Prezydent Nowosielska zaapelowała, aby nie strzelać petardami w Sylwestra. Troszczy się o dobro zwierząt

27

Wiele osób nie wyobraża sobie zabawy sylwestrowej bez huku petard, pamiętajmy jednak, że to ogromny stres dla zwierząt domowych, jak i tych dziko żyjących. W ostatnich latach coraz więcej jest apeli, aby zaniechać tej formy rozrywki. Tym razem dołączyła do nich także prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, sama będąca posiadaczką psa.

„Przed nami sylwestrowa noc. Chociaż kojarzy się ona z szampańską zabawą, to niestety nie jest taka dla wszystkich. Dla zwierząt – zarówno tych domowych, jak i dziko żyjących – oznacza ona wiele godzin strachu i stresu. Wszystko za sprawą fajerwerków!
Uważam, że można celebrować ten wieczór równie dobrze bez petard. Zamiast nich odpalmy nie robiące żadnego hałasu zimne ognie. Ja na pewno będę świętowała w ten sposób, do czego wszystkich też gorąco namawiam” – napisała Sabina Nowosielska.

Dobrym pomysłem będzie także przeznaczenie pieniędzy, które wydalibyśmy na fajerwerki, a często są to pokaźne kwoty, na zakup karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Gliwickiej. Jest ona nieustannie potrzebna. Taki dar można dostarczyć w godzinach otwarcia placówki.

Przypominamy, iż prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych, za wyjątkiem 31 grudnia oraz 1 stycznia. Osoby naruszające  zakaz narażają się na odpowiedzialność karną jako sprawcy wykroczenia.

27 KOMENTARZE

 1. To może by tak panów policjantów pogonić żeby małolaty nie strzelały po mieście. I tak przy okazji rodziców ukarać którzy im kupują. A zapomniałem policjanci budżet reperują. 500 zł to za mało.

 2. Na Starym Mieście petardy hulają od kilku dni. Zero zainteresowania ze strony kogokolwiek.
  Pani Prezydent, proponujemy, aby pewne służby zaczęły działać.

 3. ja to bym powyłączał wszystkie „głośne” urządzenia aby pieskom było dobrze… Karetki pogotowia niechaj nie jeżdżą na sygnale bo się jakieś pieski zestresują !. No bez jaj.

 4. Jeszcze niedawno Nowosielska martwiła się o uchodźców a teraz o zwierzęta ale jak Owsik będzie puszczał „światełka do nieba” to będzie OK.

 5. Szkoda, że tylko o zwierzętach się pamięta, bo my mieszkańcy Starego Miasta co dzień uciekamy przed dziećmi/ pato żeby nie strzelili petardą w twarz.
  No i pytanie odwieczne gdzie jest Straż Miejska

 6. Miasto możliwości koń by się uśmiał co takiego tu się dzieje sylwester za pasem a tu nic zero jak ktoś chce to do Ujazdu na rynek a nasze miasto możliwości będzie spało😂

 7. Psy w moim budynku cały rok mnie stresują swoim wyciem i szczekaniem.Nic im nie będzie jak jeden dzień w roku ja je postresuję.

 8. Ludzie tyrają i muszą żyć w obecnym nieprzyjaznym świecie ale nie mogą się zabawić bo zwierzaczkom dzieje się wielka krzywda? Są jakieś badania naukowe,psy i koty masowo umierają na zawał w sylwestra?

 9. Dla tych co tak kochają strzelanie proponuję zapisanie się do wojska. Tam sobie postrzelają. I jeszcze wam za to zapłacą .Miasto to nie dziki zachód. Petardy można odpalać tylko w sylwestra i nowy rok. Ale jak widzę wypociny o zwierzętach które przeszkadzają to pomyślcie sobie czy wy nie przeszkadzacie sąsiadom i innym ludziom . SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU. A zamiast na petardy , proponuję te pieniądze przekazać na schronisko dla zwierząt. TO BĘDZIE PETARDA.

 10. A co to za przyjemność rzucać petardami czy wystrzeliwać rakietki ? Nie szkoda kasy ? Ale jak widać samolubów nie brakuje. Nienawidzą zwierząt ludzi pewnie też i się tu tacy wypowiadają…. ta strzelanina wkurza nie tylko zwierzęta ale ludzi normalnych też. Lecz jak widać zero empatii. Doczekaliśmy czasów chamstwo i znieczulica.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj