Prezydent Sabina Nowosielska nie zgodziła się na przekazanie danych mieszkańców Poczcie Polskiej

100

Wczorajszy e-mail Poczty Polskiej wywołał spore zaniepokojenie wśród mieszkańców co do bezpieczeństwa ich danych osobowych. Do magistratu wpływają kolejne zapytania w sprawie ich przekazania operatorowi pocztowemu w związku z wyborami prezydenckimi lub wręcz oświadczenia o braku zgody na ich udostępnienie.

– Jako prezydent miasta zdecydowanie stoję na stanowisku, że wszystkie czynności wyborcze muszą się odbyć zgodnie z obowiązującym prawem. Wobec braku podstawy prawnej wniosek Poczty Polskiej nie został zrealizowany – przekazała Sabina Nowosielska.

Prezydent Sabina Nowosielska zdecydowanie stoi na stanowisku, że wszystkie czynności wyborcze muszą się odbyć zgodnie z obowiązującym prawem. Wobec braku podstawy prawnej wniosek Poczty Polskiej nie został zrealizowany. Poniżej pismo prezydent Sabiny Nowosielskiej:

100 KOMENTARZE

 1. Chwila, ja chcę udostępnić swoje dane poczcie polskiej i co do tego nowosielskiej? To są moje dane, swoich jak nie chce niech nie podaje

  • Ciekawe czy pismo z poczty faktycznie nie miało podpisu czy prawdziwa twarz i orientacja polityczna wyszły na jaw … skoro nie ma nic na sumieniu to może spać spokojnie i PIS nic nie będzie musiało na nią szukać…

 2. Poczta się nie popisała kierując wnioski o takie dane do władz gmin. W sposób oczywisty gminy nie mogą takich informacji udzielać.
  Ale może pomogę Poczcie Polskiej. Ministerstwo Cyfryzacji dysponuje systemem PESEL w którym te wszystkie informacje są zawarte.
  Niech Rząd RP te informacje przekaże Poczcie Polskiej i po krzyku.

   • Tryb pełnej teletransmisji danych
    Kto może złożyć wniosek o udostępnienie danych z rejestru PESEL za pomocą urządzeń teletransmisji danych?
    Tryb teletransmisji został zastrzeżony wyłącznie dla podmiotów, którym dostęp do danych zgromadzonych w rejestrze PESEL tą drogą jest niezbędny do realizacji ustawowych zadań własnych. O prawo dostępu on-line do rejestru mogą się ubiegać:
    organy administracji publicznej,
    sądy,
    prokuratura,
    Policja,
    Straż Graniczna,
    Służba Więzienna,
    Służba Kontrwywiadu Wojskowego,
    Służba Wywiadu Wojskowego,
    Służba Celno-Skarbowa,
    Żandarmeria Wojskowa,
    Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
    Agencja Wywiadu,
    Służba Ochrony Państwa,
    Centralne Biuro Antykorupcyjne,
    Szef Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych,
    organy wyborcze,
    straże gminne /miejskie/,
    komornicy sądowi – w zakresie niezbędnym do prowadzenia postępowania egzekucyjnego,
    państwowe i samorządowe jednostki organizacyjne oraz inne podmioty – w zakresie niezbędnym do realizacji zadań publicznych określonych w odrębnych przepisach,
    Polski Czerwony Krzyż – w zakresie danych osób poszukiwanych.

    A więc Poczta Polska to inne podmioty – w zakresie …..
    Odrębne przepisy to nie problem.
    😉

    • Aleś ty głupia. Nie ma przepisów w tej chwili upoważniających pocztę do uzyskania list wyborców. A jak jeszcze czegoś nie wiesz, to zadzwoń do Straży Miejskiej.

     • Szef PKW rozwiewa wątpliwości
      W czwartek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak skierował pismo do komisarzy wyborczych, w którym wyjaśnił, że zgodnie z art. 99 ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Poczta Polska po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne m.in. w celu wykonania obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej.

      I kto tu jest głupi?

 3. Czy zgodnie z Konstytucją MOJE DANE są MOJĄ własnością CZY Pani Nowosielskiej? CZY Pana Sasina?
  Ten kto nie chce udzielać SWOICH DANYCH ma do tego prawo, i nie musi udzielać.
  Ale ten kto chce udzielać SWOJE DANE dlaczego niema do tego prawa?
  BARDZO CIEKAWA „KONSTRUKCJA” – DEMOKRACJI .

  • Ty chyba po prostu tego nie rozumiesz. Jest lista, są na niej Twoje dane i dane innych osób, które nie chcą tego co Ty. I co, ma ktoś chodzić po wszystkich i pytać czy może przekazać czy nie? Ogarnij się. Zrozum, że przekazanie danych osobowych stronie trzeciej (Poczta) bez podstawy prawnej, a takiej póki co nie ma, jest prze-stęps-twem. RODO. Mówi Ci to coś? Idź się zarejestruj na Poczcie i po kłopocie.

   • W odpowiedzi Rez zacznę od tego iż też potrafię z szyderstwem i ironią pisać, tylko pytanie jest CZY WARTO? Teksty – „Ty chyba po prostu tego nie rozumiesz” , „Ogarnij się” , „Mówi Ci to coś?” zachowaj dla siebie, będzie to z korzyścią dla CIEBIE i mnie również. TYLE NA WSTĘPIE.
    Postawię taką tezę:
    A co jeśli ja poproszę o przekazanie TYLKO MOICH DANYCH? (BEZ DANYCH INNYCH) i wtedy lista będzie składać się tylko z moich danych.

    • BOLLERO, zacznijmy od tego że nie ma czegoś takiego jak bollero. Jest bolero.
     Podobnie jest ze spisem wyborców. Nie ma spisu jednoosobowego. Spis to zbiór. Jak chcesz swoje dane gdzieś wysyłać, to no problem. Rób z nimi co chcesz, ale to nie będzie spis wyborców.
     Jarzysz już, czy jeszczwe raz sobie przeczytasz? Proszę bardzo.

     • twitter, w odpowiedzi dla Twej wiadomości, BOLLERO – to Nick, pseudonim, bolero – to tytuł utworu , część garderoby i pewnie nazwa innych rzeczy itp., a związek ze spisem wyborców to tylko Twoja słodka tajemnica i niech tak pozostanie i nie zamierzam tego zgłębiać więcej.
      Wracając do meritum tematu, skoro piszesz cyt.
      „Nie ma spisu jednoosobowego. Spis to zbiór.”
      – to jeśli spis wyborców (LISTA) będzie się składał z zbioru „DANYCH” w którym widoczne będą TYLKO MOJE DANE
      a pozostałe (DANE INNYCH – bo sobie tego nie życzą) będą niewidoczne bez możliwości odczytania (np. ZAMAZANE itp.)
      TO BĘDZIE SPIS WYBORCÓW CZY NIE???
      Na marginesie drobny przytyk , jeśli piszesz z ironią „Jarzysz już, czy jeszczwe raz sobie przeczytasz?, to wypadłaby bez błędów. Dziękuję bardzo.

     • Jak chcesz to może być nawet: jażysz. Wytłumaczyłeś wszystko jak Kunegunda swoim dzieciom, a one dalej głupie. I pamiętaj caps lock to właśnie ten klawisz z lewej strony.

    • Szkoda ze moje dane nie zostaly nigdzie przekazane. Juz myslalem co kupic za odszkodowanie od miasta. Mialo mi oslodzic fakt zycia w kraju marnych politykow oraz ich ultrasow.

 4. Mam pytanie. W wczorajszym (23 kwietnia 2020) artykule „Miasto dostało anonim podpisany „Poczta Polska”. Nadawca oczekuje przekazania danych mieszkańców.” wyraźnie jest zaznaczone że to jest anonim. W tym artykule powołuje się na e-mail wczorajszy tzn. 23 kwietnia 2020r. Pani prezydent Sabina Nowosielska sporządza dwa dokumenty z dnia 23 kwietnia 2020r. i 24 kwietnia 2020r. na ten sam e-mail podpisany jedynie Poczta Polska. Czy Poczta Polska odpisała na pismo pani prezydent z dnia 23 kwietnia 2020r wymagające uwierzytelnienia elektronicznego przez osobę upoważnioną do reprezentowania Poczty Polskiej. Jeśli nie nastąpiło to wówczas „Wiadomość ta nie została przez nikogo podpisana, można ją było potraktować jak anonim.” ZATEM PO CO TA CAŁA SZOPKA ???

  • Uzupełnienie: Poczta Polska nie ustosunkowała się do pisma z 23 kwietnia 2020r pani prezydent Sabina Nowosielska, skoro są sporządzone dwa dokumenty na ten sam e-mail podpisany jedynie Poczta Polska (czyli anonim). :))

 5. Nie jestem zwolennikiem żadnej partii i uważam że wybory powinny się odbyć w trybie normalnym a jakimś podejrzanym. Skoro ludzie mogą spokojnie czekać w kolejkach do sklepu to również mogą poczekać aby oddać (anonimowo) głos.

 6. Walc wiedeński jeszcze nie rozliczony, inne wojaże również. W bogatej gminie brak pieniędzy na wszystko, tylko nie na premie dla wazelinek. Kolejna obrończyni upadającej Kichawy 4%. Ha, ha, ha!!! Kiedy wyznaczą Komisarza?

 7. Pożyjemy zobaczymy, jak Pani Nowosielska nie przekaże danych nawet pod groźbą zarządu komisarycznego to ok, jest twarda, ale jak w konsekwencji te dane i tak przekaże mimo takiego halo teraz, to będzie wstyd i żenada.

  • Przestańcie pieprzyć,poczta ma tyle źródeł pozyskania wszystkich,podkreślam wszystkich naszych danych bez naszej i waszej łaski i wiedzy.przyklad:za nie zapłacony abonament RTV zablokowali mi wszystkie konta,o czym się dowiedziałem na zakupach które zostały w reklamówkach na lądzie sklepowej.

   • No i super że Ci zablokowali konta (wszystkie, jak zaznaczasz) za niepłacenie abonamentu. A chciałeś rżnąć panisko napełniające reklamówki w sklepie i płacące łaskawie kartą. Jak jakiś lord. A tu d… zimna.

 8. Niech żyje K – Koźle nareszcie coś napisał na poziomie europejskim.No,no.A co do komentarza pseudo Anny Lewandowskiej,to jest taki zespół ,, Wanda i banda „.A A.L.to chyba raczej,to druga cząstka nazwy zespołu.

 9. To w końcu Anonim to wysłał czy P.P.? Jak Anonim ,to nie P.P. i odwrotnie.Śmiechu warte.A przynajmniej coś się dzieje w naszym mieście,bo cicho wszędzie,głucho wszędzie i koronawirus wszędzie.

 10. A pani prezydent do sądu,bo nie pozwala mi zaglosować.A gadanie o zakażonych listach?Pani turystka sama narażała Polaków na zarażenie,a teraz ratuje tyłek Kidawie.A wy co zamawiacie przez kurierów wszystko od żarcia po prezerwatywy ,nie zarazicie się tymi przesyłkami?Jednak wyborcy PO i kędzierzyniaki to głuptaki.

 11. przecież te dane są wszędzie ,na receptach na kopiach umów itd. telefoniczni namawiacze skąd mają nasze dane? nasz nr.tel? nie nadymacie się za bardzo?

 12. Poczta Polska ma nasze dane w związku z abonamentem radiowo-telewizyjnym, a Platforma kolejny raz wznieca chaos informacyjny i wydala z siebie fekalia newsy.

   • Hola, hola! Uprymitywniasz!! To nie tak!! Telewizor może sobie kupić w tym kraju każdy kto skończył 13 lat i tym samym nabył ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Ale abonentem może być już tylko osoba pełnoletnia, mająca dowód osobisty, a tym samym PESEL, czyli dowód posiadania obywatelstwa polskiego. Każdy pełnoletni, posiadający pełnię praw obywatelskich, jest automatycznie potencjalnym WYBORCĄ! A telewizorów można mieć – na jednym abonamencie – ile sobie życzysz. Do wyborów możesz iść tylko raz, ewentualnie drugi, jeżeli pierwsze nie zostaną rozstrzygnięte… Abonament RTV jest formą daniny publiczno-prawnej, usankcjonowanej ustawą, która definiuje, kto jest zobowiązany do jej realizacji. Dziś każdy, kto ma smartfon i komputer, ma automatycznie dostęp – i do publicznych kanałów radiowych, jak i do publicznych kanałów RTV. Nie musi mieć telewizora! Jest więc automatycznie „ABONENTEM”, którego dane są w posiadaniu PP.

