Prezydent Sabina Nowosielska podjęła decyzję o niewłączaniu syren alarmowych w niedzielę

87

W niedzielę o godz. 8.41 w ramach ćwiczeń ogólnopolskich zarządzonych przez administrację państwową również w Kędzierzynie-Koźlu miały zostać włączone syreny alarmowe, aby w ten sposób uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej, o czym informowaliśmy dziś rano – więcej. Prezydent Sabina Nowosielska postanowiła jednak, że alarmu nie będzie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach.

– Z uwagi na uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście, podjęłam decyzję o nieuruchamianiu syren alarmowych, aby nie wywoływać niepotrzebnego stresu i niepokoju – przekazała prezydent Nowosielska.

Wciąż syreny mogą zostać włączone w innych gminach naszego powiatu.

Aktualizacja: również pozostałe gminy naszego powiatu zadeklarowały, że nie włączą syren – przekazało starostwo powiatowe.

87 KOMENTARZE

 1. Słusznie .Sąsiadki z Ukrainy po miesięcznym pobycie w KK jeszcze uciekają z placu zabaw do mieszkania ,gdy słyszą dźwięk silnika samolotu .Dla upamiętnienia zmarłych dobre są dzwony, a jeszcze lepsza dobra pamięć i dla wierzących modlitwa.

 2. Kaczor Donald zabronił i pewnie we wszystkich miastach stowarzyszonych w Związku Miast „Polskich” nie zawyją syreny.
  A argument o wystraszeniu naszych gości wymyślony na Kremlu.

 3. To zamknąć lotniska jeszcze. Niech nie latają samoloty w ogóle. Mam nadzieję, że na sylwestra królewna śmieszka wprowadzi zakaz strzelania petardami. Niech się wtedy wykaże.

 4. Nie byłbym pewien czy to rzeczywiście dla dobra gości ze wschodu… Bo to na pewno w tle znienawidzona opcja polityczna.

 5. Oj pani prezydent. A moglaby pani zrobić sobie nowiuśką fotkę na tle takiej wyjącej syreny. Utracina szansa na kolejny lansik.

 6. Szkoda ze benzen u nikogo nie wywołuje strachu i lęku bo mogłaby nasza Sabinka wtedy szybko się z nim rozprawić. A tak skoro nie przeszkadza to po co z nim walczyć. BRAWO SABCIA!!!!

 7. Putin to ma nawet w naszym mieście wtyki. Z reszta po tej pani niczego innego bym się nie spodziewał.
  Jak trzeba to pójdzie w marszu z błyskawica, a jak trzeba to pośpiewa kolędy na rynku.

 8. Ktokolwiek podniesie rękę na władzę centralną, ta władza mu tę rękę „skróci”…
  Jestem przekonany, że ta decyzja odbije się echem w stolicy, w domku po rodzicach zamieszkiwanym przez największego samotnika IVRP. Jest pamiętliwy, a jego akolici mściwi, biada i bieda Kędzierzynowi.

 9. Myślałem że Pani Nowosielska jest dobrą osobą ale już raczej nie jest,poglądy polityczne ma coraz b.radykalne no i to szkodzi zdroworozsądkowemu myśleniu.

 10. Najpierw honorowy patronat nad pływacką impreza ku czci KATOLICKIEGO papieża w której udział brały chore dzieci, które jeszcze nie dawno chciała ZABIJAĆ paradując w blasku fleszy na anty aborcyjnych spędach. Teraz taka troska o bliskich. No no pani prezydent cóż za codowne nawrócenie. Może jeszcze focia jak pani krzyżem leży w którymś z kędzierzynskich kościołów w Wielki Piątek????
  Wstydu kobieto nie masz!!!

 11. Sekta rządzi 6 lat i nagle zachciało się im syren, a wszystko po to aby znowu Polacy mieli powód do kłótni.
  Nie dajcie się tak wkręcać !

  • Tomcio paluch ujada niczym burek na widok kości. Ty to nawet nie masz czym błyszczeć pędraku. A iq to masz mniejsze niż rozmiar pędzla, sądząc po wypocinach. Niezły z ciebie herbatnik fraglesie. Za cienki jesteś w pasie na dysputy platpyćcu.

