Prezydent Nowosielska wśród kobiet samorządu. Kongres regionów we Wrocławiu

6

We Wrocławiu odbywa się X edycja „Kongresu Regionów”. To jedna z najważniejszych  konferencji z udziałem środowisk samorządowych w Polsce. W ogólnokrajowej debacie nie zabrakło głosu Kędzierzyna-Koźla. Prezydent Sabina Nowosielska wzięła udziału w jednym z paneli dyskusyjnych.

Do stolicy Dolnego Śląska na dwa dni przyjechali prezydenci największych polskich miast, marszałkowie województw, starostowie, burmistrzowie i wójtowie. Tematy, które poruszyli eksperci i uczestnicy dotyczyły m.in. miejskiej przestrzeni, komunikacji publicznej, ekologii, zarządzania i finansów.

W programie znalazł się również punkt dotyczący roli kobiet w samorządzie. W roli ekspertki wystąpiła prezydent Sabina Nowosielska. Na scenie towarzyszyły jej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

6 KOMENTARZE

  1. No to możemy się spodziewać, że PSN wystartuje w posły albo senatory, mówta co chceta, ale taki scenariusz jest realny a nasza pierwsza ma duże szanse w tym wyścigu.

Skomentuj