    Jest tu tylko jedna mała nieścisłość: w każdym Gospodarstwie Domowym jest tylko jeden Abonent, niezależnie od tego ile osób (POTENCJALNYCH WYBORCÓW) zamieszkuje to gospodarstwo domowe… ;))

 13. A co do powiedzenia ma na temat oporu pani prezydent w sprawie wyborów korespondencyjnych cebulowa z cyklopem, wadziszem i tzw. „wiceposłem” asystentem społecznym.
  Ludzie pytają gdzie teraz jest powiatowy pełnomocnik ds. wyborczych Kukolka.
  Teraz tego towarzystwa w naszym mieście po prostu nie widać, a było tyle gęgania i parcia na obiektywy kamer i mikrofony dziennikarzy na początku nowej kadencji. Natomiast traz nic nie robią, żadnej działalnosci nie widać. Widać tylko okazały szyld na budynku i nic wiecej. Miało być tak fajnie i cacy.

 14. Artur Kamiński – pełnomocnik PiS w powiecie nyskim: „…Do pełnego sukcesu zabrakło nam 1 głosu. Niestety, był to głos radnej Grażyny Bortniczuk, prywatnie mamy Posła Kamila Bortniczuka, która pomimo tego, iż do rady dostała się z listy PiS, podjęła decyzję o odejściu z prawicy i przejściu na stronę obecnej atakującej nas wściekle opozycji z PO i SLD. To jej głos zdecydował o odwołaniu radnego PiS z funkcji wiceprzewodniczącego rady i powołaniu w to miejsce radnego PO. Smuci mnie fakt, że zdradziła nas osoba z bardzo bliskiego kręgu…”
  Co na to pani Porowska – pełnomocnik wojewódzki, która Bortniczuka (teraz kombinuje coś z Gowinem) tak wywindowała na liście kosztem lojalnych działaczy PiS? Tez powinni ją odwołać.

  • weźcie się wszyscy odwołajcie, a najlepiej za czerepy i na ronda naparzanki. Zamówcie oczywiście wcześniej śmieciarki, żeby was porozwoziły potem do domów.

   • To cytat z „Nowin nyskich”, to oczywiste, ale poseł z Opolszczyzny i Opolanie ( w tym ci z K-K) powinni wiedzieć na kogo oddali (jeśli oddali) swój głos. Lojalni i zasłużeni bardziej niż p. Porowska, zostali potraktowani tak jak zostali, a tzw. koalicjanci. nie okazują się w całości koalicjantami. Obym się mylił i „gowinowcy” pójdą jednak po rozum do głowy.

  • Gdzie jest pani poseł Porowska? Przed wyborami w Kędzierzynie-Koźlu bywała bardzo często, bilbordów też było zatrzęsienie. Spektakularnych spotkań, obiecanek, oraz deklaracji o współpracy i pracy na rzecz naszego miasta było mnóstwo. Teraz został się wielki szyld na budynku i cisza. Czy w naszym mieście jest PiS? Mówią, że nie, bo się nic nie dzieje i nie widać żadnej konkretnej działalności tej partii. Nie tak dawno odbyło się z wielką pompą otwarcie biura poselskiego i na tym jak widać pewnie skończyła się działalność. Ludzie zastanawiają się na czym polega działalność pełnomocnika wyborczego Pani Kukolki i pani społecznej asystent posłanki?

 15. Niestety ale złamali prawo, Poczta ma to zapisane w ustawie. Forma jaką wysłali prośbę o dane to już inny temat. Za to może być odpowiedzialność karna.

   • Szukaj jedną ze specustaw „covidowskich”, a także rozporządzenie premiera Mateusza Morawieckiego z 16 kwietnia o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnych.

   • A w takiej.

    Szef PKW rozwiewa wątpliwości
    W czwartek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak skierował pismo do komisarzy wyborczych, w którym wyjaśnił, że zgodnie z art. 99 ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 Poczta Polska po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne m.in. w celu wykonania obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej.

  • Istnieje tylko niektórzy myślą że nieistnieje. Żyją w innej rzeczywistości. Więzienia są pełne takich co interpretowali prawo inaczej.

 16. Czy p. Nowosielska wie, że taką odmową może łamać prawo? Wie i robi to świadomie, a na to jest paragraf i …zarząd komisaryczny w mieście.

 17. Nie cieszcie się popaprańcy wojewoda opolski surowo podziała i wprowadzi komisarza w Kędzierzynie-Koźlu i tyle będzie z tej odmowy pani prezydent. Wojewoda przestrzega prawa i nie popuści, aby pani prezydent Kędzierzyna-Koźla wyczyniała takie szopki. Zresztą były już różne dziwne wyjazdy zagraniczne i nie zostały jakoś podsumowane, a ponoć jak pisali i mówili w mediach ludziska z kasiory podatnika

  • szkoda, że ie był taki skłonny do zrobienia u siebie szpitala dla zakażonych na Covid, tylko wcisnął go nam. Może w końcu wojewoda odpowie dlaczego tak zrobił i pozbawił cały powiat jedynego szpitala, skoro w opolu ma ich 7.

 18. Opozycja sama się zaplątała we własne sidła. Więc PO tych decyzjach „związku miast polskich” przyznaje, że termin 10 maja jest konstytucyjny i wybory odbędą się?
  Więc się POzamiatali!

  • Już niedługo przyjdą Panowie w garniturkach i zrobią porządek w Urzędzie, ale będzie się działo. Złamanie prawa w Urzędzie to poważna sprawa, nie maja tam prawnika?

 19. Był walc wiedeński i … nie tylko, będzie kryminał tango i … nie tylko. Znalazła się jaśnie pani, właścicielka/uzurpatorka naszych danych. Wara! Kichawy i tak nie uratujesz.

 20. Od razu widać, którzy z was to pobieracze socjalu. To, że pani Nowosielska nie wydała danych to bardzo dobrze. Ja tam nie jestem za nia, ale tu postąpiła dobrze. Wszyscy co ja za to krytykują to są wykwintnie mało inteligentni.

 21. Co za „wielki” wyczyn pani prezydent, śmiechu warte i koń by się z tego uśmiał. Lepiej niech się rządzący miastem rozliczą przed podatnikiem z austriackiej wycieczki zagranicznej, a nie pokazują dąsy i fochy rządowi.
  Czekamy na działanie klubu radnych PiS-u w radzie miasta. Dlaczego panie radne Kukolka, Filipowicz i radni Szustakiewicz, Pszon, Wołkowiecki siedzą cicho jak mysz pod miotłą i nie ocenią wyczynu pani prezydent publicznie. Przecież odmowa danych do wyborów jest niewłaściwym działaniem.

 22. Może to tylko radni dla diet? Może są w jakimś interesnym układziku? Najdziwniejsze jest to, że pani radna K.K-B., jako pełnomocnik wyborczy przechodzi nad tym faktem do porządku dziennego. Cisza. Gdzie jej guru poseł Porowska wraz z asystentami? Co tu jest grane? Komuchy w tym mieście nadal robią co chcą i czują się bezkarni.

  • do@wq…ny, a ty przypadkiem razem z @Zorro i @ wyborca nie jesteście pod płaszczykiem anonimowości z tych andrejów czy grigorijów, których rodziny w czasach PRL-owskich miały się nie dobrze ale bardzo dobrze? Może za te absurdalne wpisy chcecie obrazków z waszą podobizną w …no właśnie gdzie, czy nie tam gdzie”Stalin wywalczył sobie miejsce obok Chrystusa – wybija w tytule w poniedziałkowym wydaniu inny moskiewski dziennik „Niezawisimaja Gazieta”. Przytacza opinię przewodniczącego komisji eksperckiej RPC ds. sztuki cerkiewnej Leonida Kalinina, który powiedział, że specjalna rada uznała wizerunki za odzwierciedlające prawdę historyczną.
   Jako że Stalin przyjmował defiladę zwycięstwa w 1945 roku, to będzie na mozaice w świątyni- podsumowuje „NG”.

   Pluć jadem to jedno, ubliżać innym szczególnie kobietom to całkiem inna bajka! Mam nadzieję, że czynnie uczestniczycie w przygotowaniu wyborów i mimo wszechobecnej pandemii będziecie liczyć GŁOSY, a nie tylko liczyć KASKĘ cieknącą z wielu po znajomościach źródełek! Mam też prośbę podzielcie się jak przystało na prawdziwego Zorra tą kaską z ubogimi jak przystało na katolików, nie łobuzów i cwaniaczków.

  • „wq…ny” masz namyśli posiłki regeneracyjne i inne jadło. Pamiętaj, że
   interes to jest interes, a nie jakieś tam dziwne rzeczy.
   Rada zdaje się, że jest przy okazji i czasami do czegoś się przydaje. Zasada jest taka pieniądz robi pieniądz. Nikt ci na kromkę chleba nie da, a dietka jest..