   • Pendrak to Cię zrobił i zapomnia zaraz po porodzie j…ć żebyś był mądrzejszy.
    Wracając do pędzla to radzę uważać na własny bo ciężko się goi a i zęby nie trawa trzy razy nie rosną.
    Pamiętaj że każdego idzie znaleźć.
    Jeśli chcesz się przekonać to podnieś łapkę tak jak piesek.
    …..

    • Chyba się za mocno zaciągnąłeś pierdem przez zwinę ty dywan pędraku. Ciebie to chyba w kapuście znaleźli głąbie. To szukaj detektywie. Niezły z ciebie herbatnik trutniu.

  • Tylko nie baba.!!!? Tylko nie BABA!!!!?
   Przeca to Pani Prezydenta ?

   Chociaż, jak się dobrze nad tym zastanowić, to wychodzi na to, że ……. ?

 12. Nie potrzebnego stresu??to im chyba teraz tylko psycholodzy i psychiatrzy są potrzebni a nie nr pesel czy 500 plus..dobrze ze platforma zgniła..I nigdy nie wróci już do władzy ku uciesze narodu..

 13. Decyzja ze wszech miar słuszna. Powód nie włączania syren jest szlachetny i prawdziwy.
  Natomiast wokół tej katastrofy jest tyle niewiadomych, tyle osób mających dostęp do tajnych informacji, którzy w dziwnych okolicznościach w ostatnich latach od nas poodchodzili, to że Rosjanie dotychczas nie zwrócili wraku, że tak sobie myślę czy coś jednak nie jest na rzeczy.
  Pamiętajmy o tych 96. Ludziach, którzy zginęli straszną śmiercią. Cześć Ich pamięci.

  • Pędzel masz między szczudłami platofermo. Nie dotarło jeszcze do tej twojej kapusty. Zmień kasetę kapucynie. Zaraz będziesz wyć ale pod latarnią czereśniaku.

     • majaczysz jak antek raportkońcowy. idź podzwoń kulkami na warcie pod krzyżem. gile wytrzyj i zęby zaplombuj.

    • Te socjolog, czy jak się tam wabisz pędraku, ten krzyż to ci się chyba non stop śni. Smaruj pod latarnię a nie pierdy sądzisz. Wytrzeć to sobie możesz odwłok pieluchą bo popuściłeś z wrażenia, sądząc po wypocinach. Zaplombowali to ci chyba miejsce na mózg gnomie.

 14. Nie mam nic do slowian ze wschodu, jesli kupuja w Polsce mieszkania, ostatecznie nie wszystkich polakow na to stac, zawsze wschodni slowianie moga polakom te mieszkania wynajac, I wszystko na to wskazuje ze tak bedzie, stajemy sie obywatelami ll kategori ,Ale jaja?

 15. W katastrofie zginęli polscy obywatele, elita polityczna, a ona nie uczci ich pamięci. Wiadomo, że podstawą tej decyzji były poglądy polityczne, a nie troska o uchodźców. Gdyby wówczas zginął Tusk i inni z PO, to syreny wyłyby do woli i nie troszczyłaby się dzisiaj o odczucia Ukrainców. Skandal!

 16. Naprawdę nie wiem o co ta dyskusja i co tak naprawdę chcecie od tej kobiety,dlaczego Was dziwi ,że nie pozwoliła włączyć syren ?? Przecież w niej więcej płynie krwi niemieckiej niż POLSKIEJ, to raz a dwa to Donaldino z Gdańska nie pozwolił a to też krew niemiecka . A syreny miały uczcić pamięć tragedii POLSKIEJ nie niemieckiej czy rosyjskiej. No i gdyby oni poparli pamięć zamachu na najważniejszych ludzi PANSTWA POLSKIEGO to krwiopijczy putin by się mógł na Donalda obrazić. Jeśli umrze Merker kiedyś to na pewno Pani Prezydent ogłosił tygodniową żałobę. A co do wyborów to spoko, wygra. Wystarczy że fundnie za nasze, badania krwi za 15 zeta dla ,,mocherów”” i ja wybiorą. Tu nie chodzi o miasto i ludzi ,lecz o karierę i mandat posła ,który tylko Donald może dać.

