Prezydent Nowosielska zwróciła się do rodziców z Kędzierzyna-Koźla w związku z początkiem roku szkolnego

15

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego prezydent Sabina Nowosielska skierowała list do rodziców dzieci z Kędzierzyna-Koźla.

15 KOMENTARZE

 1. „najlepiej, jak tylko było można, przygotowaliśmy nasze żłobki, przedszkola szkoły do szczególnych warunków funkcjonowania, jakie wymusiła na na s pandemia” – TO ZNACZY POŁĄCZYLIŚMY W KILKU SZKOŁACH DWIE RÓWNOLEGŁE KLASY W JEDNĄ, W KTÓREJ OBECNIE BĘDZIE SIĘ UCZYŁO 30 UCZNIÓW. TO OCZYWIŚCIE JEST JEDYNE MOŻLIWE ROZWIĄZANIE DO UTRZYMANIA DYSTANSU SPOŁECZNEGO.

 2. Dziękuję za miłe słowa. A jak sprawa z trucicielem benzenu? Nadal czekamy ne sezon grzewczy i kolejną ściemę w stylu, że trzeba się przyzwyczaić?

  • „[…] najlepiej jak tylko było można […]” – czy ktokolwiek zdrowy na ciele i umyśle traktuje poważnie te ogólniki? Warto zauważyć, że osoba przedstawiająca siebie jako Sabina Nowosielska wyraża siebie w liczbie mnogiej. Taka forma ma zwalniać osobę od personalnej odpowiedzialności za wyartykułowaną treść. Chodzi o to, aby odbiorca nie mógł zarzucił osobie nieuczciwości, głupoty, czy choćby braku wiedzy. W każdym razie nie radzę tego robić; ta mnoga osoba posiada procedury…

 3. Ja sie pytam na jakiej podstawie prawnej dzieci beda miały sprawdzaną temperaturę? Bo rozporzadzenie jest nie zgodne z ustawami i konstytucja, łamie prawa człowieka i prawo naturalne. Mycie rąk owszem, ale nie te szmatki na twarzach. Czekam na podanie podstawy prawnej rezydenta. Dziwie się ze jeszcze na nią nie ma pozwu zbiorowego, za trucie ludzi powietrzem, wodą, spalaniem śmieci i brakiem sprawdzania żywności w sklepie. Pozdrawiam

  • Sie kurła znawca konstytucji znalazł. Mycie rączek, tak. Zgodne z konstytucją. Mierzenie temperatury, już nie. Niezgodne. No i jeszcze łamanie praw człowieka.W tzw. międzyczasie, gdy będziesz czekać na odpowiedź prawną, radzę udać się po rozum do głowy. Jakiejś mądrej, by w przyszłości nie zaśmiecać forum zbędną pisaniną.

   • Nie obrońca kolego tylko póki co w naszym kraju konstytucja to najwyzszy akt prawny. Mycie rąk jest okej, bo jakoś chroni przed wirusami i pewnie parę osób zaczeło dbać o higienie osobistą. Tak łamane są prawa człowieka przez to co się dzieje. Zadam Ci pytanie. Jeśli to tak groźny niby wirus jak mówią w tv, to dlaczego decyzje jak mają sie wszyscy zachowywać w szkołach zostawiają do wyboru prezydentem miast, dyrektorom szkół? Zrzucanie odpowiedzialności? I podaj podstawę prawną na noszenie maseczek. Żaden też obrońca, trzeba znać.swoje prawa. To że nie znasz prawa nie znaczy ze masz go nie przestrzegać. Pozdrawiam

    • Decyzję jak się zachować pozostawili dyrektorom, bo rząd to jedna wielka banda niekompetentnych i ograniczonych prymitywów, których przerosła ta sytuacja. Zrozumieli że są zbyt głupi by wymyśleć coś sensownego, więc odpowiedzialność zrzucili na dyrektorów. A sami zajęli się LGBT, gender i podwyżkami dla siebie.

     • Jesli to banda niekompetentnych idiotów, to jak nazwac ludzi którzy.ich wybierają od 30 lat? Nie bede przeklinac :) no rysiu ale mi pojechałes, łaaaaał…

 4. W tej chwili od wirusa C19 gorsza jest tylko zaraza głupoty, zaraził się rząd, który zaraził samorządy co już widać i chcą zarazić nas zwykłych obywateli, rodziców itd. Pani Sabino, ten system zawiedzie na pewno i to w niedługim czasie, odbije się to na dzieciakach, nauczycielach i rodzicach, ale za to decyzje samorządów, w sprawie pandemii zostaną zapisane na kartach historii na zawsze, więc życzę powodzenia.

Skomentuj