sabina przygotowala miejsca w roznych instytucjach samorzadowych np.szkoly MOK,bibliotekaitd. Teraz cieple posadki odwdzieczaja sie lojalnoscia.Trzeba aby na urzedach pozostali ludzie kompetetni a nie z przyjaciele Pani Prezydent

 11. Tak kochani Wyborcy wygląda Kędzierzyńsko – Kozielska Ośmiornica, pozostał część tej organizacji nie ujawniła się na zdjęciu. Mamy dużą szansę na zmianę tego podczas wyborów.

 12. Taka rada.. zróbcie ścieżkę rowerową od Piastów..prze Blachownię i połączenie ze ścieżką rowerową na Sławięcice a mandat wyborczy gwarantowany ;-)

 13. Ten tak zwany „dream team” prezydentowej bardzo chciałby, żeby w K-K nadal było tak jak było. Czyli dobrze, ale tylko dla obecnych władz K-K i osób z nimi związanych… Ale tak już nie będzie! Już my wyborcy się o to postaramy…

 14. Drużyna mocna bo znane nazwiska, to bez dwóch zdań. Skupmy się na radzie miasta, zakładam,że ta drużyna zdobędzie sporo mandatów, pewnie koło 8. Ale jestem pewien,że będzie jednocześnie największym przegranym tych wyborów, wyjaśniam dlaczego. Pani Nowosielska puściła do boju o Radę Miasta 15 obecnych Radnych, siebie czyli urzędującego Prezydenta i dwóch obecnych vice Prezydentów. To razem 18 osób, z których ok 10 siłą rzeczy przepadnie. Pomijam innych funkcyjnych na tych listach. Żadna siła nie pomoże, w znacznej części radni z listy Prezydent stracą mandaty. Lepiej w tym względzie wyglądają inne listy, MN ma jednego radnego na listach, w najgorszym wypadku utrzyma stan posiadania, Lewica Razem też jednego, z pewnością poprawią wynik. W najlepszej sytuacji są PIS i Niezależni z Markiem Piaseckim, Ci nie mają aktualnych radnych na listach do Rady Miasta, tu nie ma wątpliwości, że w tych kategoriach będą największymi wygranymi po stan posiadania powiększą zdecydowanie. Dziwię się niektórym obecnym radnym, że poszli – przepraszam z wyrażenie – „na wyborczą rzeź”, nie będę spekulował, którzy z obecnych radnych najmniejszych szans nie mają na reelekcję bo tym zajmą się wyborcy przy urnach.

 15. Żeby nie być gołosłownym, okręg nr 2 Pogorzelec-Kuźniczka. Do urn pójdzie góra ( przy bardzo optymistycznym szacunku ) 4000 osób. Załóżmy, że ten dream team zdobędzie 45% głosów w okręgu co jest oczywiście wręcz nierealne, ale gdyby to wywalczy 2 z 5 mandatów, arytmetyka wyborcza jest tu nieubłagana. I co w efekcie ? Na liście dream team jest 7 kandydatów, z których co najmniej 6 ma prawo realnie liczyć na mandat. Czworo z nich przepadnie. A na liście jest 4 obecnych radnych, z góry wiadomi więc, że co najmniej dwoje nie będzie miało reelekcji, W konsekwencji wychodzi, że największych rywal mają na swojej liście …

 16. komitet osób niezależnych, ALE w większości osób będących na kierowniczych stanowiskach w strukturach miasta, powiatu i spółek i jednostek zależnych od w/w. tj. pobierających kasę z w/w

  ale czy pozostali kandydaci z innych list są choć trochę lepsi :)

Skomentuj