Prezydent Sabina Nowosielska może mieć problem z powrotem do kraju. Jej córki wydały oświadczenie

58

Wielu mieszkańców w ostatnim kryzysowym czasie związanym z zagrożeniem epidemicznym zastanawia nieobecność prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiny Nowosielskiej. Na przełomie lutego i marca, gdy sytuacja jeszcze nie eskalowała, udała się ona na zagraniczne wakacje. Teraz może mieć problemy z powrotem do Polski. Dzisiaj głos zabrały jej córki.

Prezydent Sabina Nowosielska przebywa w Ameryce Południowej. Pod jej nieobecność stery miasta są w rękach wiceprezydentów Artura Maruszczaka i Wojciecha Jagiełły.

Przypomnijmy, w związku z ogłoszonym przez rząd stanem epidemicznym zawieszone zostały międzynarodowe loty i połączenia kolejowe do Polski. Planowo prezydent miała powrócić do kraju w drugiej połowie tego tygodnia. Nie wiadomo, czy będzie to możliwe – wciąż funkcjonują loty czarterowe, możliwe jest też wylądowanie w innym kraju europejskim i dojazd do granicy drogą lądową. Jeśli się uda, i tak, zgodnie z obowiązującymi regulacjami, prezydent zostanie poddana dwutygodniowej kwarantannie domowej, jak wszyscy powracający z zagranicy, bez względu na stan zdrowia.

Dzisiaj na oficjalnym profilu Sabiny Nowosielskiej pojawiło się oświadczenie jej córek, które poniżej cytujemy w całości:

Szanowni Państwo,
Przykro nam patrzeć jak wylewa się fala krytyki w stronę mamy. Zaistniała sytuacja jest niesamowicie stresująca zarówno dla rodziców, dla nas córek jak i dla wszystkich naszych bliskich. Rodzice co roku jeżdżą na dłuższy urlop w okresie zimowym, obecny wyjazd planowali od prawie roku. Jeszcze tydzień temu nikt nie był w stanie przewidzieć, że Europa stanie się centrum pandemii. W lutym, gdy rodzice wyjeżdżali, mówiło się jedynie o Azji i pacjentach zero we Włoszech. Gdyby już wtedy była znana skala zagrożenia to rodzice za żadną cenę by się nie narażali w taki sposób. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę a nie z tygodnia na tydzień.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialnej funkcji jaką pełni mama, ale Kędzierzyn-Koźle nie jest sam i co do tego ani my ani mama nie mamy wątpliwości. Miasto jest w dobrych rękach, pan Artur Maruszczak oraz pan Wojciech Jagiełło od lat stanowią z mamą zgrany zespół.

Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą o zrozumienie. Nie jest nam łatwo, alternatywny powrót rodziców już w tym momencie jest ograniczony restrykcjami i zamkniętymi granicami w wielu krajach. Nie mamy pewności, że następne loty również nie zostaną odwołane. Rodzice nie są jednak odosobnieni, za granicami kraju przebywają ponad 2 miliony Polaków, którzy nie wiedzą czy i jak wrócą do domu.

Nie ukrywamy, że sytuacja jest trudna dlatego proszę nie bądźmy w takich chwilach obojętni na krzywdę innych, nie jest to temat godny kpin i wytykania palcami. Dodatkowo, rozejrzyjcie się Państwo dookoła. Jest wielu starszych i potrzebujących ludzi, którzy nie dali rady zrobić zapasów. To oni w tym momencie zasługują na naszą uwagę.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i informujemy, że jest to jedyny komentarz z naszej strony. Poświęcamy czas na rozwiązanie sytuacji, jest to nasz priorytet.

Córki, Alicja i Joanna

58 KOMENTARZE

 1. Masakra, dobrze wiedzieli już przed wyjadem co się dzieje, jak można Miasto zostawić w takiej sytuacji?. Ja odwołałem wylot do Australii kasę stracilem, ale zdrowie najważniejsze. Powinna zostać owdołona w tej sytuacji.

 2. Chyba te młode panie poniosła ułańska fantazja z tą ilością osób i dodaly jedno zero hehehe. 2mln? Odicjalne informacje mówią o 200 tys. Chroń nas przed takimi matematykami.

 3. Powinna postąpić honorowo i poddać się do dymisji, prawdziwy kapitan schodzi z pokładu ostatni , nie zostawia załogi samej, brak odpowiedzialności

 4. No i juz po reelekcji… Miasto prawie, ze w izolacji, kędzierzynianie przerażeni, szpital zakazny tuż obok, a Pani prezydent na wakacjach. O możliwości epidemii mówiło się od grudnia. Już wtedy ludzie poddawali pod refleksję swoje wyjazdy. Czytam tą deklarację Córek i jestem….zażenowany. Tak jakbym jakbym musiał słuchać wynaturzeń, tłumaczeń i osobistego bełkotu. I proszę nam NIE pociskac, ze miasto jest w dobrach rękach. Żadni zastępcy NIE zrobią nic BEZ szefa . Kochani, mamy Pandemie, szpital zakazny za rogiem, Pani Prezydent nieobecną i żenujące tłumaczenia….
  Zastanówmy się….

 5. Jaaasne… Nikt nic nie wiedział, normalnie szok i niedowierzanie… Skończcie pitolić kocopoły.. Powinna tam teraz przesiedzieć całą epidemie.. Na własny koszt.. Z resztą co ja gadam.. Jaki własny koszt… Za hajs podatników baluj..

 6. A co to w ogóle jest ?Oświadczenie córek, jaką te Panie funkcje publiczne sprawują,że wypowiadają się autorytatywnie w tak waznej dla miasta sprawie. Tu nie chodzi drogie Panie o Waszą Mamę, tu chodzi o Prezydenta Miasta w trakcie poważnej sytuacji kryzysowej. Nie opowiadajcie ludziom bajek, że tego nikt nie mógł przewidzieć tydzień temu bo to temat gorący od co najmniej 2 miesięcy.

 7. Kim są córki dla mieszkańców?
  Co roku jeżdżą. Dobre ręce, zgrany zespół.
  Na fb to strona pani prezydent czy Sabiny Nowosielskiej? Oczywiście życzymy spokojnego powrotu, ale obecna sytuacja to nie nagła burza.
  W Łomży ludzie protestują przed szpitalem, jedyny szpital w powiecie. Aktor opowiadał o ponad dwudniowym oczekiwaniu na wyniki badań…
  Miały być spotkania z panią prezydent w kolejnych osiedlach, a tu sytuacja wyjaśniona, po co plebs informować.
  Szpital, jego wyposażenie, internat, śmieci, oczyszczalnia, płyny do dezynfekcji, karetki czy będą?
  Nie każdy dostanie wypłatę.

  • tam dyrektorką jest krynica mądrości z PiS, szpital jest w najlepszych rękach ekspertki od pomocy rodzinom niepełnosprawnych dzieci

   • Już nie jest.
    Daruj sobie swoje wynurzenia przynajmniej teraz. Kiedyś trafnie sam się zdiagnozowałeś i z każdym wpisem utwierdzasz w przekonaniu, że miałeś rację.

 8. Platforma tak juz ma.Marszałek cieć też poleciał .niby w bezpiecznym czasie i miejsce ,gdzie wirus z tytułu ważności Polaka nie atakował.Przykro mi młode damy,że rodzice daleko.Moja córka miała 2 marca lecieć na wakacje zabukowane w lipcu.Postanowiła ,że zostanie z nami.Ale nasza rodzina jest tradycyjna,katolska, solidarna.

 9. Prezydent tego miasta już raz nam mówiła, żebyśmy się przyzwyczaili do benzenu. Pewnie teraz nam powie żebyśmy się przyzwyczaili do koronawirusa… Po takiej PANI PREZYDENT wiele bym się nie spodziewał.

 10. Wolałbym wypowiedź czy oświadczenie rzecznika, chyba że też zniknął. Wolałbym oświadczenie samej pani prezydent, przecież ma dostęp do internetu. A wszystko wygląda jak w przedszkolu ale z odwróconymi rolami. Dzieci usprawiedliwiają rodzica.

 11. Tłumaczy się winny,co to ma być że planowała wczasy co roku,córka planowała 3lata temu wesele i w kwietniu miał być ślub ,wszystko zapięte na ostatni guzik i musiała odwołać,bo restauracje zamknięte.Widać jak to się ma do ludzi.

 12. Nie martwcie się córeczki…. Po mamusie i tatusia pan Prezydent Duda wyśle Rządowy odrzutowiec ….. Ponieważ samolot bezpośrednio nie doleci Do Buenos Aires , będzie miał międzylądowanie w Nowym Jorku celem tankowani …Z całą pewnością rodzice wrócą szczęśliwie do Kędzierzyna …A tak na marginesie , jakby wybrali się do Januszkowic na Camping , nie byłoby tych kłopotów …Chcę wam jeszcze drogie córcie dodać , że epidemia korony wirusa jest z winy PiS .. No bo kogo innego…?

