Prezydent Sabina Nowosielska podsumowuje mijający rok. Miasto ma też nowy budżet. WIDEO

9

Ten rok upłynął pod znakiem epidemii koronawirusa, która skomplikowała lub wręcz postawiła na głowie wiele aspektów naszego życia. W tych trudnych warunkach gminie Kędzierzyn-Koźle udało się jednak zrealizować przyjęty plan dochodów i wydatków, a na sesji rady miasta w czwartek przyjęto nowy budżet na 2021 rok. Rozmawiamy z prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielską:

9 KOMENTARZE

 1. BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN ! BENZEN !

  • Czepiliście się tylko tego benzenu. A co z resztą zanieczyszczeń które równie wpływają na zdrowie człowieka.
   Spaliny z pojazdów, z kominów PPM2,5, PPM10, dwutlenek węgla, dwutlenek siarki i inne substancje lotne w powietrzu. Przecież działają dwa duże zakłady Azoty i Blachownia.

 2. Tak Pani Prezydent to prawda że więcej Pani zrobiła niż poprzednicy. Nareszcie myślicie o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym. Są plany rozwinięcia sieci monitoringu – proszę nie zapominać o Koźlu czyli uliczki wokół Rynku Kozielskiego w kierunku parku jak Sądowa-Racławicka-Dunajewskiego sam park i do tego ulice Konopnicka-Sybiraków. Jeśli chodzi o park to kwestia małej ilości ławek w porównaniu z podobnymi inwestycjami jak przy Okku w Azotach czy Park Pojednania – tam ławka na ławce. A więc Kozielski Park pod względem ławek powinien być poprawiony. Do tego plac zabaw – teraz jest ohydny. W dalszym ciągu za duży ruch pojazdów ciężkich przejeżdżających przez ul.Racławicką i 24 kwietnia – skoro jest obwodnica oraz są drogi alternatywne należy wyeliminować owy ruch. Nadal brak nocnych paroli policji w tym pieszych.
  Za mało zieleni na rynku kozielskim to jest nieporozumienie. Pani Prezydent chce zrobić zielone podwórka czy garaże w Kędzierzynie a jedyny rynek w mieście wyglądem przypomina plac defilad. Coś należy chyba z tym zrobić. Na końcu nieprzemyślana inwestycja w autobusy elektryczne, które nie poprawią jakości powietrza a do tego nie obsłużą całego terenu miasta.

 3. Cos nic nie piszecie o liscie senatorow i poslow w sprawie blokady budowy portu w Kozlu , adresatem jest sam Guru Pisowiecki w stolicy,tyle ze on ma teraz w glowie przekop mierzei wislanej jako priorytet , przekonamy sie wrescie kto marobil tego gnoju ! ?

  • Co ty ” Chopku Roztropku” pie…..z. Palma ci odbiła i bredzisz jak byś się najadł szaleju. Zapomniałeś jak niedawno komitet protestacyjny z Kłodnicy mocno oprotestowywał budowę, jakąś inwestycję w porcie.
   Droga do portu, którą zbudowało miasto z kieszeni podatnika też temu komitetowi mieszkańców na początku się nie podobała. Przypomnij sobie jak to i kto przewodniczył temu komitetowi. Mieszkańcy przypominają sobie, że to facet mający prywat. byznes w Kłodnicy i to do tego jakiś prezes firmy prywatnej działającej na tym terenie. Popytaj tego prezesa jak to było i on ci odpowie i wtedy przekonasz się „kto narobił tego gnoju”

 4. Kolejny budżet bez środków na stacje pomiarów zanieczyszczeń benzenem. Bez dodatkowych stacji o namierzeniu trucicieli możemy tylko pomarzyć.

Skomentuj