 23. Alina Pajacu skonczony. Cytujesz art 99 ustawy. Przeczytaj co mówi art 102. Cytowana przez ciebie ustawa w art 102 wyłącza przepisy w zakresie głosowania korespondencyjnego. Przepisy dotyczące głosowania korespondencyjnego są teraz w Senacie. A więc jeszcze nie obowiązują.

  • Ta cała sytuacja (w tym również twoje argumenty) przypominają „Paragraf 22” Josepha Hellera.
   A ludzie 60+ już mają prawo głosować korespondencyjnie czy nie?

 24. „Niektórzy samorządowcy i media lewicowo-liberalne biją na alarm, że wybory korespondencyjne są niebezpieczne dla Polaków. Straszą m.in. zainfekowanymi kopertami. Tymczasem warszawski ratusz wysyła różne pisma urzędowe do mieszkańców, a „GW” czy Newsweek zachęcają do kupna prenumeraty, przesyłanej Pocztą Polską.” (wPolityce)

  Listonosz z kartą do głosowania – zwiastun śmierci.
  Listonosz z Gazetą Wyborczą – zwiastun Dobrej Nowiny
  – stwierdził Zbigniew Górniak, dziennikarz TVP3 Opole.

  • Jaka szkoda, że Pan wypełnił pustkę po mózgu używanym papierem toaletowym. Tak się nie robi. Proszę zmienić zwyczaje wychodząc z domu. U siebie rób Pan co chcesz.

 25. Kiedy okazalo sie ,ze Sabina wybrala się do cieplych krajow,gdy zaraza juz dotarla do nas, opluwaliscie ją i jej rodzine.Teraz zrobiliscie fan klub ,bo sprzeciwia sie rządowi.Kase na dzieci bierzecie, wasi starzy jarkowe, na wczasy jezdziliscie, ale jak trzeba stanac przy prezydencie, to skad, zamach na wasza wolnosc.Nie jestesci wolni tylko wolno myslicie.Przyjdzie stara zmiana to poczujecie jak to jest.Ja mam to w d. bo nie potrzebuje pieprzonych plusow.Ale urwie sie i dobrze wam tak

 26. Jaka szkoda. Dopóki będziesz powtarzał za dziennikarzami z TVP i cytował szmatławiec typu wPolityce, to wszyscy będą traktować cię jak glupka.

  • Zapewne te osoby odbierające paczuszki od kurierów i korespondencję w formie papierowej od listonoszy nie mają problemów z odebraniem ich. Widocznie nie obawiają się zarażenia „Koronna Wirus.” DLACZEGO ???

 27. Janusz, ale z ciebie prawdziwy „Janusz”. W tym mieście nigdy nie było żadnej zmiany władzy. Od lat rządzą w nim komuchy. Wcześniej stare, a teraz ich dzieci, wnuki, prawnuki i inne pociotki. Dlatego tu jest, jak jest i póki to się nie zmieni to lepiej nie będzie. Komuchy się boją, że Kichawa przegra z kretesem, bo przegra. Cyrk robią i tyle. Wybory powinny odbyć się , jak zawsze. Do sklepów i innych obiektów wpuszczają, kolejki są też do innych obiektów i jest ok. Ludzi są zdyscyplinowani i do lokali wyborczych też ustawiliby się pokornie, poczekali na swoją kolejkę i zagłosowali. Chcą przejąć władzę, bo interesuje ich tylko dalsza grabież wspólnego majątku, a nie Polska i Polacy. Polskojęzyczna sitwa.

  • Polak, weź jakieś pastylki. Co to są według ciebie polskojęzyczne sitka? Dobrze się czujesz, czy dzwonić po ekipę na sygnale.

 28. I tyle natworzyliście wypowiedzi, a to że będzie komisarz, a to że PSN łamie prawo i czy zdaje sobie z tego sprawę itp. A tu bum cyk i Poczta Polska ma dane osobowe.Moje, Twoje i Twoje też. Przewodnia Siła Narodu ma swojego ministra który potrzebne dane udostępnił i po krzyku. A teraz tłuszczo do głosowania, zwana inaczej „Suwerenem” do wyborów korespondencyjnych.
  A jeśli po tym Wielkim Udostępnieniu Danych Osobowych, ktoś z was dowie że zaciągnął właśnie pożyczkę w banku, mimo że tego nie uczynił, to już przestańcie się dziwić.

Skomentuj