 13. Ale wszyscy jesteście złośliwi! Każdy przecież jeździ na wczasy, każdemu mogło się to zdarzyć, przecież nie ma czego zazdrościć! Ja tej rodzinie współczuję. Zero solidarności tylko hejt obrzydliwy. Nikt się tego nie spodziewał. Nie wiemy co się jeszcze stanie.

  • Na pewno pisze to rodzina albo ktoś z otoczenia Pani Nowosielskiej…. Owszem jeździ się na wakacje nie mówię, że nie ale nie w obliczu wirusa… Pani Sabina nie ma 5 lat i z pewnością ogląda wiadomości i widzi z jaką szybkością korona wirus atakuje świat… to jest brak odpowiedzialności i brak szacunku do nas obywateli, bo mieszkamy praktycznie pod nosem ze szpitalem zakaźnym w Koźlu a ścieki są w opłakanym stanie… „Pogo” to nie jest złośliwość to jest zwykła szczerość!!! I nie jest to zazdrość tylko niezrozumienie z punktu widzenia naszego względem niby odpowiedzialnej osoby która jak nie patrzeć rządzi naszym miastem. Ja też współczuję córkom pani Prezydent, ale z drugiej strony jakby odwołała wakacje to by nic złego się nie stało, a nawet jakby przepadły jej pieniądze to jak widać na biednego nie trafiło skoro stać ją na wakacje do Ameryki Południowej na tak długi okres i jak same córki piszą co roku a nie jak zwykłego przeciętnego Kowalskiego na wakacje do Łeby…

 14. Oświadczenie córek…. no po prostu przedszkole… Zresztą… człowieka naprawdę poznaje się po tym, jak się sprawdza w trudnym czasie… prezydentowa właśnie pokazała co jest warta!

  • Ufam,że Pani Prezydent ma honor i oszczędzi publicznych pieniedzy podając się do dymisji. Fakt, że dużo w tym pecha ale takie jest życie.

 15. To pełniąca obowiązki Pani Prezydent powinna osobiście złożyć oświadczenie o sytuacji w jakiej się znalazła i co zamierza zrobić by ją opanować. Wiemy, że przed wyjazdem został zabezpieczona w środki elektroniczne do bezpośredniego kontaktu z przełożonymi i Zastępcami. Te oświadczenia Córek to przykrywka na tak bezmyślne decyzje La Prezidą.

 16. Żenada. Ja się pytam oficjalnie, jaka jest podstawa prawna, ze córki, które u urzędzie miasta KK NIE pełnią żadnej funkcji piszą takie oświadczenie? To nie hejt tylko normalne pytania. Dlaczego NIE ma komunikatu rzecznik prasowego Urzędu Miasta lub ewentualnie Zastępców? Po prostu cyrk. Tylko w obecnej sytuacji nikt się raczej nie śmieje. I to nie jest złośliwość, to normalne reakcje mieszkańców. Jak ktoś jest Prezydentem musi myśleć perspektywicznie Drogie Panie….

 17. To nie pora na żarty,ale powaga. Ostatniej doby w Włoszech zmarło 368 ludzi tu można sprawdzić https://www.worldometers.info/coronavirus/ strona ta wielokrotnie dziennie odnawia się. Stan tam jest bardzo poważny, prośili całą Europe o pomoc od nikogo nie dostali. Takia jest zjednoczona Eu. Pomoc dostali z dalekich Chin. W czwartek w Rzymie wylądował samolot Cargo na pokładzie 30 ton rzeczy medycznych oraz Chińscy specjaliści oni teraz mają najwieksze doświadczenie z walką z tym wirusem na świecie.

 18. Pani prezydent „Różyczce” już podziękujemy. Miasto jest pozostawione w rękach zastępców, którzy boją się wykonać jakichkolwiek ruchów i decyzji – no bo co „pani prezydent” powie…. – przez co nie robią nic, narażając na niebezpieczeństwo mieszkańców miasta i pracowników Urzędu Miasta. Starostwo jest już zamknięte dla petentów a praca wykonywana jest przy zamkniętym urzędzie lub zdalnie. W przypadku Urzędu Miasta ludzie idą do pracy, urząd otwarty, i nawet kasa przyjmuje jak dawniej pieniądze zamiast ograniczyć płatności do używania karty. Po co więc zastępcy i osoby „potencjalnie decyzyjne” w urzędzie skoro dziś chowają głowy w piasek nic konstruktywnego nie robiąc… No ale skoro ktoś nie chce się narazić nieobecnej prezydent bo brakuje mu…. ikry to znaczy że nie nadaje się na stanowisko które zajmuje.

 19. Tego co tu nawypisywano nie można spokojnie czytać …. Niedowierzam, że ludzie są tak pełni nienawiści i hejtu, po prostu wstyd. Czy ta kobieta, która ma pełne prawo do urlopu, ma wam wszystkim powycierać noski? Załosne…

  • Ooooo… widzę, że kolejny znajomy pani prezydent… jakie wakacje w obecnej sytuacji… teraz to się na pupie siedzi w domu a nie zwiedza Amerykę Południową… tym bardziej bądź co bądź prezydent miasta… proszę nie bredzić… To może niech służba zdrowia też teraz jedzie na wakacje bo MAJĄ DO TEGO PRAWO a chorych zostwić i tyle… bzdury i tyle… ciekawe czy też by tak pan/pani isał gdyby były podane pana/pani dane a nie tylko jakiś nik…

   • W odpowiednim momencie i w wyrachowany sposób, nie omieszkają poinformować Sabcie, że pod tym i pod tym nickiem to, byliśmy my – prawda „norab” i „Ręce opadają”?

  • @Ręce opadają… jak masz problemy ze spokojnym czytaniem, to weź sobie coś na uspokojenie, może melisa pomoże … Tu nie chodzi o jakąś zawiść, ani hejt, tylko o troskę o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta. Pani prezydent świadomie w tym czasie wyjechała na urlop, prawdziwy włodarz w tej sytuacji nigdy by tak nie postąpił, poza tym mamy prawo wyrażać swoją opinię o pracy prezydenta, nawet jeśli jest ona niewygodna, tyle w temacie.

 20. Wściekłe hieny rozpoczęły skowyt nienawiści. Jak durna zatumaniona tłuszcza dążąca do rozdarcia na strzępy, tylko po to, by zaspokoić swój pierwotny instykt.

 21. Po to ma zastępców ktorzy są na miejscu!
  Poleciała na urlop jak wielu ludzi.
  To ze szpital przeksztalcili to byl wlasciwie rozkaz odgórnie czy by byla czy jej nie ma to niewiele zmienia.
  Czyli mogli go utworzyć gdzie inndziej a tam mieszkają inni ludzie? Co za różnica gdzie ,wszędzie mieszkaja ludzie ktorzy tak samo się boją! Czy na tym świecie juz zoztali sami egoisci i ziejacy nienawiscia i zazdroscia ludzie?

  • Poleciała na urlop jak wielu ludzi… dobre… wielu ludzi w czasie pandemii siedzi w domu a nie lata sobie na wakacje ryzykując swoim i cudzym życiem … zastępcy na miejscu co to jest za argument… to niech odda władzę zastępcom a nie ona bierze kasę a inni mają zachodzić w głowę co tu teraz robić żeby ona z twarzą z tego wyszła… jak to co za różnica gdzie ma być ten szpital?!? dlaczego Opole z tak wieloma szpitalami nie zrobiło zakaźnego tylko jest u nas gdzie nie mamy 5 szpitali w mieście… A co do zazdrości to wcale jej nie zazdroszczę bo pojechała sobie w siną dal a przywódca miasta tak zwany kapitan w momencie kryzysu ostatni powinien ze statku zejść…

 22. W kontekście postawy S.Nowosielskiej, czapki trzeba ściągać z głów przed Panią Starostą Małgorzatą Tudaj, która z narażeniem zdrowia stanęła przed kryzysem epidemiologicznym. Pani Staroście życzny zdrowia i niech inni lokalni wodzowie uczą się i biorą przykład.

 23. PO, KO i tzw. „opozycja” pokazują swoją „odpowiedzialność,” i „profesjonalizm,” w pełni słowa. Do hejtu, pokazówek itp. to pierwsi. :)) Wcześniej cieszyli się w „kampanii wyborczej,” o nadchodzącym „korona wirus.” Po wszystkim wykazywać się będą „jacy jesteśmy wspaniali i sympatyczni.” :))

Skomentuj