  • Dziękuję podszywaczu za wypowiedz.
   Dyskusyjne jest czy w „niej więcej płynie krwi niemieckiej niż POLSKIEJ…” Można założyć: więcej ukraińskiej. Ukraińcy zawsze darzyli estymą niemców. Obecnie trochę zawiedli się na nich. Trochę ich potomków mieszka w mieście możliwości i okolicy. Akcja Wisła. Polacy wywieżli ich z drewnianych chałup krytą strzechą z gospodarek z kiepską ziemią. Zostali sprowadzeni na poniemieckie gospodarstwa (dużo lepsze-murowane budynki, dachówką kryte i obejścia tak samo) lub do miast mogąc spokojnie żyć, czyli skok cywilizacyjny. Można to było wykonać po ukrainsku, czyli otoczyć wioskę, wyrżnąć od niemowlaka do staruszków włącznie z psami i kotami. Oczywiście z atrakcjami po ukrainsku. Rosjanie obecnie na ukrainie to robią na dużą skromniejszą skalę. Ukraińcy są dumni z dokonań Bandery i UPA. Do dziś uważają metody ich „walki” za właściwe.

 17. TERAIN AHEAD
  TERAIN AHEAD
  PULL UP
  PULL UP

  aaa aaa ku*wa
  [koniec transmisji]

  z powodu kulminacji głupoty kilku osób mamy słuchać wycia?
  Wycie jest na ALARM
  Wycie nie jest by zadowolić Jarosława.
  W niedzielę rano wycie syren? Kto to wymyślił, nigdy tego nie było, a w 2022 ma być wycie? Kto na to wpadł w otoczeniu Jarosława, podajcie kto?
  Czy wycie będzie również upamiętniało dzień wizyty zimnej damy z kosą u NIEGO ?

  Zadajcie sobie wszyscy pytanie, co z tym krajem robicie, nie pytam ruZZkich troli powyżej?

 18. Na szczęście wszystkie normalne gminy nie odpaliły syren na rozkaz krasnala. Lisowskiej ćwoki, jak chciały posłuchać wycia, to trzeba było jechać na Podkarpacie.

 19. Obrzydliwe w sumie oblicze egoistów. Czemu nie oddać tej krótkiej chwili tym dziesiątkom poległych Polaków? Czym Wam zawinili ci, którzy chcieli uczcić ich pamięć? Jak mordują uchodźców to otwieracie drzwi a jak mordują nam bliskich to lepiej nie włączać syren… Wesołych Świąt, kochani chrześcijanie…

 20. Antek zamienił świętą brzozę na „wybuch” . Tyle lat była świętą brzoza smoleńska, a teraz jest wybuch, „oszukali mnie banda złodziei i decydentów” jako rzecze Cygan z Torunia. Antek DO WO DY! Wiem ze źródeł pewnych – szwagier, że Antoni nocą każe sobie baseny MSW otwierać, lubi obłąkaniec skakać z trampoliny. Nikt mu jednak nie powiedział, że wody w basenie nie ma.

  Nikt nie okiełzna Antoniego i jego teczek, teczki Antka są pełne smaczków na „orientacje” obecnych wodzów… ale cóż jak w tym wieku już nie wstaje… to trzeba krzyczeć ZAMACH, WYBUCH, EKSPLOZJA.

  Ludu słuchaj syren i wycia!!!

  A gdzie jest WRAK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  WRAK
  WRAK
  WRAK
  SRAK
  WRAK

 21. Nie ma zwłok, nie ma morderstwa. Stara KGB zasada.
  Nie ma wraku, to ….
  Nie ma dowodu, to nie ma sprawy.
  Gdyby ruscy byli OK to nie robiliby problemu z zwrotem.
  Wrak już szykowali do wrzucenia pieca hutniczego. Polska złożyła protest, to nie zrobili tego.

 22. W przypadku zamachu, jedynym podejrzanym jest Jarosław. Tylko on miał motyw. Ślepa żądza władzy. Nieoczekiwanie przegrał wybory. A fotel prezydenta blokował mu brat. Dlaczego w ostatniej chwili wycofal się z podróży do Smoleńska?

  • Antek nie zadbał o to żeby ruscy nie wydali nam samolotu, lecz Tusk podczas osobistej rozmowy z Putinem w Trójmieście.
   Poszlaki nie do końca ?.
   Doucz się o zbieraniu materiału dowodowego z wykorzystaniem wielu dziedzin nauki i wyciągania z nich wniosków ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj